Author Topic: filme 5 stele  (Read 296970 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline caillou

• Hero Member
Re: filme 5 stele
« Reply #240 on: Tuesday 01 June 2010, 16:14:22 »
Aia! am crezut ca lesin! LOLOLOL

me2. oricum merita vazut, chiar si numai pentru distributie. asta pentru fanii lu' meryl, eu sunt. am mai vazut si mi-a placut si «everything is fine» cu de niro, misto film.
pamplelune

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #241 on: Tuesday 01 June 2010, 16:17:36 »
Meryl va fi frumoasa si cand va avea 80 de ani. Privirea aia calda si expresiva, mama mama!

Dar si Alec Baldwin se tine bine. Mi-a placut ca nu s-a sfiit sa isi arate suncile LOLOL  Steve Martin este cel care nu mi s-a parut convingator deloc. Nu m-a impresionat deloc.

O sa ma uit si eu dupa Everything is fine.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #242 on: Tuesday 01 June 2010, 16:24:08 »
Meryl va fi frumoasa si cand va avea 80 de ani. Privirea aia calda si expresiva, mama mama!

ai vazut-o si pe lauren bacall ce misto arata chiar si acum. (poate pentru ca-i ROMANCA! well, sort of...sa n-auda chumul)

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #243 on: Tuesday 01 June 2010, 16:27:27 »
ai vazut-o si pe lauren bacall ce misto arata chiar si acum. (poate pentru ca-i ROMANCA! well, sort of...sa n-auda chumul)

Asa e, dar Bacal are ceva de femme fatale, pe cand Streep...ti se incalzeste inima cand te uiti la ea.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline griffin

• new users
  • The man-The Legend
« Reply #244 on: Tuesday 01 June 2010, 17:40:53 »
www.radiofly.ws filme noi moka

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #245 on: Monday 13 September 2010, 13:49:07 »
Date Night, cu Tina Fey si Steve Carrell.

Am zis asa intr-o doara sa o comandam la On Demand ca am vazut ca e destul de scurta (1h1/2), dar ne-a tinut in priza pana la sfarsit.

Cea mai buna comedie pe care am vazut-o in ultimul timp. De fapt in ultimii ani.

Literalmente, in anumite momente abia mai respiram de atata ras si cat pe ce sa fac pe mine. :)

Il recomand cu caldura.

Vad ca la RottenTomatoes are 67%, eu i-as da, pentru o comedie, 85%.
« Last Edit: Monday 13 September 2010, 13:49:31 by cinderella_QC »

Offline georgica81

• Hero Member
« Reply #246 on: Monday 13 September 2010, 15:06:06 »
io am vazut "the other guys" - tot asa undeva la un 80-85% l-as baga. nevasta-mea, care nu-l suporta pe will ferrell, a ras cu hohote.
If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed. = GLOBAL WARMING, SWINE FLU, GOD

I Translate it

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #247 on: Monday 13 September 2010, 15:09:24 »
Bine, mersi, l-am pus pe lista :)

noua ne place WF, dar mai mult din SNL. Filmografia nici pe mine nu m-a impresionat pana acum cu nimic.
« Last Edit: Monday 13 September 2010, 15:09:56 by cinderella_QC »

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #248 on: Monday 18 October 2010, 16:48:46 »
Aseara am luat pe on demand Cairo Time cu Patricia Clarkson si Alexander Siddig.

Filmul a castigat the Best Canadian Feature trophy la festivalul de film de la Toronto.

In synposisul de pe on demand este descris ca un film de dragoste.
Dar mi s-a parut mai mult ca descrie  atractia intre o americanca (Clarkson) si un egiptean (Siddig). Este intr-adevar o declaratie de dragoste pentru orasul Cairo. Mi-a placut foarte mult si am sorbit fiecare clipa. Il recomand cu caldura pentru cine nu l-a vazut inca (are 80% la RottenTomatoes.com)

Bineinteles ca mi-au venit in minte relatarile lui DJ despre oras si vacanta de acolo :)
« Last Edit: Monday 18 October 2010, 16:56:06 by cinderella_QC »

Offline sans abri

• Sr. Member
« Reply #249 on: Monday 18 October 2010, 19:35:06 »
the social network, povestea cum a fost inventat facebook. un film interesant, l-am gasit misto.
Mi-a zis grugio sa pun mordicus la semnatura.

Offline nicuprietenos

• Hero Member
« Reply #250 on: Monday 18 October 2010, 19:39:25 »
Aseara am luat pe on demand Cairo Time cu Patricia Clarkson si Alexander Siddig.

Filmul a castigat the Best Canadian Feature trophy la festivalul de film de la Toronto.

In synposisul de pe on demand este descris ca un film de dragoste.
Dar mi s-a parut mai mult ca descrie  atractia intre o americanca (Clarkson) si un egiptean (Siddig). Este intr-adevar o declaratie de dragoste pentru orasul Cairo. Mi-a placut foarte mult si am sorbit fiecare clipa. Il recomand cu caldura pentru cine nu l-a vazut inca (are 80% la RottenTomatoes.com)

Bineinteles ca mi-au venit in minte relatarile lui DJ despre oras si vacanta de acolo :)

cum ai perceput sfarsitul?
tipa se bucura ca isi revede sotul sau cam regreta ?
Be the person your dog thinks you are.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #251 on: Monday 18 October 2010, 19:47:30 »
Se bucura regretand, sau regreta bucurandu-se :) Foarte serios vorbesc  Nu am avut nici o indoiala ca isi iubeste sotul. Si nu am avut nici o indoiala ca ar fi mers mai departe cu Tarek.

Offline nicuprietenos

• Hero Member
« Reply #252 on: Monday 18 October 2010, 19:55:59 »
right, si mie imi plac femeile care isi iubesc sotii tot mai mult, cu fiecare noua aventura.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #253 on: Monday 18 October 2010, 20:10:23 »
lol wait a sec. tu ai intrebat daca s-a bucurat vazandu-si sotul. nu daca l-a iubit mai mult sau mai putin dupa intalnirea cu Tarek. Ca atractia dintre ei parca nu o pot numi aventura. Sau este?

Offline nicuprietenos

• Hero Member
« Reply #254 on: Monday 18 October 2010, 20:20:22 »
pai aia m-a intrigat cel mai tare le filmul asta. finalul cam neasteptat (lucru f rar in zilele noastre) si faptul ca poate fi privit din doua unghiuri diferite (male si female) cu rezultate destul de divergente.
in concluzie e un film bun.

si partea cu aventura nu poate fi numita aventura ca ea nu cauta deloc asa ceva, dar devine din ce in ce mai deschisa. a fost atractie reciproca si spontana ??

Offline mircea

• Sr. Member
« Reply #255 on: Monday 18 October 2010, 20:39:07 »
La ceas de taina mi-a explicat o qc-oasa, cu mancarea-n gura, ca Incendie cica-i un film bun, quebecos.
Confirm: e un film cu final neasteptat.

° ¸. ¸    :.  . • ○ °   .   . .   ¸ .   °  ¸.  ● ¸ . …somewhere   ° °  ¸. ● ¸ .   ° :.   . • °   .   :. . ¸ . ● ¸       ° .   ° :.  . • ○    .  °  . ● ¸ .    ° .  • ○ °   .      ° :.  . • ○    .  °  ¸….Way up high… ● ¸     ° °  .  ¸.     ° . .    ¸ .   °

Massther Clinic - Massage therapy

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #256 on: Monday 18 October 2010, 23:00:48 »
pai aia m-a intrigat cel mai tare le filmul asta. finalul cam neasteptat (lucru f rar in zilele noastre) si faptul ca poate fi privit din doua unghiuri diferite (male si female) cu rezultate destul de divergente.
in concluzie e un film bun.
si partea cu aventura nu poate fi numita aventura ca ea nu cauta deloc asa ceva, dar devine din ce in ce mai deschisa. a fost atractie reciproca si spontana ??

A fost reciproca, dar nu s-au atras in acelasi moment, zic eu. Cand era el atras nu era ea pe aceeasi unda si parca si invers.

Nici spontana n-a fost. Nici unul nu a planuit sa se indragosteasca, sau ma rog, infatueze cu celalalt. Atractia a crescut pe masura ce au petrecut timp unul cu celalat. Iar in ceea ce o priveste pe ea, sentimentele care o napadesc sunt agravate si de absenta indelungata a sotului retinut in Gaza. Varsta, poate obisnuinta intr-un mariaj lung si linistit,  copiii care au zburat din cuib, lasa un gol. Pe care Mark, sotul, este incapabil sa il umple la acel moment dat. Tarek se intampla sa fie acolo la acel moment. Daca ar fi fost intr-o alta imprejurare poate nici nu s-ar fi simtit atrasa de el, cine stie?

Ma bucur ca ti-a placut si tie filmul si te simti intrigat de el :)

Offline zzzburlici

• Hero Member
« Reply #257 on: Monday 18 October 2010, 23:25:24 »
Ma bucur ca ti-a placut si tie filmul :)

l-o fi luat gratis, de pe torrente :D

Offline scufita cu 2 fani

• Sr. Member
« Reply #258 on: Monday 18 October 2010, 23:42:04 »
Io am intrat sa va spui ca am mancat popcorn si chips seara asta, vi le recomand, distributie buna, regie da' meleoane

da' film ioc.

Las' ca ma uit maine si toata saptamana la cate-un film...in contul a cat popcorn am prestat (pe datorie).

Offline ru

• Hero Member
« Reply #259 on: Tuesday 19 October 2010, 11:13:58 »
ati vazut repomen? un sfirsit dragut, what goes around comes around. maine ma duc sa vad "povestiri (sau amintiri) din epoca de aur" va zic dupa daca mi-a placut sau nu, se ruleaza la tiff acum.
c'est corect