Author Topic: Instantanee din izolare  (Read 32888 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
Re: Instantanee din izolare
« Reply #80 on: Tuesday 12 May 2020, 13:12:33 »
Scuze
Și ultima este cuptor de pizza pe lemne acilea prin Canada

Mersi de explicatie!
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #81 on: Tuesday 12 May 2020, 13:25:17 »
Saturday trip -  ferry rides to the Olympic Peninsula and the WA state beloved Deception Pass

Captain George Vancouver originally named this waterway Port Gardner in 1772. But after his crew took a small boat to explore the area, they learned it was a mere narrow passage.
“Vancouver, feeling that he had been ‘deceived’ as to the nature of his Port Gardner, wrote on his chart ‘Deception Pass,’” Meany wrote.
It wouldn’t be the last time the captain showed his frustration by giving a place a bummer name.

« Last Edit: Tuesday 12 May 2020, 13:41:29 by cinderella_QC »
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #82 on: Tuesday 12 May 2020, 13:44:11 »
Am facut o coborare pana la apa si am stat aproape de apus

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Location: The only freedom you truly have is in your mind, so use it
  • Coffee lover
« Reply #83 on: Tuesday 12 May 2020, 13:44:53 »
Ce poze faine pui Cinde. Bravo ptr excursii!

M
We must respect the other fellow's religion, but only in the sense and to the extent that we respect his theory that his wife is beautiful and his children smart

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #84 on: Tuesday 12 May 2020, 13:47:14 »
Mersi Mumus, imi pare bine sa bucure ochii trecatorilor. Le fac si le postez cu drag :)

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #85 on: Tuesday 12 May 2020, 13:53:21 »
Mersi. Eu personal as aprecia si alte poze. Si eu sunt amator de excursii si abia astept sa ma "pensionez" sa am timp!!!! Asa la 45 nu ca si james la 65 :)
We must respect the other fellow's religion, but only in the sense and to the extent that we respect his theory that his wife is beautiful and his children smart

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #86 on: Tuesday 12 May 2020, 13:59:50 »
Ce altfel de poze ai prefera? Eu am calatorit f mult prin statul asta cand m-am mutat aici, acum 20 de ani nu era la moda sa faci poze cu tel, facem cu Canonul, de aia nu am prea multe la indemana. Acum fata a crescut si cum in izolare nu-s prea multe activitati ( tennis etc) reluam calatoriile. Benzina este la all time low. La un Safeway pe Olympc iPeninsula, adica mai la tara era 1.67  / galon. Ideea de a conduce drum lung nu ma mai atrage ca pe vremuri, noroc ca am avut sofer caruia ii place sa conduca.

I Translate it

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #87 on: Tuesday 12 May 2020, 14:06:26 »
Ce altfel de poze ai prefera? Eu am calatorit f mult prin statul asta cand m-am mutat aici, acum 20 de ani nu era la moda sa faci poze cu tel, facem cu Canonul, de aia nu am prea multe la indemana. Acum fata a crescut si cum in izolare nu-s prea multe activitati ( tennis etc) reluam calatoriile. Benzina este la all time low. La un Safeway pe Olympc iPeninsula, adica mai la tara era 1.67  / galon. Ideea de a conduce drum lung nu ma mai atrage ca pe vremuri, noroc ca am avut sofer caruia ii place sa conduca.

Imi plac excursiile pe apa. Cladiri vechi, categoric biserici vechi!

Offline christianT

• Hero Member
« Reply #88 on: Tuesday 12 May 2020, 14:12:25 »

Mersi. Eu personal as aprecia si alte poze. Si eu sunt amator de excursii si abia astept sa ma "pensionez" sa am timp!!!! Asa la 45 nu ca si james la 65 :)

Instantaneu din Gaspesie, vara lui 2019. Eram aproape de Saint Anne de Monts cand din coada ochilor am vazut undeva langa malul Saint Laurentului ceva ce semana cu un peste mare si multi oameni, foarte multi oameni si chiar o masinarie ce aducea cu un excavator. M-am oprit, politie multa, multi gura-casca ca si mine.
Ce se intamplase.
Paza de coasta canadiana a gasit o carcasa de balena cu cocoasa plutind pe Saint Laureant. Au luat-o si au adus-o la mal, unde au inceput s-o taie in bucati. Normal, iti dai seama cum ar fi sa lasi o carcasa de balena sa se descompuna la mal, un focar de infectie. Carcasa era atat de mare incat au adus un excavator, iar studenti si profesori de la facultati de biologie din Quebec (stiu informatia ca am pus intrebari) le taiau in mici bucati ce erau apoi duse si transformate in compost.
Gaspesie e o destinatie ABSOLUT fascinanta ce nu trebuie s-o ratezi mumuse! Usor de ajuns, e la noi in judetul Quebec. Si daca faci Gaspesie, du-te pana in tzinutul acadienilor, in New Brunscwick la Caraquet, sa auzi cea mai frumoasa limba franceza vorbita in America de Nord si unde poti manca la un restaurant cel mai bun sea food si sa iei contact cu o populatie ce a ramas foarte franceza, practic nu s-au amestecat  cu nimeni.
« Last Edit: Tuesday 12 May 2020, 14:19:37 by christianT »
Nu imbatranesc, imi creste valoarea.

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #89 on: Tuesday 12 May 2020, 14:17:44 »
Mersi cristiane de info. Retin!

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #90 on: Tuesday 12 May 2020, 14:29:47 »
Mersi Mumus, imi pare bine sa bucure ochii trecatorilor. Le fac si le postez cu drag :)
cinde, cind vad ce frumusete naturala avem in fata ochilor ma intreb ce mai caut eu pe-aici. Ma uit si la animale si la peisaje, nu se coafeaza, nu-si pun un pantalon in care le sta bine si tot ies 100% superbe in poze.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #91 on: Tuesday 12 May 2020, 14:33:27 »
Imi plac excursiile pe apa. Cladiri vechi, categoric biserici vechi!

Sunt obsedata de tot ce pe pe apa si sub apa :) Ca si de apusuri. Nu voi obosi niciodata sa pozez oceanul, lacuri, rauri, barci, ferries etc... dupa cum se si vede :)
Cladiri vechi si biserici -  am fost in Spania ultimii doi ani, in Barcelona si Madrid. Nu pun de acolo ca toti sunteti familiari cu Europa.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #92 on: Tuesday 12 May 2020, 14:34:33 »
cinde, cind vad ce frumusete naturala avem in fata ochilor ma intreb ce mai caut eu pe-aici. Ma uit si la animale si la peisaje, nu se coafeaza, nu-si pun un pantalon in care le sta bine si tot ies 100% superbe in poze.

Haha si in ON sunt peisaje sublime. NUmai ca tin minte ca trebuia sa calatorim mult in Nord sa ajungem la ele... asa tin mine.. Pe langa peisajele frumoase de la lacul ON si ale orasului. Invitatia ramane sa vii in vizita!
De asemenea, daca iti plac peisajele si nu te deranjeaza nor si ceva ploaie 75% din an trebuie sa te muti in BC la Vancouver :)

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #93 on: Tuesday 12 May 2020, 14:35:32 »
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #94 on: Tuesday 12 May 2020, 14:37:09 »
Perfect pose! Unde e statuia, James?

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #95 on: Tuesday 12 May 2020, 14:38:28 »
la Louvre
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

Massther Clinic - Massage therapy

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #96 on: Tuesday 12 May 2020, 14:39:20 »
gaste la NY

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #97 on: Tuesday 12 May 2020, 14:41:06 »
Aha mersi. Deci am fost si eu la Louvre -  iti trebuie saptamani sa vezi totul. Tin minte ca am luat un tur in engleza de doar doua ore, cu skip the line tickets,  de am vazut ce cred ei ca e esential, inclusiv Monalisa -  groaznic de aglomerat.

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #98 on: Tuesday 12 May 2020, 14:41:32 »
Sunt obsedata de tot ce pe pe apa si sub apa :) Ca si de apusuri. Nu voi obosi niciodata sa pozez oceanul, lacuri, rauri, barci, ferries etc... dupa cum se si vede :)
Cladiri vechi si biserici -  am fost in Spania ultimii doi ani, in Barcelona si Madrid. Nu pun de acolo ca toti sunteti familiari cu Europa.

Am vrut sa mergem in Spania anul acesta insa virusul a dat peste cap totul...

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #99 on: Tuesday 12 May 2020, 14:42:50 »
James -- fara mustata in poza aia? :)