Author Topic: filme 5 stele  (Read 297591 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Peli

• Full Member
Re: filme 5 stele
« Reply #880 on: Sunday 15 July 2012, 20:16:33 »
De "Operatiunea Monstrul" ati vorbit aici? Ca n-am timp sa citesc 44 de pagini. Cel mai fain film.
http://www.youtube.com/watch?v=tm1V411ier0
« Last Edit: Sunday 15 July 2012, 20:37:48 by Peli »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #881 on: Sunday 15 July 2012, 23:15:38 »
corollo, corollo, tu crezi ca baietii aia de pe bay street au ajuns unde au ajuns uitindu-se la toate rahaturile astea?
fuck, iar m-am uitat la un film gresit, in loc sa vaz wall street 1 si 2, m-am uitat la the double cu richard gere, not bad at all, chiar bun, bun, as zice.
I am in perfect shape for my weight.

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #882 on: Monday 16 July 2012, 19:12:31 »
misto, l-am vazut si eu:)

am vazut de curind un documentar foarte misto facut de o rusoaica din ny, se numeste 'my perestroika' sunt interviuri cu 5 fosti colegi din aceeasi clasa de la o scoala din moscova care terminau liceul cind a inceput perestroika. povesteau despre cum era la scoala despre ce au facut dupa, unii erau mai realizati altii mai ratati, dar oameni absolut normali, intr-un fel exact ca si noi.

si cam cu acelasi parcurs existential. (ma rog, daca am fi ramas acolo in ro.)

Btw, trebuie sa cititi "The hidden Europe - What eastern european can teach us ". Istorie si cultura est europenilor este prezentata intr-un mod foarte original. Am invatat atat de mult din cartea asta despre tarile baltice mai ales. Apoi mi-a placut ca a demontat mitul ungurilor ca Transilvania a fost a lor, cu toate ca autorul arvea prieteni unguri care il influentasera foarte mult inainte de plecarea in calatorie. Tratatul de la Trianon si isteria ungurilor pentru Marea Ungarie la care inca viseaza sunt analizate in foarte amanunt. Este o carte care merita citita. Nu este dry, este atat de interesanta...am citit-o in 2 zile.

Cartea este impartita pe tari iar dupa fiecare calatorie, autorul face o lista cu ce poate tara respectiva sa-i invete pe cititori. Nu prea multe, sa va spun sincer, dar autorul a facut un efort ca sa scoata in evidenta partile pozitive ale fiecarei tari. Nu va spun care a fost concluzia despre Romania dar o sa-i dati dreptate.
« Last Edit: Monday 16 July 2012, 19:25:40 by Britania »

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #883 on: Monday 16 July 2012, 19:24:08 »
Vineri seara am vazut Moonrise Kingdom. Mie mi-a placut, scenele sunt superbe si cred ca americanilor le aminteste foarte mult de copilaria lor. Pentru americani filmul asta este probabil ce ar fi pentru noi un film dupa o varianta mai artistica/romantica a Ciresarilor.

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #884 on: Thursday 19 July 2012, 22:39:11 »
Tot eu :tease: Am vazut "To Rome with Love" in seara asta.  In film, visele unor locuitori ai Romei( italieni si americani) devin realitate...sau aproape. Este foarte amuzant. Subiectul e bun iar imaginile din Roma sunt frumoase, muzica este buna. Mie mi-a placut foarte mult, i-as da chiar 5 stele, nu inteleg de ce sunt review-rile asa de proaste. Lumea spune ca se plictiseste la film...no way. Este foarte entertaining!

Offline vasalie

• Sr. Member
  • model si bun de tot
« Reply #885 on: Friday 20 July 2012, 09:03:34 »
nu l-am vazut dar si pe aici opinia generala e ca e boring.
si critica l-a demontat (ca ar fi un fel deja vu plat )
cred ca de la Allen + Benigni se asteptau ceva supermegahilar (?!)

Tot eu :tease: Am vazut "To Rome with Love" in seara asta.  In film, visele unor locuitori ai Romei( italieni si americani) devin realitate...sau aproape. Este foarte amuzant. Subiectul e bun iar imaginile din Roma sunt frumoase, muzica este buna. Mie mi-a placut foarte mult, i-as da chiar 5 stele, nu inteleg de ce sunt review-rile asa de proaste. Lumea spune ca se plictiseste la film...no way. Este foarte entertaining!
« Last Edit: Friday 20 July 2012, 09:06:35 by vasalie »
ptr puradeii mei, fac paranghelie  ! (tm doi useri chefdechef)

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #886 on: Friday 20 July 2012, 18:38:45 »
Este hilar dar cred ca trebuie sa intelegi putin si valorile americanilor ca sa te bucuri de film complet, ca e vorba si de cativa americani care traiesc in Italia. De fapt, Woody Allen este un american care vine in Italia sa-si cunoasca viitorul ginere...care este un  "comunist", mare iubitor de sindicate. Tatal ginerelui are o voce superba de care nu ia avantaj, italianul sustine ca "are voce doar sa se bucure de ea sub dus", ceea ce nu sta bine cu un american( care mai are si experienta in domeniu) asa ca aranjeaza sa-l pune cu dus cu tot pe scena.  Mama lui gateste, mama ei nu, dar este invitata la bucatarie pt un curs gratis. :grin:

Totusi mie cel mai mult mi-a placut Benigni, este unul din actorii mei preferati si eu cred ca isi joaca foarte bine rolul. El este functionarul italian care devine faimos peste noapte.

Din punctul meu de vedere e comedia anului( so far). Comediile de la Hollywood au devenit din ce in ce mai predictable, ii pun pe Steve Carell si Jennifer Aniston in fiecare aproape, nu mai pot sa-i suport. :evil:

I Translate it

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #887 on: Tuesday 24 July 2012, 04:27:46 »
"Mientras duermes" din 2011 spaniol, bun filmul nota 8.
Pusheen the cat

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #888 on: Tuesday 24 July 2012, 14:54:56 »
Friends With Kids - foarte prost. O porcarie si cu o tampenie. Sa nu-l luati.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #889 on: Monday 30 July 2012, 14:55:33 »
Am vazut "To Rome with Love" in seara asta.  In film, visele unor locuitori ai Romei( italieni si americani) devin realitate...sau aproape. Este foarte amuzant. Subiectul e bun iar imaginile din Roma sunt frumoase, muzica este buna. Mie mi-a placut foarte mult, i-as da chiar 5 stele, nu inteleg de ce sunt review-rile asa de proaste. Lumea spune ca se plictiseste la film...no way. Este foarte entertaining!

oh, culmea plictiselii filmul asta, pe bune ca am adormit la el, la propriu!

cateva idei si poante bune, dar realizarea este teribil de monotona, filmul n-are ritm... de evitat, imo  :tired:
"Aquilla non capit muscas"

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #890 on: Monday 30 July 2012, 15:06:18 »
oh, culmea plictiselii filmul asta, pe bune ca am adormit la el, la propriu!

cateva idei si poante bune, dar realizarea este teribil de monotona, filmul n-are ritm... de evitat, imo  :tired:

bine, la woody allen se stie dintotdeauna ca face un film bun si unul prost. exact in aceasta ordine. asa a facut toata viata fara exceptie. daca ala cu parisul dinainte a fost bun, asta obligatoriu trebuia sa iasa prost. urmatorul va fi film bun.

Offline Mercutio

• Sr. Member
« Reply #891 on: Monday 30 July 2012, 17:08:40 »
lilith, ai vazut Pina? vezi ca a aparut in bluray si dvd. e foarte misto.

All the children are insane
Waiting for the summer rain

Offline ldran

• new users
« Reply #892 on: Monday 30 July 2012, 18:07:39 »
aseara am vazut si eu, the dark night rises, noul batman
in imax, la cinema scotiabank, nu a meritat banul pt experienta avuta, pt ca mi se pare ca nu prea e imax
poate unii dintre voi va pricepeti; ecranul e imens, sunetul bun, viteza imaginilor in urmariri, catastrofele, astea imi plac
pt panorame si scena cu deturnarea avionului la inaltime e nemaipomenit efectul
dar cand ai talking scenes, faces, scene cu oameni in prim plan, nu merge
filmul a fost ok, de un 7-8/ 10, entertaining, 2h45min, cu o rasturnare de situatie hilara, a carei eroina a fost jucata de frantuzoaica m. cotillard (am crezut ca e katy perry), am mai vazut-o in inception si e absenta, joaca aceeasi fata trista al carei chip si atitudine ar trebui sa vorbeasca pt ea dar n-o fac, parca-i sta mai bine in la môme si-n pielea lui edith piaf
il recomand pt actiune, scene aiuritoare de distrugere si o catwoman to despise 

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #893 on: Monday 30 July 2012, 18:19:47 »
lilith, ai vazut Pina? vezi ca a aparut in bluray si dvd. e foarte misto.

daca nu-l vezi in 3D n-are farmec, doar e balet!
"Aquilla non capit muscas"

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #894 on: Monday 30 July 2012, 18:22:52 »
lam vazut. in 3d. dar cel mai misto film in 3d pe care l-am vazut a fost 'cave of forgotten dreams' al lui herzog.

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #895 on: Monday 30 July 2012, 19:44:38 »
Altul care s-a plictisit!  :grin: Joaca Beningni, cum sa te plictisesti? Si Rome, oh Rome! :)

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #896 on: Monday 30 July 2012, 19:50:34 »
3D e bun pt copiii. Imaginile sunt frumoase dar povestea are de suferit de obicei.

Are cineva abonament la Netflix ca sa verifice daca au filme 3D online de inchiriat?
« Last Edit: Monday 30 July 2012, 20:00:38 by Britania »

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #897 on: Monday 30 July 2012, 20:27:32 »
lilith, ai vazut Pina? ..... e foarte misto.

Imi imaginez ce ochi fac vorbitorii de limba maghiara... :o
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline Lilith

• Hero Member
« Reply #898 on: Tuesday 31 July 2012, 09:26:36 »
dar ce fac vorbitorii de maghiara cind merg la all inclusive si li se ofera pina colada?

Offline Mercutio

• Sr. Member
« Reply #899 on: Tuesday 31 July 2012, 15:04:05 »
dar ce inseamna pina pe ungureste?
All the children are insane
Waiting for the summer rain