Author Topic: filme 5 stele  (Read 255265 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Agno

• Hero Member
Re: filme 5 stele
« Reply #4200 on: Wednesday 03 October 2018, 23:45:00 »
aham, confirmi, aham. Nu confirmi decat ce vrei tu, cand vrei tu, vaz.
Whatever, daca mai ai chef, baga o geana aici
https://www.howardforums.com/showthread.php/1661208-Northern-Ontario-coverage
sa-mi zici daca mai ai nevoie de alte argumente si in alte chestii o sa ma zbat sa ti le ofer. Fac eu munca asata, no pb.

Dude, they talk about phone coverage. They talk about Rogers vs Bell. Phone, man, not GPS. Tu citesti link-urile pe care le postezi?

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4201 on: Wednesday 03 October 2018, 23:56:49 »
ei da, ai gasit greseala.
am zis mai sus ca am ramas fara GPS, aveam NUVI de-ala pe atunci. Cum venea semnal la Blackberry , cum intra si la NUVI.
Doar ce-am zis.
ma rog, daca vrei neaparat sa ai dreptate, o ai.
Am avut semnal tot drumul.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4202 on: Thursday 04 October 2018, 00:16:32 »
ei da, ai gasit greseala.
am zis mai sus ca am ramas fara GPS, aveam NUVI de-ala pe atunci. Cum venea semnal la Blackberry , cum intra si la NUVI.
Doar ce-am zis.
ma rog, daca vrei neaparat sa ai dreptate, o ai.
Am avut semnal tot drumul.

That's a different thing. You got your info from cell phone towers, they might be sparse and spotty but when you get your info from satellites, they are always there.

And don't play victim, here.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4203 on: Thursday 04 October 2018, 00:26:26 »
si cam ce device ai tu sa vorbeasca cu satelitii ? deci nu phone, nor Nuvi. Peste tot sunt towersi care preiau si da semnalul mai departe. Eu n-am pe nimeni sa-mi arate asa ceva si nici n-am vazut.
intreb si eu, ca victima.
Am vazut in schimb satelitii agatati de cabluri la Smithsonian. Seamana cu masinile de spalat. Cica zboara si stau pe orbita. Ma rog, oameni destepti nu ca mine.
Tu ai vazut sateliti vreodata de aproape ?

I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #4204 on: Thursday 04 October 2018, 00:48:23 »
frate alb, daca pamantul e plat, de ce pun astia satelitii sa se invarta in jurul pamantului?
ar putea mai bine sa suspende niste baloane gonflabile care sa tina satelitii deasupra pamantului plat
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #4205 on: Thursday 04 October 2018, 01:03:53 »
pai ia de vezi. Stiu e o ora, e mult. Da poate afli ceva...cumva...poate ceva cellule incep sa munceasca...I dunno .
https://www.youtube.com/watch?v=PxXGcc5OdmA

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #4206 on: Thursday 04 October 2018, 06:22:47 »
Fendere tu cand ai inceput sa ai ideile astea cu pamamtul plat ? Dupa ce ai fost la muzeu si nimeni nu stia sa raspunda la intrebarile tale ?

I Translate it

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4207 on: Thursday 04 October 2018, 07:24:11 »
si cam ce device ai tu sa vorbeasca cu satelitii ? deci nu phone, nor Nuvi. Peste tot sunt towersi care preiau si da semnalul mai departe.

Nu asa functioneaza sistemul GPS. Fiecare satelit trasmite un semnal unic iar receiverul din masina calculeaza pozitia prin triangulatie. Nu exista nici un turn local care sa preia semnalul.

Offline libra

• Full Member
  • Beware of dumb sheeple.
    • gab - speak freely
« Reply #4208 on: Thursday 04 October 2018, 08:25:43 »
Iooooool va face fenderu din vorbe pe toti si inca nu v-ati prins looooool
"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4209 on: Thursday 04 October 2018, 10:03:53 »
Am vazut io cum facea americanii triangulatia sa omoare dragonii, ma rog, dragoancele in reign of fire. Cu 3 beaconuri, fara satelitzi.
I am in perfect shape for my weight.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4210 on: Thursday 04 October 2018, 10:10:00 »
Dupa ce am reusit pozitiv sa sincronizez sunetu cu imaginea la snowman, pot sa fiu de acord cu dorelu ca a fost un film bun, but so fucking depressing to see that snow.
Mai ales cind stii ca vine iarna. Am imbatrinit.

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #4211 on: Tuesday 09 October 2018, 11:29:55 »
bai agno cit poti fi de muist sa poluezi topicul despre filme cu aberatiile tale, mergi si stai la parale ieftine pe topicul ala lungit mai mult decit pelteaua.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4212 on: Tuesday 09 October 2018, 19:21:41 »
bai agno cit poti fi de muist sa poluezi topicul despre filme cu aberatiile tale, mergi si stai la parale ieftine pe topicul ala lungit mai mult decit pelteaua.

Esti un dragutz. De asta imi place forumul asta, scoate ce e mai bun din oameni.
« Last Edit: Tuesday 09 October 2018, 19:23:36 by Agno »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4213 on: Tuesday 09 October 2018, 19:50:47 »
radius, not that bad, interesanta ca dracu ideea si twistul cauzat involuntar de nasa.
ant man and the wasp, de cind plinge nevasta ca ar vrea si ea un remot d-ala sa facem masina mica s-o luam cu noi la romania, altfel explica cum a scapat ant manu de blestemul lui thanos, not bad
skyscraper, saracu rock, nici macar funny n-a mai fost, da anyway pare pe val ca la fiecare 3 luni iese un film cu el.
hotel artemis, n-a fost rolul vietii ei pt jodie foster, dar mie mi-a placut
am vazut si platoon, dupa ce cind eram tinar si era la cinema l-am ignorat complet, bun
proud mary, un fel de john wick cu o muiara neagra, la fel de bleah ca si saracu keanu.
edit
skybound, de mult n-am mai vazut atit nonsens cu teenageri bogati si frumosi.
« Last Edit: Tuesday 09 October 2018, 20:06:26 by corolla »

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4214 on: Tuesday 09 October 2018, 22:29:30 »
Io am vazut numai filme de 2 stele recent. Fara nuditate gratuita, numai cu oameni incrancenati si suparati pe viata. Nu mai gasesti vere filme ca Nea Marin Miliardar, toate trebuie sa fie edgy si cu mesaj.

Alien Surveillance
Buybust
Constantine (ala nou)
Fighting the sky
Etruscan Village

Filme asa de proaste ca i le recomand calduros lui garlic. Saracu' mananca ceapa cam mult pentru halitoza lui cronica, da' o sa mearga uns cu WD 40.

Offline John Galt

• Sr. Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #4215 on: Tuesday 09 October 2018, 22:58:02 »
Aseară am văzut Three Identical Strangers - interesant pentru un documentar

Massther Clinic - Massage therapy

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #4216 on: Tuesday 09 October 2018, 22:58:23 »
Venom - Hardy a dat tot, de la emotie la physique.
Nu l-as fi ratat pt nimic in lume, dar din pacate am atipit in scaun de 2 ori. Incepuse bine anti-eroul Eddie Brock, sa se slefuiasca. Pierzator in viata, naiv, in love  with the wrong chick, gust pt justitie si etica, good looking si sufletist, cum se zice.
Din partea mea, 2 bilute negre: previzibil si prea multa actiune, dar astea apar in orice reteta Marvel.

Mi-a placut cum regizorul a scos chipul orasului San Francisco. Strazile, ambianta, tramvaiele, luminile, urcusurile si coborasurile unei urbe care pe mine ma fascineaza. Plus o urmarire bestiala pe motocicleta. Creatura, the symbiote, o gasesc bine facuta, doza de umor e bine plasata, integrarea in corpul si chipul omului e perfecta.

Inca sunt de parere ca Hardy si Michelle Williams au mult mai multa stofa decat rolurile astea, but I think even the gods are working for a buck these days.
« Last Edit: Tuesday 09 October 2018, 22:59:26 by anacordis »

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4217 on: Wednesday 10 October 2018, 21:24:09 »
Mai vechi dar e cam ultimul documentar interesant vazut de je. Gatekeepers, cu ultimii sefi ai Shin Beth-ului evreiesc. Toata istoria serviciului.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Gatekeepers_(film)

Pentru copii, One Strange Rock*.

Documentare proaste, de evitat.

Mars: Making the New Earth
Evacuating Earth
The First Human
The Greedy Brain

Pentru garlic, exista cateva documentare despre calvitie si koro, un fenomen extrem de real si primejdios.

* poate fi un documentar de pe NatGeo considerat veritabil daca nu e narat de David Attenborough ori Morgan Freeman?
« Last Edit: Wednesday 10 October 2018, 21:27:08 by Agno »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4218 on: Wednesday 10 October 2018, 21:35:19 »
yap, patrick stewart, desi nu l-am mai auzit de mult

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4219 on: Sunday 21 October 2018, 14:49:00 »
The night comes for us
Un fel de kill bill mai singeros, varianta indoneziana.
Daca va plac artele martiale e ok, altfel mai bine nu.
Inutil sa zic ca pina si la aia, killaritzele alea misto erau lezbiene, cred ca pun columna sa uit de brave new world.