Author Topic: Instantanee din izolare  (Read 30926 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Instantanee din izolare
« Reply #160 on: Wednesday 27 May 2020, 22:02:25 »
Cinde, poza cu plaja e splendida.
Vezi ca over spf 30 protejeaza numai cu 3 procente mai mult. Important e sa reapply, which nobody does, ca daca ai reaplica asa cum zic ei ai ajunge cu fatza tencuiala..
You can’t pour from an empty cup.

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #161 on: Wednesday 27 May 2020, 22:11:23 »
Vitamina D, Omega 3, colagen, Red light therapy pentru piele

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #162 on: Wednesday 27 May 2020, 22:33:33 »
Mersi, gabi am auzit si eu ceea ce spui tu. Am sa reaplic :)

John, aici in Pacific NW vit D este prescrisa de doctori pt ca toti suntem in deficit, asa ca face parte din cota zilnica de suplemente.

Dar de unde red light therapy??
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #163 on: Wednesday 27 May 2020, 23:21:20 »
a inventat un roman un app pt cell care iti face luminoterapie cu ecranul. El zice ca e brevetat in Anglia, altii zic ca e un scam.

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #164 on: Wednesday 27 May 2020, 23:22:17 »
Mersi, gabi am auzit si eu ceea ce spui tu. Am sa reaplic :)

John, aici in Pacific NW vit D este prescrisa de doctori pt ca toti suntem in deficit, asa ca face parte din cota zilnica de suplemente.

Dar de unde red light therapy??
Cea mai buna vit D o iei din cod liver - o dată pe săptămână o masă cu cod liver acoperă ce lipsește. (Și are și destul omega 3)

Rlt - joovv și alte device-uri

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #165 on: Wednesday 27 May 2020, 23:22:31 »
ii zice www.spiridus.com, dar nu mai vad aplicatia pt ecranul telefonului.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #166 on: Thursday 28 May 2020, 06:09:40 »

I Translate it

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #167 on: Thursday 28 May 2020, 09:37:41 »
Izolare la infinit.
Azi pe la prânz.
Bucurati-va!

Offline qwerti

• Full Member
« Reply #168 on: Thursday 28 May 2020, 11:04:52 »
Marioara, sint innebunitoare cimpurile alea de la tine. E bine ca e ploaie si totul e verde.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #169 on: Thursday 28 May 2020, 11:11:53 »
Multumesc John, Gabi, crenguta pentru orientarea catre RLT. Am citit mai mult aseara, e folosita atat pentru tratare de artrita si locuri dureroase cat si pentru cosmetica. Pt tratamente acasa sunt hand held devices si pt fata masti.

La masti am intalnit masti cu mai multe lights, ca Red, Blue, Yellow green etc....e de studiat problema. Costa mult, e o investitie, e de studiat mult.

@john chiar am gatit cod saptamana trecuta. Mananc mult peste dar codul nu mi se pare cel mai gustos. Aici e deficit mare de D si alimentarea cu cod doar nu cred ca ajuta.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #170 on: Thursday 28 May 2020, 11:12:48 »
Marioara, superbe pozele, campurile acelea si mai ales cerul cu norii, foarte frumoase, mersi :)

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #171 on: Thursday 28 May 2020, 11:21:33 »
Multumesc John, Gabi, crenguta pentru orientarea catre RLT. Am citit mai mult aseara, e folosita atat pentru tratare de artrita si locuri dureroase cat si pentru cosmetica. Pt tratamente acasa sunt hand held devices si pt fata masti.

La masti am intalnit masti cu mai multe lights, ca Red, Blue, Yellow green etc....e de studiat problema. Costa mult, e o investitie, e de studiat mult.

@john chiar am gatit cod saptamana trecuta. Mananc mult peste dar codul nu mi se pare cel mai gustos. Aici e deficit mare de D si alimentarea cu cod doar nu cred ca ajuta.
cod liver! e cea mai buna sursa. urmat de beef liver. e mai sanatos decat pastile...

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #172 on: Thursday 28 May 2020, 12:25:07 »
Cinde pai articolul ala pe care ti l-am pus chiar asta explica, diferenta din tre culori si marci, top to bottom

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #173 on: Thursday 28 May 2020, 12:46:15 »
Da, da studiem, o activitate nimerita in izolare :)

Offline janine

• Hero Member
« Reply #174 on: Thursday 28 May 2020, 12:59:09 »
Nu stiu daca am scris cum m-am facut eu cu motan de rasa capoasa si impertinenta. in 2019 NOv inainte sa plece fie-mea la scoala vine si zice "e o pisica in curte"- era deja zapada, rad "lasa, da-i drumu la scoala" si ea imi aduce Motanu... Bag anunt pe pagina targului ca daca cineva a pierdut... imi scrie una sa dau jos anuntul ca ea l-o azvarlit peste gard, ca pisica ei a fatat prin iulie si si cand a vazut ca ii dispar copiii l-a luat pe asta si l-a ascuns, si numai cand a dat zapada a vazut unde duc urmele si l-a gasit si mi l-a aruncat mie, ca stia ca eu ii duc pe toti la adoptie... si l-am pastrat. Ii era frica de catel, acum il bate (doarme catelul linistit, trece motanul si ii da o scatoalca), la fie-mea inca si acum mormaie si hasaie, se ascunde si ii sare la glezne, si nu numai dar o si musca. Si miauna la ea seara sa ii dea de mancare. Si cand vede ca ia fata lesa cainelui sare pe banca de langa usa sa il ia si pe el; si il ia si pe el la plimbare; avem o vecina cu papagal, fie-mea cu animalu', ca o intreaba lumea ce e... A stiut Gabi sigur cum e bossu, ce vrea el aia face. Si nu suporta usile inchise... Am avut niste prieteni in vacanta, ce suparat era el pe usa aia, si cand se deschidea drept pe pat acolo se oprea si mornaia "hai sa vad daca ai curaj"

Avea catelul pat, dormea motanul in el si cainele scheuna, asa ca am scapat de pat. Cel mai nostim e ca alearga catelul dupa mingea de tenis, alearga si motanul, e o veselie aici.

Uite asa fac astia aniaza, nu are catelu patuc, dar nici Motanu' nu se duce in suportul lui in geam.

Image may contain: indoor

Offline janine

• Hero Member
« Reply #175 on: Thursday 28 May 2020, 13:03:48 »
Ia si fie-mea ce primeste in izolarea ei (multumesc Cerului ca imi spune!)

« Last Edit: Thursday 28 May 2020, 13:24:28 by janine »

Massther Clinic - Massage therapy

Offline qwerti

• Full Member
« Reply #176 on: Thursday 28 May 2020, 13:49:21 »
janine, incarca poza altfel, ultima, nu se vede. Cu atit mai scump e pisicul, cu cit a fost abandonat. Pisicii te gasesc ei, nu-i cauti tu.

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #177 on: Thursday 28 May 2020, 14:00:07 »
A fost prima zi în care a ieșit soarele după multe zile cu ploaie, doar că după-amiază a dat iar cu frig, acum seara e cancer de frig și vine iunie. Panarama de vreme.
Duduie focul în sobă ca în prag de iarna.
Oare mai vine vara?
Da ce bine că a dat cu ploaie!
Bucurati-va!

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #178 on: Thursday 28 May 2020, 14:30:37 »
la torano ghe deal, ploua mocaneste cu 20 de grade. Ploua-n mai, avem malai.
O sa bage toata ziua, gand la gand cu bucurie, iarba se face mijtoaca si s-a mai racorit un pic ca ne-a inebunit caldura.
de cateva zile halesc cirese la greu
 si imi aduc aminte cum erau alea mari cand eram copchil si le culegeam eu ca amaratul. E vremea lor si au gust excelent. Product of United States, god bless.
« Last Edit: Thursday 28 May 2020, 14:32:12 by fenderguitars »
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #179 on: Thursday 28 May 2020, 17:55:55 »
Și aici avem a doua zi de soare după mai multe cu ploaie.

Reflux la maxim la ora asta.
« Last Edit: Thursday 28 May 2020, 18:10:59 by cinderella_QC »