Author Topic: filme 5 stele  (Read 297285 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
Re: filme 5 stele
« Reply #1120 on: Friday 25 January 2013, 09:56:21 »
dorel isi pastreaza nota 10 pentru cind va apare primul film Banatean.
Banatblanca.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Sabbath bloody sabbath

• Full Member
« Reply #1121 on: Friday 25 January 2013, 09:57:36 »
Hmmm, daca scenariul este despre un banatean care iubeste o banateanca cred ca titlul potrivit este The Rapist
Пощады не даем и не просим

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #1122 on: Friday 25 January 2013, 09:59:36 »
hai sa iti spun eu titlul filmului despre Un banatzean iubeshte o ploieshteanca : "The SCAM" !
Si inca unul despre un Banatean iubeshte o moldoveanca : "The STUPID !"
Pusheen the cat

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1123 on: Friday 25 January 2013, 10:00:00 »
Hmmm, daca scenariul este despre un banatean care iubeste o banateanca cred ca titlul potrivit este The Bank Job
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #1124 on: Friday 25 January 2013, 10:13:51 »
Banatblanca.

la sfirsitul caruia eroul principal o saruta pe ingrid inainte de a se urca in autocarul de ITALIA.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1125 on: Friday 25 January 2013, 10:18:18 »
la sfirsitul caruia eroul principal o saruta pe Ildiko inainte de a se urca in autocarul de ITALIA.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #1126 on: Friday 25 January 2013, 17:56:04 »
Lol sunteți funny
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

I Translate it

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #1127 on: Friday 25 January 2013, 22:42:25 »
Lol sunteți funny

nu suntem, ca e trist. e rusine mare ca primul oras iluminat electric din EUROPA sa nu fi fost in stara sa scoata nici macar un film amarit pina in ziua de azi.

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #1128 on: Saturday 26 January 2013, 12:21:11 »
Vazut Django si i-as da un 9. Actorii au jucat foarte bine, imaginile sunt superbe, Christoph Waltz si DiCaprio exceed any expectations. Tarantino stie cum sa faca un film, clar. Minusul pt mine este violenta excesiva cateodata dar trec peste,  Tarantino vrea sa te convinga ca finalul pe care l-a ales este the right one. Sper ca Christoph Waltz sa castige cel mai bun actor in a supporting role.

Sotul meu crede ca este cel mai bun film al anului si ar tb sa castige Oscarul. Si eu cred ca e cel mai bun film dar scenele alea de violenta(care erau comice la un moment dat si inteleg ca asta a fost intentia regizorului all along) nu vor fi binevenite pt juriu sau public in general.

Mie mi s-au parut comice in 50% din situatii, cateodata imi venea sa zic:" gata, am inteles punctul tau de vedere, exagerezi". Dar sotul meu vine si spune ca tocmai exagerarile alea sunt sarea si piperul filmului. Well, chestie de gust si de cum il intelegi pe Tarantino. Sper ca nu am dat prea multe detalii celor care nu l-au vazut. : ) )
« Last Edit: Saturday 26 January 2013, 12:37:16 by Britania »

Offline Mercutio

• Sr. Member
« Reply #1129 on: Saturday 26 January 2013, 15:07:35 »
eu am asteptat mai mult de la acest film. poate de vina e si moda asta actuala de a trancani despre un film cu doi ani inainte de aparitia lui. oricum, valoric vorbind, filmele lui tarantino au scazut de la pulp fiction incoace. e si ceva normal in cariera unui autor, cred. in filmul de fata, combinatia intre western spaghetti si blaxploitation mi se pare ca nu functioneaza. in plus povestea de dragoste nu face parte de obicei din caracterul unui erou de western (spaghetti), acesta fiind un loner, fara nici un atasament sentimental de durata, ceea ce il face cool. nici foxx nu are fata unui asemenea erou, asa cum il stim din filmele lui leone, unul dintre autorii care il inspira pe tarantino. filmul a mers bine pana in momentul in care cei doi au plecat s-o salveze pe sotia lui Django. incepand de aici o ia pe cai laturalnice, viziteaza un timp destul de lung drama in costume la interior, pentru ca in final sa revina pe drumul bun. mi-ar fi placut mai multa actiune la exterior, prin preerie, in spatii largi, specifice westernului, mai multe cavalcade si cofruntari intre pistolari, personaje mai prafuite, mai comice. in schimb tarantino ne livreaza mult dialog, in stilul lui, care nu se potriveste in western, unde personajele sunt mai zgarcite la vorba, vezi si interpretarile lui clint eastwood.
cu toate astea e un film care merita vazut, desi e departe de a fi ceea ce tarantino considera cel mai bun film realizat vreodata, adica 'cel bun, cel rau si cel urat' al lui leone.
All the children are insane
Waiting for the summer rain

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1130 on: Sunday 27 January 2013, 17:44:31 »
Unbelievable Adventures of Italians in Russia  (1974) ieri, drept-ui ca n-am mai ris la el ca tunci cind ieream clasa a 6-a, da tot a fost bun
azi firestarter
http://www.imdb.com/title/tt0087262/?ref_=fn_al_tt_1 ca cind l-am vazut prima oara pe video n-am inteles mai nimica
I am in perfect shape for my weight.

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #1131 on: Sunday 27 January 2013, 19:15:23 »
de accord cu britania si mercutio dar nici mie nu mi-a placut django si in general tarantino, salvat mereu de actori.
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #1132 on: Sunday 27 January 2013, 22:58:08 »

"A Late Quartet" cu Christopher Walken (l-ati mai vazut recent si in cei 7 psihopati), un film superb despre drama unor vieti de artisti perfectionisti si despre sacrificiile din viata lor si a celor din jur

Mi s-a parut un film care merita sa ia Oscarul, cu mult deasupra lui Lincoln sau Argo, imo
« Last Edit: Sunday 27 January 2013, 23:01:40 by Rufus »
"Aquilla non capit muscas"

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #1133 on: Sunday 27 January 2013, 23:53:55 »
Broken City cu Russel Crowe si Catherina Zetta Jones, nu ii asa de rau, nota 7  8)
Pusheen the cat

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1134 on: Monday 28 January 2013, 11:03:37 »
officer down.
mijtocut, finalul cat de cat lucrat, nu e plat ca alte alea.
habar n-am ce nota sa-i dau ca mi-e frica ca jicnesc pe dorelu.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #1135 on: Monday 28 January 2013, 23:25:11 »
Robot & Frank (2012) not bad, mi-a placut  8)
Pusheen the cat

Massther Clinic - Massage therapy

Offline norocel1962

• Hero Member
« Reply #1136 on: Tuesday 29 January 2013, 13:09:43 »
Unbelievable Adventures of Italians in Russia  (1974)

Unde l-ai gasit, te rog? Eu il am in ruseste si n-am gasit pana acum nici o subtitrare/dublare. Merci!
„Nu sunt deștept, dar când privesc în jur prind curaj.” Ion Creangă

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1137 on: Tuesday 29 January 2013, 19:07:17 »
normal ca e in ruseste filmu ca scrie mare la inceput mosfilm.
nu stiu cum sa-ti atasez subtitrarea acilea, e destul de buna zic eu, ca vorbe, dar e aranjata cu curu, cite 4-5 rinduri de text odata, propozitii consecutive pe acelasi rind etc, da cum vorba ta am filmu de vreo 3-4 ani, asta e tot ce am gasit

edit ia bre norocele de acilea, in inglish
http://dl.transfer.ro/Neveroyatnyeen-transfer_ro-30jan-0c9954.rar
« Last Edit: Tuesday 29 January 2013, 20:00:16 by corolla »
I am in perfect shape for my weight.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #1138 on: Friday 01 February 2013, 00:39:03 »
Gangster Squad (2013) Sean Penn joaca rolul unui criminal Mikey Cohen
Bun ! nota 8
Pusheen the cat

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1139 on: Friday 01 February 2013, 08:35:55 »
MAMA, cica film de groaza, cu personaje animafilm. Slab bre, noroc cu fetitele alea doua care au jucat excelent si roackera aia cu curu bengos.