Author Topic: filme 5 stele  (Read 297665 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Agno

• Hero Member
Re: filme 5 stele
« Reply #4320 on: Sunday 23 December 2018, 22:22:20 »
wtf dorele, chiar incepi sa-ti folosesti creierul ?

Ihi. Maine o sa inceapa sa spuna ca virusii nu exista pentru ca el personal n-a vazut nici unul. O sa dea vina pe boli pe dezechilibrul in umorile corpului si bad air-ul din Toronto. Progress, I say.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4321 on: Sunday 23 December 2018, 22:24:05 »
Aia cu scoala putina is cei mai down-to-earth si-s oamenii cu care ma inteleg cel mai bine. Cei mai buni prieteni de-ai nostri in Canada au emigrat cand s-a schimbat legea si au putut veni numai cu liceul. Si da, fac carnati deliciosi.

In comparatie, insi cu studii grele mi s-au parut plicticosi ca moartea la revelioanele romanesti la care am incetat sa ma mai duc (afara ca vine corolla si doamna) :)
as vrea sa compar carnatii facuti de un doctor docent ori rector de facultate cu unii facuti de un absolvent de liceu. Ar fi un studiu interesant ?
am asa o senzatie ca domnii profesori folosesc nucshoara si coriandru, pe cand liceenii se bazeaza mai mult pe efectul cimbrului.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #4322 on: Monday 24 December 2018, 00:32:58 »
Dorel e un nesimțit și acu de sărbători​, se dă bolnav și nebăut și il asmute pe fender că tocmai ce l-a prins binedispus de la cârnați&leandru.
Huo, Dorele, huo!
Sa-ti dea Moshu o zmetie pră space să ce usciure tăt anu, păcătosule!
Bucurati-va!

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4323 on: Monday 24 December 2018, 00:48:32 »
Sa-ti dea Moshu o zmetie pră space să ce usciure tăt anu, păcătosule!

Amin.

Offline E

• new users
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #4324 on: Monday 24 December 2018, 01:42:45 »
Ma refeream la aselenizare, ori aterizarea pe luna, la aia ma refeream, au facut-o perfect din prima ! Nici o ratare la o chestie pe care sunt incapabili sa o faca astazi cu tuburile de combustibil consumat ( treptele ) ori cu modulul insasi ! Nu reusesc sa faca nici astazi 100%, Musk zice ca a reusit de 3 ori din 4 incercari...
Daca nu se curata gunoaiele (space debris) de pe orbita, in curand nu o sa se mai poata iesi deloc in spatiu. Sindromul Kessler.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4325 on: Monday 24 December 2018, 06:03:09 »
Daca nu se curata gunoaiele (space debris) de pe orbita, in curand nu o sa se mai poata iesi deloc in spatiu. Sindromul Kessler.

plus ca daca se incepe iesitu pe orbita, o sa se tot iasa in SPATIU. Sindromu Stockholm.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4326 on: Monday 24 December 2018, 06:49:37 »
Ihi. Maine o sa inceapa sa spuna ca virusii nu exista pentru ca el personal n-a vazut nici unul. O sa dea vina pe boli pe dezechilibrul in umorile corpului si bad air-ul din Toronto. Progress, I say.
din dorinta de a-ti da singur dreptate, incepi sa fortezi nota aberant. Virusii se pot vedea la microscop, pe cand site-ul de aselenizare, pla. Numa daca bei ceva.
Progress, indeed.
In loc de caltabosh, am preferat un leberwurst un pic afumat cu ingredientele tocate mai mari, ca nu imi place facute pasta.
Miam.

I Translate it

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4327 on: Tuesday 25 December 2018, 21:30:45 »
Virusii se pot vedea la microscop, pe cand site-ul de aselenizare, pla.

Se vede si ala dar daca-ti tragi caciula pe ochi adanc e mai greu. Sunt tone de imagini disponibile facute de LRO, satelitul lunar cu detalii din locatiile de aterizare.

Si pentru visinatu' de dorel, au fost 5 aselenizari de testare pina la ultima, aia mult-vestita.

https://www.skyandtelescope.com/observing/how-to-see-all-six-apollo-moon-landing-sites/

Plm, imi place un sparring viguros pe forum dar nu de genul asta Ii ca batutul de homelessi in statia de metrou. :/

In fine, ontopic am avut cinemateca de familie clasica Craciunul asta. Poltergeist si The Cube. Kids gotta know the classics.
« Last Edit: Tuesday 25 December 2018, 21:33:43 by Agno »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4328 on: Wednesday 26 December 2018, 09:48:11 »
Tidelands on netflix
Atitea muiare frumoase ca in buttfucknowhere australia aia n am vazut inca.
I am in perfect shape for my weight.

Online Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #4329 on: Wednesday 26 December 2018, 10:10:23 »
Sunt tone de imagini disponibile facute de LRO, satelitul lunar cu detalii din locatiile de aterizare.

Toate sunt fotoshopate. Na ca am inceput sa-mi folosesc creierul.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #4330 on: Wednesday 26 December 2018, 16:07:15 »
Guys, am terminat acum de vizionat "First Man" 2018 cu Ryan Gosling, despre primul om care a ajuns pe Luna.
Mie filmul desi a durat 2 ore si 20 minute mi s-a parut foarte superficial despre modul in care ei au ajuns pe Luna si au revenit ( partea asta a fost complet ignorata din film )
Eu cred ca nu au ajuns pe Luna niciodata, imi dau seama cat de primitivi si cat de putine posibilitati aveau in realitate sa faca acest lucru la nivelul anilor 1968.
Puteti viziona si voi filmul si trage concluziile voastre.

PS
16 days no alcohol and counting !
Pusheen the cat

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4331 on: Wednesday 26 December 2018, 17:31:40 »
Am terminat birdboxu, misto pina la ultimele minute, cind am vazut ca au ajuns la scoala pt orbi am zis magistral....
Ca in urmatoarele 3 min sa dea un chix regal cu orbi si vazatori dimpreuna, cu white canes si caini ajutatori mixati cu copii care se joaca fara grija printre pasarele....
Ca majoritatea filmelor netflix, nu izbuteste sa aiba un final pe masura filmului, pacat.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4332 on: Wednesday 26 December 2018, 21:56:13 »
Night School with Kevin Hart. Lower meh.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4333 on: Wednesday 26 December 2018, 22:40:25 »
Am zis pas la el, filmul care este.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4334 on: Wednesday 26 December 2018, 22:58:58 »

Bravo dorele, timp suficient sa te duci pin la luna  si indarat  de doo ori fara sa te clatini.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4335 on: Wednesday 26 December 2018, 23:06:23 »
Mie filmul desi a durat 2 ore si 20 minute mi s-a parut foarte superficial despre modul in care ei au ajuns pe Luna si au revenit ( partea asta a fost complet ignorata din film )
Eu cred ca nu au ajuns pe Luna niciodata, imi dau seama cat de primitivi si cat de putine posibilitati aveau in realitate sa faca acest lucru la nivelul anilor 1968.
Puteti viziona si voi filmul si trage concluziile voastre.
[..] 16 days no alcohol and counting !

Eu zic sa revii la alcool, pareai mai rezonabil atunci. Nu stiu data exacta dar undeva in a doua jumatate a lui Aprilie (TBA) se face experimentul pentru studenti la U of T, Departamentul de Astronomy and Astrophysics, e parte dintr-un program de popularizare a stiintei numit U of T Astrotours unde trimit un fascicol laser pe luna si  masoara cand se intoarce reflectat de ce-au pus oamenii aia acolo. E vreo 50 de bucsi biletul, acopera mai multe prelegeri si experimente culeanu. Sa ceri cu Miranda Herman, daca te intreaba ca au mai multe serii si nu vrei sa nimeresti in aia in care preda fenderu'.

Presupunand prin absurd ca o sa scoti 50 de bucsi de la bracinar si-o sa pierzi 2 ore din viata invalidandu-ti propriile convingeri.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4336 on: Thursday 27 December 2018, 00:20:25 »
Dorele, e vraja ma, cum sa se intoarca laseru reflectat?
Pai ce, laseru nu topeste oglinda? Ca doara n o fi oglinda aia din unobtainium lustruit, mai tare decit tancurile rusesti topite la granita.

Offline blueeyes

• Sr. Member
« Reply #4337 on: Thursday 27 December 2018, 14:57:31 »

un psiholog explica cum este cu alcohol addiction: you're two years sober but you're craving for a drink.you're still an addict.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #4338 on: Thursday 27 December 2018, 15:40:18 »
un psiholog explica cum este cu alcohol addiction: you're two years sober but you're craving for a drink.you're still an addict.
o persoana atat de nesuferita si depresanta cum esti ma intreb ce te tine in viata ? Posibil doar dorinta de a aduce rau altor oameni !
Pusheen the cat

Offline Mircea Constantinescu

• Hero Member
  • Did I forget to offend anyone?
« Reply #4339 on: Thursday 27 December 2018, 16:49:36 »

Fain !
Eu am primit o sticla da "Borsec" cu rachie din Romania ...
Mah am baut asha un shtamp cu se dzice la noi...
dara parca nu mai imi place nici rachia romaneasca...
mi s-o parut :
1) slaba
2) acra
3) pute ca naiba in bucatarie ... banuiesc ca shi dupra mine acuma pute la fel ...  ca am gustat-o ...

cum naiba mi se parea tuica asta buna cand eram acasa ???

Nu intaleg ce ii asha grozav la ea... sa fiu sincer nu ash da nici un ban pra ea daca ar baga la LCBO ...

Spirtul mona merita?
Admine, chiar nu se poate sa facem ceva cu clubul labarilor?

Da, baietii finuti si de viata din cauza carora pleaca toate fetele de pe forum. Stii si tu care sunt.