Author Topic: filme 5 stele  (Read 296741 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dorel

• Hero Member
Re: filme 5 stele
« Reply #1520 on: Tuesday 22 October 2013, 19:31:12 »
Corolla ai timp acuma, ce nu pui piatra ? Te face sub 2000 cad, dar tzine o viatza de om... Cu sealerul ala ramane exact doua saptamani, pe urma e tot nashpa... Pay now or pay later vorba "romanului" integrat :)
« Last Edit: Tuesday 22 October 2013, 22:08:03 by Dorel »
Pusheen the cat

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1521 on: Tuesday 22 October 2013, 20:07:42 »
pe ce sa puna bre piatra, peste asfalt ?
nu se face asa.
se remove asfaltu, se diguie cam mult, depinde cat vrei sa tina altfel incep rotile de la masina sa faca sant (si ca s-o repari, good luck with that) si apoi pusul pietrei plus bordurile, ca altfel arata ca neterminatii.
2000 de cad ?
bani americani sau de monopoly ?
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1522 on: Tuesday 22 October 2013, 20:30:44 »
2000 piatra/dale de beton?
poate pt drivewayu tau dorele.
n-am gasit estimate sub 8k pt asfalt, dale nici nu ma gindesc pina nu cistig la loto
I am in perfect shape for my weight.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1523 on: Tuesday 22 October 2013, 21:14:24 »
si-asa nu poti sa pui.
in secunda doi daca-ti pui interlocking vei fi expulzat din COMUNITATE.
nimanui nu-i place sa aibe vecini chiaburi.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Enya

• Jr. Member
  • **
« Reply #1524 on: Tuesday 22 October 2013, 21:30:09 »
European Union Film Festival, Nov. 14-27.
Romania participa cu un film al lui Horatiu Malaele - Happy Funerals.
http://www.eutorontofilmfest.ca/index.php/films

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #1525 on: Wednesday 23 October 2013, 11:01:05 »
ce-i mai ieftin, ideea e sa astup nitel crapaturile, sa nu-mi faca inghetu praf drivewayu ca bani sa-l reasfaltez n-am, si e crapat rau de tot.

ba lasa-l asa, ca ti se umplu crapaturile cu gheata si nu mai e nevoie sa dai bani.

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #1526 on: Wednesday 23 October 2013, 11:05:39 »
European Union Film Festival, Nov. 14-27.
Romania participa cu un film al lui Horatiu Malaele - Happy Funerals.
http://www.eutorontofilmfest.ca/index.php/films

Enya, ai fost anul trecut? Daca nu-ti faci rezervare, ai sanse sa intri gratis? Nu cred ca ma intereseaza filmul lui Malaele, oricum, probabil altele.

I Translate it

Offline qwerti

• Full Member
« Reply #1527 on: Wednesday 23 October 2013, 11:08:26 »
Corolla ai timp acuma, ce nu pui piatra ? Te face sub 2000 cad, dar tzine o viatza de om... Cu sealerul ala ramane exact doua saptamani, pe urma e tot nashpa... Pay now or pay later vorba "romanului" integrat :)

Dorel, explica-mi si mie cum se face sub 2000. La ce suprafata ai calculat asta? Ai pus la socoteala doar materialele? Exista un loc de unde le iei mai ieftin? Eventual, daca-mi raspunzi, poti face un topic nou, or fi mai multi interesati de un driveway ieftin si bun.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #1528 on: Wednesday 23 October 2013, 11:24:48 »
Dorel, explica-mi si mie cum se face sub 2000. La ce suprafata ai calculat asta? Ai pus la socoteala doar materialele? Exista un loc de unde le iei mai ieftin? Eventual, daca-mi raspunzi, poti face un topic nou, or fi mai multi interesati de un driveway ieftin si bun.
am calculat la o suprafata care ar acoperi o parcare de 6 masini 3 lungimi de 5 metri , 2 latimi de 2 metri deci 60 MP  = 93000 sq inch
o pavela are
latime 3.94 In.
lungime 7.87 In. 3.94*7.87  = 31 sq inch
deci are nevoie de
 3000 de pavele asta vine 1650 cad pentru cele care costa 0.55 dolari bucata
http://www.homedepot.ca/product/autumn-gold-cobble-lite-paving-stone/917801

inchiriere container 10 cubic yards si dumping fees pentru asfaltul vechi 500 cad
inchiriere pickhamer pentru ca sa scoata asfaltul 60 cad / pe zi ( mai ieftin pe 3 zile )
inchiriere masina de taiat pavele cu disc diamantat 80 cad pe zi ( mai ieftin pe 3 zile )
inchiriere masina de vibrat peste pavele 80 cad pe zi
nisip : 2* 80 cad = 160 cad pentru o 2 cubic yard de nisip ( adauga delivery inca 50 daca nu il iei tu singur de la yard )
deci cam totul vine ceva peste 2000 de dolari
« Last Edit: Wednesday 23 October 2013, 11:27:14 by Dorel »
Pusheen the cat

Offline qwerti

• Full Member
« Reply #1529 on: Wednesday 23 October 2013, 11:34:20 »
Mersi Dorele. Nu-ti trebuie si pietris? Pavela aia e cam urita, banuiesc ca e cea mai ieftina. La acelasi pret exista si altceva?

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #1530 on: Wednesday 23 October 2013, 11:38:21 »
iti trebuie si pietris doar daca nu a mai fost inainte nimic acolo adica doar pamant, el are asphalt, deci nu are nevoie de pietris de asta nu am calculat.
poti cauta ce pavele doresti de la HD :
http://www.homedepot.ca/catalog/pavers-step-stones/167930
desigur au si mai scumpe, si mai mari, ori alte forme ( am luat dreptunghiulara ca e simplu de calculat suprafata )
Pusheen the cat

Offline Enya

• Jr. Member
  • **
« Reply #1531 on: Wednesday 23 October 2013, 11:42:03 »
Enya, ai fost anul trecut? Daca nu-ti faci rezervare, ai sanse sa intri gratis? Nu cred ca ma intereseaza filmul lui Malaele, oricum, probabil altele.
Sunt ceva cozi inainte de difuzarea filmelor, insa raman locuri de obicei in sala, deci rezervarea nu e necesara (decat daca vrei neaparat sa vezi un film anume, ca sa fii sigura). Daca ajungi cam cu o ora inainte de inceperea filmului il vezi sigur.

Offline qwerti

• Full Member
« Reply #1532 on: Wednesday 23 October 2013, 11:46:52 »
iti trebuie si pietris doar daca nu a mai fost inainte nimic acolo adica doar pamant, el are asphalt, deci nu are nevoie de pietris de asta nu am calculat.
poti cauta ce pavele doresti de la HD :
http://www.homedepot.ca/catalog/pavers-step-stones/167930
desigur au si mai scumpe, si mai mari, ori alte forme ( am luat dreptunghiulara ca e simplu de calculat suprafata )

Sint toate pavelele astea potrivite sa reziste la forta pe care o exercita frecusul zilnic cu masina? Nu-s facute pentru patio? Nu se deniveleaza in timp?

Enya, mersi, poate ne vedem acolo :) Si daca poti, scoate-o pe Lilith din birlog. Dau o cafea la Moonbean  ;) .

Offline Enya

• Jr. Member
  • **
« Reply #1533 on: Wednesday 23 October 2013, 11:52:01 »
Enya, mersi, poate ne vedem acolo :) Si daca poti, scoate-o pe Lilith din birlog. Dau o cafea la Moonbean  ;) .
Cu placere. I'm in  :)  As scoate-o, desigur, daca-i pe receptie si ea. Alo, Lilitha, s-aude?

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #1534 on: Wednesday 23 October 2013, 14:02:35 »
Sint toate pavelele astea potrivite sa reziste la forta pe care o exercita frecusul zilnic cu masina? Nu-s facute pentru patio? Nu se deniveleaza in timp?

unde va vedeti? in curte la corolla sa-i dati o mina de ajutor la pus pavajul? vine si dorel sa va arate cum se face si sa va supravegheze?

pe urma cred ca ne invita corola la el in pivnita la un rom si un film cu gindaci cosmici.
« Last Edit: Wednesday 23 October 2013, 14:04:09 by Lilith »

Offline Enya

• Jr. Member
  • **
« Reply #1535 on: Wednesday 23 October 2013, 14:27:11 »
unde va vedeti? in curte la corolla sa-i dati o mina de ajutor la pus pavajul? vine si dorel sa va arate cum se face si sa va supravegheze?
Ne vedem probabil la coada, pe College. Nu la corolla si nici la HD. Iti tin loc la rand?

Massther Clinic - Massage therapy

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1536 on: Wednesday 23 October 2013, 14:48:06 »
pe urma cred ca ne invita corola la el in pivnita la un rom si un film cu gindaci cosmici.

nu esti normala cu gindacii tai cosmici...
tocma am vazut in premiera mondiala pt mine battlestar galactica the plan.

oricit as fi io fan battlestar galactica, planu mi s-a parut bullshit
plus ca robotii cu mecle omenesti imediat s-a luat dupa humani, ca era jumate din timp cu sticla in mina si jumatatea aialanta se futea.
ramasese razboiu pe umerii la robotii aia ca robotii, da care nu-i prea ducea capu
I am in perfect shape for my weight.

Offline Enya

• Jr. Member
  • **
« Reply #1537 on: Wednesday 23 October 2013, 15:09:39 »
plus ca robotii cu mecle omenesti imediat s-a luat dupa humani, ca era jumate din timp cu sticla in mina si jumatatea aialanta se futea.
Acuma inteleg de ce vroia Lilitha sa vina la tine. Numai la filme d-astea desucheate ii sta gandul.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #1538 on: Wednesday 23 October 2013, 15:22:59 »
Mersi Lilith ca te-ai gandit la mine, dar nu sunt interesat sa lucrez la pavaje, sunt multe firme care fac jobul asta foarte bine.
Pusheen the cat

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #1539 on: Wednesday 23 October 2013, 15:23:47 »
nu esti normala cu gindacii tai cosmici...
tocma am vazut in premiera mondiala pt mine battlestar galactica the plan.

oricit as fi io fan battlestar galactica, planu mi s-a parut bullshit
ramasese razboiu pe umerii la robotii aia ca robotii, da care nu-i prea ducea capu

ba tu nu esti normal la cap. unde ai mai vazut tu roboti care beau si se fut?