Author Topic: filme 5 stele  (Read 297946 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
Re: filme 5 stele
« Reply #1160 on: Monday 04 February 2013, 07:29:24 »
Initial nu am inteles multe din ce ai scris tu mai sus cu western Spaghetti si all, habar nu aveam cine e Leon, noroc ca e totul under Tarantino pe wikipedia. :)
Spre deosebire de tine, mie mi-a placut filmul mai mult tocmai de la momentul cand pleaca sa o salveze pe sotia lui Django. Din acel moment imaginile mi s-au parut breathtaking, mi-au placut si costumele de interior si modul cum a reprodus manierele sudului...all in all, nu mai prost decat Pulp Fiction.
ah, decorul ala in care omul de culoare tortureaza un alt om de culoare, priceless tarantino.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1161 on: Sunday 10 February 2013, 19:38:55 »
ca sa nu mai rida tineretu de mine ca nu ma uit la filme cu bampiri, a revazut-o pe kate in al 4-lea underworld, Underworld: Awakening pe numele lui.
a inceput sa copieze si asta de la mila rezidenta.
anyway ma inerveaza ca ie imbracata pin la git in costumu ala de piele neagra si cind s-a trezit si asta din congelare era prea mult abur de la defrosting, de nu putea camera sa focalizeze.

in final m-am delecat cu The People That Time Forgot (1977), sequelu lu The Land That Time Forgot.
aci mi-o placut cavegirla ajor, imbracata in doo petecute de piele zdrentuita, cu titze mari, generos revarsate si cu paru pin la cur numa cirlioante, de zici ca iera din reclame la sampon, in totala discrepanta cu civilizata imbracata pin la git cu paru strins pe cap dupa moda victoriana, de ziceai ca-i leia mai urita.
I am in perfect shape for my weight.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1162 on: Sunday 10 February 2013, 20:06:39 »
bre, eram mic la  filmu lui Bedgar rice burroughs de mi-a placut cum l-a impuscat pe dinozaurul ala. Si ce moace aveau aia.
si submarinul ala nemtesc, cu pressure gauges din bronz.

noroc ca a venit indiana jones ca sa faca dreptate cu filemele astea de aventri/sf/groaza/comedie/drama/thriler/actiune. Ca are de toate.
« Last Edit: Sunday 10 February 2013, 20:09:49 by fenderguitars »
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1163 on: Sunday 10 February 2013, 22:38:24 »
bre, la moace n-a evoluat prea mult sequelu, asi zice ca din contra, ce plm vrei si tu, film englezesc cheap, dinozauri de carton.
anyway a fost cacare cind a intrat pterodactilu cu ciocu in ielicea avionului.

acu tocma am ispravit taxi cu queen latifah din 2004, comedie draguta, mindre tot una si una, bemveie, politisti aerieni si taxiuri crown vic tunate, urmariri la new york and shit.

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #1164 on: Friday 15 February 2013, 22:34:23 »
In seara asta am vazut "A good day to die hard". Nu e film de vazut in cinematograf, mai bine mai tarziu cand apare pe DVD si nu ai altceva de facut. Not impressive.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #1165 on: Saturday 16 February 2013, 02:03:20 »
am vazut filmul "The 25 Reich" .... man ce prostie, parca e facut la Buftea, o mizerie, nu pierdeti timpul : nota 4 stai jos.
Pusheen the cat

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #1166 on: Sunday 17 February 2013, 09:28:48 »
Ieri am mers in vizita la niste prieteni care au inceput sa urmareasca Downton Abbey, un serial englezesc la PBS. Ei bine, 50% din timp ne-au vorbit numai de serialul asta. Dar nu numai ei, toata lumea in jurul nostru vorbeste despre serialul asta. :) Asa ca in drum spre casa, ne-am oprit la un magazin si am cumparat sezonul 1. Aseara am stat pana tarziu sa vedem primele doua episoade. Filmul incepe cu cativa ani inainte de primul razboi mondial si se concentreaza pe viata unei familii de aristocrati si a servitorilor acestora. Inteleg ca mai tarziu prezinta efectele pe care evenimentele majore din perioada respectiva le au asupra acestei familii. Costumele si imaginile sunt superbe. Maggie Smith joaca foarte bine rolul unei mame aristocrate foarte conservative. Foarte mult umor englezesc inserat in replicile ei.

I Translate it

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1167 on: Tuesday 19 February 2013, 09:19:38 »
Ieri am mers in vizita la niste prieteni care au inceput sa urmareasca Downton Abbey, un serial englezesc la PBS. Ei bine, 50% din timp ne-au vorbit numai de serialul asta. Dar nu numai ei, toata lumea in jurul nostru vorbeste despre serialul asta. :) Asa ca in drum spre casa, ne-am oprit la un magazin si am cumparat sezonul 1. Aseara am stat pana tarziu sa vedem primele doua episoade. Filmul incepe cu cativa ani inainte de primul razboi mondial si se concentreaza pe viata unei familii de aristocrati si a servitorilor acestora. Inteleg ca mai tarziu prezinta efectele pe care evenimentele majore din perioada respectiva le au asupra acestei familii. Costumele si imaginile sunt superbe. Maggie Smith joaca foarte bine rolul unei mame aristocrate foarte conservative. Foarte mult umor englezesc inserat in replicile ei.
pai n-am prins esentialul...
ati cazut si voi in vraja lui ? ...ce de asta era vorba, nu despre cum e serialul.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • quebec.ro
« Reply #1168 on: Tuesday 19 February 2013, 10:26:33 »
de un episod din Walking Dead nu ati vorbi si voi...
The hardest part of my job is being nice to stupid people.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1169 on: Tuesday 19 February 2013, 10:29:47 »
de un episod din Walking Dead Sex Confessions nu ati vorbi si voi...
http://walkingdeadsexconfessions.tumblr.com/

Offline admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • quebec.ro
« Reply #1170 on: Tuesday 19 February 2013, 11:55:08 »
http://walkingdeadsexconfessions.tumblr.com/

asta-i un site de obsedati sexual. ala/aia s-ar fute cu tot platoul de filmare din ce vad eu acolo.
The hardest part of my job is being nice to stupid people.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1171 on: Tuesday 19 February 2013, 12:04:09 »
asta-i un site de obsedati sexual. ala/aia s-ar fute cu tot platoul de filmare din ce vad eu acolo.

naiba stie, numa ca aia cu zombi sunt de vina. Ei au inceput.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #1172 on: Tuesday 19 February 2013, 21:39:17 »
Tokyo
ruleaza acuma pe Sundance, f fain
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #1173 on: Friday 22 February 2013, 14:09:51 »
m-am pus aseara sa vad filmul "Company of Heroes" 2013, nu e chiar rau, ii dau nota 6 pentru efort, insa extrem de imaginativ... cum ca americanii au luat bomba atomica de la ... Nazisti ! in martie 1945  :grin: ... dar nici un istoric nu stie ptr. ca e totul clasificat  :evil:
Pusheen the cat

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1174 on: Friday 22 February 2013, 14:15:12 »
m-am pus aseara sa vad filmul "Company of Heroes" 2013, nu e chiar rau, ii dau nota 6 pentru efort, insa extrem de imaginativ... cum ca americanii au luat bomba atomica de la ... Nazisti ! in martie 1945  :grin: ... dar nici un istoric nu stie ptr. ca e totul clasificat  :evil:
pai o aveau nazistii deja ?
..stiam ca puterea atomului  a declarat-o einstein in scrisoarea aia lu roosevelt.
http://www.dannen.com/ae-fdr.html

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #1175 on: Friday 22 February 2013, 14:17:00 »
fa rost de film si te uita, vezi pune nevasta la somn ca arata cum trece cu shenila la un tanc peste capul unui soldat  :evil:
Pusheen the cat

Massther Clinic - Massage therapy

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1176 on: Friday 22 February 2013, 14:20:25 »
aoleo, bine ca mi-ai spus, ca nu vreau sa visez urat.
pana la urma e ceva serios in film ? ca sa stiu, altfel mai bine vad un film cu bagabuante.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #1177 on: Friday 22 February 2013, 14:32:41 »
are ceva actori cunoscuti, nu le stiu numele dar I-am mai vazut in alte filme de actiune, si e o bruneta cu fundul gol la un moment dat  :evil:
Pusheen the cat

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1178 on: Friday 22 February 2013, 14:42:49 »
are ceva actori cunoscuti, nu le stiu numele dar I-am mai vazut in alte filme de actiune, si e o bruneta cu fundul gol la un moment dat  :evil:
deci e cu actiune, am crezut ca e doar documentar. Pai e film de neveste, atunci.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1179 on: Friday 22 February 2013, 14:56:32 »
barry lyndon, 1975
http://www.imdb.com/title/tt0072684/?ref_=fn_al_tt_1
misto.

senile sfarimind occipitale e gramada prin filmele alea cu terminatori, da e adevarat ca nu e atasate la corpuri, e numa cranii pe acolo, tibiile si pelvisurile o fi mai la fundu gramezii de oase