Author Topic: filme 5 stele  (Read 275622 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dorel

• Hero Member
Re: filme 5 stele
« Reply #4360 on: Sunday 06 January 2019, 17:14:05 »
Vezi ca are sex shopul langa Agno discount 20% pentru seniori. Poti merge acolo sa iti imbunatatesti viata sexuala, ori sa cheltui niste bani aiurea ...
« Last Edit: Sunday 06 January 2019, 17:15:23 by Dorel »
Pusheen the cat

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4361 on: Sunday 06 January 2019, 17:34:08 »
asa dorele, rizi de mine, lasa ma, ca risul nu doare, dar te ajunge.
parca nu m-as duce la aquaman ca nu vad ce pedeapsa ar fi aia pt duamna iar transformershii ma adoarme.
aia e, imi port crucea, va fac o recenzie la marry poppins saptamina viitoare.
I am in perfect shape for my weight.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4362 on: Saturday 19 January 2019, 22:28:16 »
Hunter, killer
Cel mai de bullshit film despre submarine si pericole rusesti.
Rusii sint prieteni cu toata europa, ukraina nu e in europa si oricum nu are simpatia mea, rusii nu au nici un aircraftcarrier functional, deci pericol zero pt orice flota, inclusiv cea iraniana, nu mai zic de americani.
Desigur pot inca transforma in  desert radioactiv orice petec pe pamint gratie flotei de submarine, dar probabil ca in 2 ani daca el prezidente mai calareste mult la bustul gol in loc sa cumpere un dry dock in locul celui de pe fundul marii, ramine si fara flota si fara submarine.
Vaz ca inca nici un film nu zice cum flota chinei ii zgorneste pe theallmighty din marea chinei de sud, de se gindesc capetele luminate sa trimita un aircraftcarrier plus suportul in zona, desi nu ar vrea de loc. Pun pariu ca n o vor face, adica aircraftcarrier american in marea chinei de sud.
Dar toata lumea stie ca nu e bine sa trezesti cainii care dorm, desi se vede cu ochiul liber ca nu mai dorm ci abia mai pot fi stapinitzi.
Cine vrea sa intre in conflict cu china azi?
Doar timpitzii de canadieni scotzind castanele fierfinti din foc pt urangutanul de la sud de border.
Nu ca am avea vreo alta solutie, dar noi insine ne am pus in aceasta situatie fara alternativa.

Edit, am uitat sa zic ca navigatul prin sonar in labirintul din film e inca mai incredibil decit condusul cu parking sendors in bird box, plus ca te face "vizibil " electronic.
Cum ziceam bullshit, dar prinde la bizoni.
Bizonii lui ?!@#%S&$@ normal in caz ca cineva se intreaba cine sint bizonii si ce vor ei.
« Last Edit: Saturday 19 January 2019, 22:50:42 by corolla »
I am in perfect shape for my weight.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4363 on: Saturday 19 January 2019, 23:37:19 »
nimeni nu se mai pune cu china de cand sunt pe luna si au bombe cu ei. Una doua le vor  arunca in cap la coenacii care face la smekerii.
Just behave, bro ! be kool.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #4364 on: Saturday 19 January 2019, 23:45:08 »
man, am o intrebare, ca n-ai fost clar pina acum: luna e tot plata sau numai pamantul?

p.s. soarele?
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4365 on: Saturday 19 January 2019, 23:51:39 »
de unde vrei sa stiu ? ce, a fost cineva acolo ?
intreaba si tu acuma chinezii ca au nava acolo, dar mi se pare ca e prea intuneric si nu poa sa vada cum e plat sau curba. Plm, e noapte, nu se vede fiindca sunt pe far side of the moon...
Pe soare au fost numai romanii pe vremea lu nea nicu cu nava aia de s-au dus noaptea dar nici aia nu au vazut bine ca tot asa a fost noapte.
Deci, nu stiu.
Dar ia zi tu ce stii.
p.s. daca se vede ca un disc, e sfera, nu ? mcpmdr....
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #4366 on: Saturday 19 January 2019, 23:57:07 »
io as fi de acord ca luna e un disc si ca soarele e un disc,
da' nu-mi pot iesplica de ce discurile astea stau tot timpul cu fata spre noi,
 de ce nu le vedem pe kant, huh?
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

I Translate it

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4367 on: Sunday 20 January 2019, 00:14:32 »
bingo
soarele nu stiu, dar luna nu-si arata ce are sub fustita nicodata. De cand exista ea, nu ne arata decat o singura fatza.
daca afli raspunsul, o sa fii cel mai bogat om din Botosani.

intreaba si tu pe prietenul tau de ce a decis EL asa, in Genesis :
And God made the two great lights—the greater light to rule the day and the lesser light to rule the night—and the stars.

nu zice nimic de discuri, kanturi si alte nazdravanii, ci numai doua lumini.
si restul stele.
Daca pica pe kant, la barbut se zice ca e tzui, si se mai arunca o data.

p.s. zi-mi si mie de ce ai fi de accord ca soarele e un disc. Zi si mie.
« Last Edit: Sunday 20 January 2019, 00:18:28 by fenderguitars »

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #4368 on: Sunday 20 January 2019, 00:30:12 »
pai as fi de acord ca e un disc daca l-am vedea pe kant, cum ziceam
ca daca pamantul se invarte in jurul soarelui e clar ca n-ai cum sa-i vezi tot timpul aceeasi fata, daca e disc
daca am vedea soarele ceva de forma unei tigari, adica pe kantul unui disc, atunci as putea admite ca ne invartim in jurul soarelui pe kantul ala si-l vedem tot timpul la fel

cu luna e mai simplu, nu cred ca-ti spun lucruri noi ca are viteza de rotatie in jurul pamantului egala cu cea de rotatie in jurul propriei axe si de-aia ii vedem mereu aceeasi fata. si nici macar nu-i singurul satelit natural din sistemul solar care e asa. si uranus parca si neptun au cate un satelit din asta care-si arata doar o fatza
« Last Edit: Sunday 20 January 2019, 00:31:55 by James Hetfield »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4369 on: Sunday 20 January 2019, 16:00:51 »

cu luna e mai simplu, nu cred ca-ti spun lucruri noi ca are viteza de rotatie in jurul pamantului egala cu cea de rotatie in jurul propriei axe si de-aia ii vedem mereu aceeasi fata.
you gotto love this.
Asa ti-au zis baietii aia ?
mcpmdr, si ce ti-au mai zis ?

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #4370 on: Sunday 20 January 2019, 18:40:59 »
Asa ti-au zis baietii aia ?
mcpmdr, si ce ti-au mai zis ?

Mie mi-au mai spus ca: pentru orbite circulare efectul gradientului gravitational intre doua corpuri duce, dupa suficient de mult timp, la anularea reciproca a momentelor cinetice (care se conserva) ale celor doua corpuri. Cum pozitia este conjugatul canonic al momentului, rezulta ca pozitiile (unghiulare) relative are celor doua corpuri in rotatie raman constante.

Pssst... sa nu mai spui la nimeni chestiile astea ca te faci de ras. Potzi in schimb sa te caci pe tine insutzi de ras dupa pofta inimii.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4371 on: Sunday 20 January 2019, 19:55:58 »
cu tot respectul, fara cacare de sine, cam ce inseamna suficient de mult timo ? un an ? doi ?
mie aceiasi baieti mi-au spus ca nu se poate exista doua mediuri cu presiuni diferite neseparate de o bariera solida.
da-mi te rog voie smcpmdr despre gradiente.
conjugatul canonic ? interesant, o sa incerc sa-l cant, pana acum n-am stiut decat de canon rock.

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #4372 on: Sunday 20 January 2019, 20:05:16 »
cu tot respectul, fara cacare de sine, cam ce inseamna suficient de mult timp ? un an ? doi ?

cred ca mai degraba sute de milioane de ani, daca nu chiar miliarde

insa cred ca n-are rost sa-ti vorbim de cifre de-astea, tu probabil crezi ce-ti spun baietii aia: ca lumea a fost creata acum circa 6000 de ani, ca pamantul e plat si ca evolutia si dinozaurii is baliverne
« Last Edit: Sunday 20 January 2019, 20:10:40 by James Hetfield »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4373 on: Sunday 20 January 2019, 21:21:50 »

cred ca mai degraba sute de milioane de ani, daca nu chiar miliarde

insa cred ca n-are rost sa-ti vorbim de cifre de-astea, tu probabil crezi ce-ti spun baietii aia: ca lumea a fost creata acum circa 6000 de ani, ca pamantul e plat si ca evolutia si dinozaurii is baliverne
nu stiu de ce tu tot crezi ca eu cred. Tot timpul tu crezi si vrei si altii sa creada la fel.
Eu nu cred, fiindca nu cred si nu repet ca papagalul ce spun altii.
esti mai rau ca Agno, monser.
Parol.

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #4374 on: Sunday 20 January 2019, 21:23:24 »
aci unde locuim noi, planeta asta albastra si plata...sau rotunda, parca are trei sferturi apa.
sfertul ala de solid inca nu il cunoastem in totalitate,  la suprafata, ce sa vorbim de partea interioara. inca sunt multe enigme.
celelalte trei sferturi ascunse de ape nu se cunosc aproape de loc. atat putem acum.
o sa treaca ceva  pana o sa stim ce si cum este in alta parte, undeva unde poate timpul si spatiul este diferit de ce stim noi.
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline James Hetfield

• Hero Member
« Reply #4375 on: Sunday 20 January 2019, 22:09:31 »
Eu nu cred, fiindca nu cred si nu repet ca papagalul ce spun altii.

e minunat in viata daca poti sa nu urmezi turma fara sa cracnesti, sa nu urmezi mainstream-ul, e extraordinar sa fii original si sa ai propriile tale idei,  cu conditia sa ai simtul ridicolului si al penibilului
daca tie ti se pare ca esti original combatand ca pamantul e plat, then enjoy it, make yourself a pleasure

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #4376 on: Sunday 20 January 2019, 22:25:11 »
conjugatul canonic ? interesant, o sa incerc sa-l cant

Ok, vezi ca se găsește la magazinul Mecanica Analitica, raionul de Lagrangiene și Hamiltoniene. E scump bată-l vina, dar vine la pachet cu chestia aia care se cheamă gravitație și care are prostul obicei sa strice tot cheful ăstora aplatizati de soarta potrivnică. Nu încerca sa pipăi, sa mirosi sau sa guști conjugatele alea mai mult sau mai puțin canonice ca se supăra responsabila raionului, e una Emmy Noether, o jidanca care se mai ocupa și de diverse simetrii și conserve (de energie, de momente, etc...), she’s a real bitch.
« Last Edit: Sunday 20 January 2019, 22:29:03 by Mihai Vasile »

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4377 on: Sunday 20 January 2019, 22:36:04 »

Mie mi-au mai spus ca: pentru orbite circulare efectul gradientului gravitational intre doua corpuri duce, dupa suficient de mult timp, la anularea reciproca a momentelor cinetice (care se conserva) ale celor doua corpuri.

geez ce dobitoc!  :laugh:

momentul cinetic se conserva da' nu-i nici o graba, o mai ducem asa un timp, ca intre ardeleni  :grin:

cretinoidule, conservarea momentului cinetic chiar asta inseamna, ca este invariabil fata de timp, nu se modifica  :whatever:

ia-te de mana cu celalalt idiot sferodoct care cantarea kg de aer cald si faceti o echipa de pinguini de stiinta pt cercul polar  :yes:
« Last Edit: Sunday 20 January 2019, 22:37:07 by Rufus »
"Aquilla non capit muscas"

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #4378 on: Sunday 20 January 2019, 22:57:32 »

geez ce dobitoc!  :laugh:

momentul cinetic se conserva da' nu-i nici o graba, o mai ducem asa un timp, ca intre ardeleni  :grin:

cretinoidule, conservarea momentului cinetic chiar asta inseamna, ca este invariabil fata de timp, nu se modifica  :whatever:

Mai, mai, mai, bugetarul se pricepe la toate, de la p***a lui Mia Khalifa la fizica. Putzica mică, singura și trista, de ce nu stai tu cuminte in banca ta, e așa de frumos și de duios când te masturbezi cu vreo poza sexoasa de weekend și așa de înduioșător de scârbos când folosești apelativul de “bunaciune pe tocuri” când te adresezi unei femei, de mai ca-ți vine sa crezi ca a glăsuit un porc in adidași.

P.S. Suma momentelor cinetice este constanta doar câmpuri conservative, imbecilule, ceea ce nu e cazul in prezenta unui gradient gravitațional. In cazul de fata, prezenta gradientului gravitațional deformează elastic cele doua corpuri, și asta încetinește in timp transferul de moment cinetic de la corpul mare la corpul mai mic, pana se anulează complet. In situația aia, momentul cinetic relativ (fata de un referențial aflat pe pământ) al lunii este zero iar conjugatul canonic (poziția) relativa (fata de un referențial aflat pe luna) este zero. De aia, luna văzută de pe pământ ne arată o singura fata, pe când pământul văzut de pe luna apare in poziție fixa, dar rotindu-se in jurul axei sale.
« Last Edit: Sunday 20 January 2019, 23:29:57 by Mihai Vasile »

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4379 on: Sunday 20 January 2019, 23:04:01 »
du-te bey handicapatule si completeaza formulare cu muncitorii, nu esti tu de fizica si stiinta altfel ai fi ajuns si tu undeva mai bine  ;)

cu bunaciunea de andram ma cunosc in real, nu e de nasu' ratul tau sa faci aprecieri cum ne adresam intre noi astia care ne stim, da-te-n kkt unde ti-e locu' (aka unde te-a pus viata :P )
"Aquilla non capit muscas"