Author Topic: filme 5 stele  (Read 420534 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: filme 5 stele
« Reply #4920 on: Monday 22 February 2021, 22:05:26 »
Masked and Anonymous (2003) - IMDB rating 5.4 - Roger Ebert i-a dat jumate de stea - vorba aia, iarta-i doamne, pentru ca nu stiu ce spun

Un film absolut fantastic - o critica sociala la adresa dictaturii. Da, filmul e extrem de abstract, dar in acelasi timp e universal si nu te plictiseste nicio secunda. Rizi, dar nu pentru ca e comedie, ci pentru ca e absurd si tragic. Este cel mai bun film pe care l-am vazut in ultimul an, poate chiar mai multi ani. Pe versurile si muzica lui Bob Dylan, cu el in rol principal si cu multi alti actori in roluri de exceptie, dupa mine e un film care nu trebuie ratat, in special in contextul actual.

Offline Dorel

• Hero Member
Re: filme 5 stele
« Reply #4921 on: Tuesday 23 February 2021, 23:34:52 »
Netflix : "Halt and Catch Fire" foarte bun, recomand celor pasionati de computere ( in special cele care ne-au definit noua tineretea ) poate la cei foarte tineri pe site nu e un film care e atractiv, dar celor nascuti in '60 ori '70 si au lucrat in domeniu e practic un documentar romantzat al PCurilor si al inceputului Internetului, recunosc ca am facut binge watching back to back cred ca 4 zile la rand in weekendul "family day" in ON
« Last Edit: Tuesday 23 February 2021, 23:36:45 by Dorel »
Sign = Scorpio