Author Topic: Idee de pandemic proof business  (Read 2405 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Idee de pandemic proof business
« Reply #60 on: Wednesday 20 May 2020, 18:52:52 »
Eu am o idee fantastica, de ceva timp, chiar inainte de izolare. Rog, cine o pune in practica sa ma contacteze pe pm sa discutam cum imi trimiteti comisionul. Un app care sa-mi spuna cite persoane sint la coada la magazinul x. Azi am vrut sa ies la cumparaturi si m-am intors cum am plecat. Cozi de pina la o ora la 4 magazine testate. Inainte de perioada asta ma gindeam la street parking. Doar parcarile mari, nici alea nu cred ca toate, iti spun online cite locuri au libere. Dar pe strada nu-ti spune nimeni.

Offline crina-ca

• Sr. Member
« Reply #61 on: Thursday 21 May 2020, 09:00:00 »
Eu am o idee fantastica, de ceva timp, chiar inainte de izolare. Rog, cine o pune in practica sa ma contacteze pe pm sa discutam cum imi trimiteti comisionul. Un app care sa-mi spuna cite persoane sint la coada la magazinul x. Azi am vrut sa ies la cumparaturi si m-am intors cum am plecat. Cozi de pina la o ora la 4 magazine testate. Inainte de perioada asta ma gindeam la street parking. Doar parcarile mari, nici alea nu cred ca toate, iti spun online cite locuri au libere. Dar pe strada nu-ti spune nimeni.

https://stirileprotv.ro/stiri/ilikeit/platforma-care-te-ajuta-sa-eviti-locurile-aglomerate-atunci-cand-vrei-sa-faca-cumparaturi.html

Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Location: The only freedom you truly have is in your mind, so use it
  • Coffee lover
« Reply #62 on: Friday 22 May 2020, 09:01:37 »
Inca o idee...Serviciu de dezinfectare virus pentru masini (interior). Ganditi-va la un van mobil gen Velofix care vine la adresa clientului si dezinfecteaza interiorul. Clientul face appointment si plateste online.

Pereri?
We must respect the other fellow's religion, but only in the sense and to the extent that we respect his theory that his wife is beautiful and his children smart

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #63 on: Friday 22 May 2020, 09:28:03 »
caseta cu lumina UV inside, bagi telefonul, ochelarii, walletul si le lasi cateva ore la dezinfectat.
(...)
Too late, s-a facut deja si baiatul face avere.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #64 on: Friday 22 May 2020, 09:30:36 »
caseta cu lumina UV inside, bagi telefonul, ochelarii, walletul si le lasi cateva ore la dezinfectat.
(...)
Too late, s-a facut deja si baiatul face avere.

Nu m-ai inteles. Eu ma refeream la dezinfecatare manuala a interiorului masinii... tu vorbesti despre o cutie.
We must respect the other fellow's religion, but only in the sense and to the extent that we respect his theory that his wife is beautiful and his children smart

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #65 on: Friday 22 May 2020, 09:34:09 »
pai mi se pare ca exista, au venit unii la mine care schimba placute de frana la domiciliu sau iti ia masina cu ei pe un driveway si ti-o aduce inapoi cand e gata, la fel ca baietii cu schimbatul windshildului, astia fac si detailing daca vrei. Ce le ia sa foloseasca un spray cu dezinfectant la urma sa dea prin toata masina ?
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #66 on: Friday 22 May 2020, 09:43:01 »
pai mi se pare ca exista, au venit unii la mine care schimba placute de frana la domiciliu sau iti ia masina cu ei pe un driveway si ti-o aduce inapoi cand e gata, la fel ca baietii cu schimbatul windshildului, astia fac si detailing daca vrei. Ce le ia sa foloseasca un spray cu dezinfectant la urma sa dea prin toata masina ?
da am vazut si eu ca sunt care vin si repara masina pe driveway daca ai avut caroseria indoita usor, la usi ori aripi infundate ori bare de protectie etc... au serviciu mobil de reparatie.

I Translate it

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #67 on: Friday 22 May 2020, 09:48:24 »

Serviciul asta nou vine la tine acasa / lucru si face treaba... si ar fi serviciu specializat. Astia cu windshieldul iti dai seama ca treaba fac. Este serviciu conex nu core business ptr ei...

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #68 on: Friday 22 May 2020, 09:49:29 »
da am vazut si eu ca sunt care vin si repara masina pe driveway daca ai avut caroseria indoita usor, la usi ori aripi infundate ori bare de protectie etc... au serviciu mobil de reparatie.

Dorele - ai citi ideea mea? Nu repar nimic, doar dezinfectez!
Greu ii cu limba romana :)

Ps: rezidentul ungur...

Offline janine

• Hero Member
« Reply #69 on: Friday 22 May 2020, 10:31:19 »
Inca o idee...Serviciu de dezinfectare virus pentru masini (interior). Ganditi-va la un van mobil gen Velofix care vine la adresa clientului si dezinfecteaza interiorul. Clientul face appointment si plateste online.

Pereri?

exista! La noi in sat.

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #70 on: Friday 22 May 2020, 10:42:20 »

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #71 on: Friday 22 May 2020, 10:57:56 »
Dorele - ai citi ideea mea? Nu repar nimic, doar dezinfectez!
Greu ii cu limba romana :)

Ps: rezidentul ungur...
De cite ori dezinfectezi? Ar trebui ceva sa dezinfectezi singur dupa fiecare plimbare.

Whao, voi va dati seama ca ne ducem rapid daca toata lumea incepe sa dezinfecteze totul? Eu sint extrem de sensibila, nu suport nicio chimicala. Lucram intr-un loc unde spalau cu clor pe jos si faceam un rash de fiecare data dupa ce venea femeia care curata. Am rugat-o sa nu mai foloseasca clor si a fost de inteles. Din acelasi motiv nu pot sa maninc aproape nimic din oras. Bine, cafea si anumite patiserii nu m-au deranjat niciodata.

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #72 on: Friday 22 May 2020, 11:05:57 »
De cite ori dezinfectezi?

De cate ori vrea clientul. As recomanda odata pe saptamana. As face si abonament :)

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #73 on: Friday 22 May 2020, 11:23:44 »
Buy 10 get one free lol
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #74 on: Friday 22 May 2020, 11:37:12 »
Buy 10 get one free lol

Exactly! Now you're thinking :)

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #75 on: Friday 22 May 2020, 11:41:10 »
Auzi un prieten avea abonament la spălătorie de mașini, unlimited. Ii zic da-mi și mie sa mi-o spăl și eu pe abonamentul tău. El zice ca nu ca abonamentul e făcut pt mașina lui doar. Deci așa trebe sa facem. Nu sa vina și Rică și Mitică sa dezinfecteze pe același abonament. 😃
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #76 on: Friday 22 May 2020, 13:13:00 »
Auzi un prieten avea abonament la spălătorie de mașini, unlimited. Ii zic da-mi și mie sa mi-o spăl și eu pe abonamentul tău. El zice ca nu ca abonamentul e făcut pt mașina lui doar. Deci așa trebe sa facem. Nu sa vina și Rică și Mitică sa dezinfecteze pe același abonament. 😃

Corect!
Eu am un cod de la mecanic ptr. o spalatorie. Il folosesc continuu...free :)
Clar sunt roman...ungur? :)

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #77 on: Friday 22 May 2020, 14:09:10 »
Mișto ce spălătorie este poate e și aici și folosesc și eu, plătesc jumate 😄
Apropo știai ca virgula cardul de la costco de la UȘ merge și la Canada și la Mexic? Poate mere și codu ăla 😃

PS: Glumesc! Dar nu Mi-ar displăcea sa am un cod permanent 😃
« Last Edit: Friday 22 May 2020, 14:15:52 by cinderella_QC »

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #78 on: Friday 22 May 2020, 14:30:37 »
Valet car wash. Aveti?

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #79 on: Friday 22 May 2020, 16:55:36 »
Nu avem. P-aici pe la mine 3 ursuleti si Elephant car wash mai mult. Aia de la Elephant cu $25 fac si detail inauntru, o placere.