Author Topic: filme 5 stele  (Read 296485 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline corolla

• Hero Member
Re: filme 5 stele
« Reply #1480 on: Tuesday 15 October 2013, 19:01:45 »
trance
http://www.imdb.com/title/tt1924429/?ref_=sr_1

apoi sa- futa cainii cu hipnotizatricea aia, ca m-a ametit si pe mine de cap de nu mai stiam care e aia bunii si care aia raii, ca s-a tot sucit si rasucit.
filme ioropene complicate, bleah, te ridici cu aia doi neutroni zgiltziiti de pe canapea
I am in perfect shape for my weight.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1481 on: Wednesday 16 October 2013, 11:36:52 »
ae apocalypse earth
buget de un mil de dolauri cred, misto cum militaru ala cit dulapu s-a pricopsit cu singura faptura diafana, subtirica la mishloc si cu pielea in culori de camuflaj.

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #1482 on: Wednesday 16 October 2013, 12:09:17 »
Ai vazut ce par misto au gagigile care traiesc in balarii si noroi ? Ai vazut filmul RRR ?
Sa ne iubim.

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #1483 on: Wednesday 16 October 2013, 12:45:45 »
Vreau sa vad Gravity si This is the end. Am inteles ca sunt bunicele.

Am vazut aseara "Gravity".
Efecte speciale realizate cu multa maiestrie, mi-au placut imaginile pamantului vazut din cosmos (m-am bucurat sa-mi vad Tzara la un moment dat), probabil ca multa-multa lucrare la computere si transpiratzii ale Sandrei Bullock in imponderabilitate...

..dar m-am asteptat la mai mult dpdv al contzinutului
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1484 on: Wednesday 16 October 2013, 13:19:29 »
Ai vazut ce par misto au gagigile care traiesc in balarii si noroi ?
parca numa paru, si tzitzele si mishlocelu si ... ma opresc aci.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1485 on: Thursday 17 October 2013, 11:29:48 »
american warship
cuirasatu iowa, pe drumu de costisha ce duce la vaslui unde urma sa-l faca museu, da lupta finala cu alienii, pe care-i si invinge.
noroc cu paleontoloagele civile de la bord, care stia mai bine ca marinerii sa umble cu tunurile si cu munitia de rigoare, stia sa repare radiou pe lampi si i-a aratat capitanului ca poate sa foloseasca telefonu in loc sa urle ca lupu la luna.
capitanu se pupa in vazu lumii cu locotenentu cu inteligenta, care era si frumoasa si desteapta si devreme acasa.
in rest trucaje cum n-am mai vazut din vremea filmelor cu john wayne cu cartoane pictate in spatele scenei.
anyway, idea finala ca iowa trebe prezervata cum era la sfirsitu razboiului cu japii, totu la bord mecanic, ca electrica si electronica e susceptibile la atacu alienilor, si trebe sa fie gata de lupta in caz de situatie nasoala, just in case ca alienii a reusit sa trimita vre-un esoes spre planeta mama inainte sa-i faca zob tunu de 16"

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1486 on: Thursday 17 October 2013, 11:40:35 »
american warship
cuirasatu iowa, pe drumu de costisha ce duce la vaslui unde urma sa-l faca museu, da lupta finala cu alienii, pe care-i si invinge.
noroc cu paleontoloagele civile de la bord, care stia mai bine ca marinerii sa umble cu tunurile si cu munitia de rigoare, stia sa repare radiou pe lampi si i-a aratat capitanului ca poate sa foloseasca telefonu in loc sa urle ca lupu la luna.
capitanu se pupa in vazu lumii cu locotenentu cu inteligenta, care era si frumoasa si desteapta si devreme acasa.
in rest trucaje cum n-am mai vazut din vremea filmelor cu john wayne cu cartoane pictate in spatele scenei.
anyway, idea finala ca iowa trebe prezervata cum era la sfirsitu razboiului cu japii, totu la bord mecanic, ca electrica si electronica e susceptibile la atacu alienilor, si trebe sa fie gata de lupta in caz de situatie nasoala, just in case ca alienii a reusit sa trimita vre-un esoes spre planeta mama inainte sa-i faca zob tunu de 16"
deci urmeaza sa vina alienii de pe planeta lor sa se razbune ? au reusit sa dea sos-ul ?
bre, mi-e frica.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

I Translate it

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1487 on: Thursday 17 October 2013, 13:26:30 »
si la americani tot de asta le e frica, de aia a decis ca nadejda le e la iowa, cred ca deja a dat comanda la plopeni pt proiectile

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1488 on: Thursday 17 October 2013, 13:58:32 »
si la americani tot de asta le e frica, de aia a decis ca nadejda le e la iowa, cred ca deja a dat comanda la plopeni pt proiectile
mijto, veste buna pentru domnu maistru Dinu, care-mi repara mie pompele cu plunjere repede, ca-i duceam ulei de Dacie, vrac.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #1489 on: Thursday 17 October 2013, 14:04:12 »

ai vazut? sa-si mai bata joc georgica de ele ca nu sunt aitiste si cu BANI ca el.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1490 on: Thursday 17 October 2013, 14:06:04 »
degeaba, ca nu stiu sa faca ciorbita.
nu sunt vrednice de BARBAT, ci numa de aventuri pasagere cu capitani de vase date la scrap.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1491 on: Thursday 17 October 2013, 14:07:02 »
io stiam, georgelu nu pare convins insa

mijto, veste buna pentru domnu maistru Dinu, care-mi repara mie pompele cu plunjere repede, ca-i duceam ulei de Dacie, vrac.
a inchis shandramaua aia de la plopeni, e ani buni de atuncea, si aia din padure si aia din orash.

pai nen-tu teculescu d-aia a ajuns consul la torano, inaintea antoanelei

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #1492 on: Thursday 17 October 2013, 14:08:53 »
degeaba, ca nu stiu sa faca ciorbita.
nu sunt vrednice de BARBAT, ci numa de aventuri pasagere cu capitani de vase date la scrap.

crezi ca dorelului nu i-ar placea sa-l astepte o paleontoloaga acasa cind vine seara ostenit de la MUNCA?

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1493 on: Thursday 17 October 2013, 14:12:06 »
crezi ca dorelului nu i-ar placea sa-l astepte o paleontoloaga acasa cind vine seara ostenit de la MUNCA?
intre o paleontoloaga si o ciorbta calda, dorelu cre ca alege ciorbita.
Ca sa nu se strice si sa o arunce si sa prapadeasca mancarea.
Paleontoloage se mai gasesc, e plin Jarvis-ul de ele.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1494 on: Thursday 17 October 2013, 14:14:32 »
io stiam, georgelu nu pare convins insa

a inchis shandramaua aia de la plopeni, e ani buni de atuncea, si aia din padure si aia din orash.

pai nen-tu teculescu d-aia a ajuns consul la torano, inaintea antoanelei
stiu bre, mi-a placut la plopeni cand era aproape sa-si dea duhul, mergeam prin sectiile alea printre masinile de BROSAT, moama si ce frig era si ce senzatie te lua....
aia de-au filmat Terminatorul au ales prost locatiile. rebuia sa inchirieze fabrica de la plopeni si le iesea film de oscar. Cand batea vantul si se miscau geamurile alea sus in hala, beat that ! No one could fake that !

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1495 on: Thursday 17 October 2013, 14:51:40 »
io sa fiu bos la universal, as cumpara-o cu totu.
la scularie facem decoruri pt terminator, la sectia 10 pt hangar 18, ca trebe sa plecam acuma pe marte, la sectia 5 pt noul film cu alieni, ridick si el la pompele de tractoare, si la aia in padure facem the thing 3, la iarna, cind o da zapada.
ghinionu meu ca nu lucrez pe la vreo corporatie d-asta cu jdemii+ de oameni cu putere financiara.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1496 on: Thursday 17 October 2013, 14:56:06 »
nu merge ca s-au prins.
Cand au facut decorurile pentru Cold Mountain la Puchenii Mosneni, au furat aia toata noaptea la lemne pe sestache, n-au putut aia sa le tina piept. Au filmat tot intr-un suflet sa termine si sa plece dreaq de-acolo.
mcpmdr, dupa aia primarul a zis sa nu mai dispara nimic ca vin aia inapoi si le imputa costul la ce a disparut. Sanchi, a fost numa o maneva sa salte el totul.
bre, cauta ceva mai funny din istoria moderna a Prahovei si zi, daca stii.

Afara de aia cu descalecatul lu Neagoe, aia e prima in top.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1497 on: Thursday 17 October 2013, 15:10:14 »
pai ce sa zic, daca gelu glad si menumorut o descalecat in banat?

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1498 on: Thursday 17 October 2013, 15:11:56 »
pai ce sa zic, daca gelu glad si menumorut o descalecat in banat?
pai de, cat au putut si ei sa tina de la zguduiala calului.
neagoe n-a mai putut, a trebuit sa descalece. ...Pe vremea aia nu se inventase pampersii.

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #1499 on: Saturday 19 October 2013, 16:36:06 »
Merci, Liliac. N-am ajuns sa vad Gravity inca.

In schimb, am vazut Before Midnight. M-am bucurat de fiecare minut al filmului asta.  Basically, filmul se petrece intr-o familie formata dintr-un american si o frantuzoaica si veti descoperi ca problemele lor sunt probleme universale, se regasesc in majoritatea familiilor. M-am regasit in asa de multe ipostaze.  :grin: In scurt, as putea sa zic ca subiectul este  despre lupta interioara a unei femei intre a fi o mama buna si frica de a nu deveni the submissive housewife!
Recomand filmul asta, mai ales fetelor.
« Last Edit: Saturday 19 October 2013, 16:52:23 by Britania »