Author Topic: filme 5 stele  (Read 296691 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
Re: filme 5 stele
« Reply #420 on: Sunday 20 November 2011, 13:20:30 »
e prost filmul, m-am dus dintr-o greseala, mergeam pe strada si in fata la cinematograf niste tineri dadeau din niste coolere inghetata pe bat la oricine intra sa ia bilet la Horrible Bosses, si am mers ca fraierul si eu.

Trist.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline Riri

• Hero Member
« Reply #421 on: Sunday 20 November 2011, 14:26:45 »
Horrible bosses. A funny comedy. Mult mai buna decat Bridesmaids.

cinde, m-am uitat azinoapte la horrible bosses, l-am luat tot asa cu pay-per-view. omg, ce m-a stressat filmul, de la sefii aia absolut oribili pana la planurile lor sa-i omoare! :laugh: totusi intalnirile cu motherfucker, the consultant in murders care n-a omorat pe nimeni in viata lui, dar a facut a 10 ani de inchisoare doar ca a piratat un film cu ethan hawke mi s-au parut absolut funny. si jennifer aniston a fost funny, in plus jen e mai sexy si mai toned ca oricand, angelina jolie in comparatie arata these days ca o lamaie stoarsa. nu am vazut hangover I, dar pe II l-am vazut si mi s-a parut funny. recent am mai vazut 50/50, tot la cinema, tot asa ales de acelasi prieten care ma scoate din casa la film, cand mi-a zis inainte de inceputul filmului ca e comedie si ca personajul principal are cancer, eram intoarsa deja, do i really need to see a cancer patient movie, dar a fost sweet, un film dragut si cu replici bune, si cu lesson about life and real friends and family. e de ras, dar si de plans, am plans la scena inainte sa intre in operatie, in plus muzica acolo a fost absolut rascolitoare, asta e cantecul: http://www.youtube.com/watch?v=zvTkTT_Ht80 . asadar, pe 50/50 il recomand, bridesmaids nu trebuie neaparat vazut, dar 50/50 e de vazut (imo).
« Last Edit: Sunday 20 November 2011, 14:27:59 by riri »
"Happiness is a warm puppy." Charles Schulz

Offline norocel1962

• Hero Member
« Reply #422 on: Sunday 20 November 2011, 14:44:44 »
Eu n-am vazut asta cu sefii dar, de la discutiile voastre, mi-am adus aminte de "Nine to five".
„Nu sunt deștept, dar când privesc în jur prind curaj.” Ion Creangă

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #423 on: Sunday 20 November 2011, 17:41:07 »
cinde, m-am uitat azinoapte la horrible bosses, l-am luat tot asa cu pay-per-view. omg, ce m-a stressat filmul, de la sefii aia absolut oribili pana la planurile lor sa-i omoare! :laugh: totusi intalnirile cu motherfucker, the consultant in murders care n-a omorat pe nimeni in viata lui, dar a facut a 10 ani de inchisoare doar ca a piratat un film cu ethan hawke mi s-au parut absolut funny. si jennifer aniston a fost funny, in plus jen e mai sexy si mai toned ca oricand, angelina jolie in comparatie arata these days ca o lamaie stoarsa. nu am vazut hangover I, dar pe II l-am vazut si mi s-a parut funny. recent am mai vazut 50/50, tot la cinema, tot asa ales de acelasi prieten care ma scoate din casa la film, cand mi-a zis inainte de inceputul filmului ca e comedie si ca personajul principal are cancer, eram intoarsa deja, do i really need to see a cancer patient movie, dar a fost sweet, un film dragut si cu replici bune, si cu lesson about life and real friends and family. e de ras, dar si de plans, am plans la scena inainte sa intre in operatie, in plus muzica acolo a fost absolut rascolitoare, asta e cantecul: http://www.youtube.com/watch?v=zvTkTT_Ht80 . asadar, pe 50/50 il recomand, bridesmaids nu trebuie neaparat vazut, dar 50/50 e de vazut (imo).

lol da mother fucker a fost teribil LOL
deci filmul nu este grozav, dar eu cel putin, l-am vazut dupa bridesmaids si orice pare  bun dupa asta. am ras de cateva ori. cat ai dat pe el pa PPV? eu am platit la hotel 17 dolari sa il vad :D :D futui.
Hangover nu mi-a placut absolut deloc. Iar #2 nu am de gand sa il vad. Nu stiu, nu am mai vazut demult o comedie super, la care sa ma sparg de ras.
50/.50? am sa citesc despre el si probabil am sa il vad. mersi .

Eu n-am vazut asta cu sefii dar, de la discutiile voastre, mi-am adus aminte de "Nine to five".

da, asta a fost un film bun.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #424 on: Sunday 20 November 2011, 18:06:09 »

Subscriu!! Mi-au "curs ochii" vazad-o in film!!!  :embarrass:

Film nostim, relaxant si destul de comic....atat cat am putut sa observ din secventzele in care nu aparea J.A. in cadru... :embarrass: 
De ce n-am eu asa o sefa!?  :crazy:
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline Riri

• Hero Member
« Reply #425 on: Sunday 20 November 2011, 18:55:38 »
  cat ai dat pe el pa PPV? eu am platit la hotel 17 dolari sa il vad :D :D futui.

eu acum am PPV acasa de cand am pus internet si tv Fibe, i feel like royalty. :P la mine a fost 6.99$, ce-mi pasa. :grin:

Subscriu!! Mi-au "curs ochii" vazad-o in film!!!  :embarrass:

Film nostim, relaxant si destul de comic....atat cat am putut sa observ din secventzele in care nu aparea J.A. in cadru... :embarrass: 
De ce n-am eu asa o sefa!?  :crazy:

desigur, jen s-a dezbracat de cateva ori in film, si a fost absolut sexy in rolul ei de nimfomana. :grin: te cred ca nu ai fost atent la restul filmului. :laugh:
"Happiness is a warm puppy." Charles Schulz

Offline marcel_37

• Full Member
  • Mi wan nomo mi go long holidei
« Reply #426 on: Sunday 20 November 2011, 19:05:22 »
Horrible bosses. A funny comedy. Mult mai buna decat Bridesmaids.

ai si tu niste gusturi, doamne iarta-ma :no:

cowboys and aliens mi-a placut.

Cudrag Marcel
"Sunt unul din greii forumului"

I Translate it

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #427 on: Sunday 20 November 2011, 19:14:51 »
eu acum am PPV acasa de cand am pus internet si tv Fibe, i feel like royalty. :P la mine a fost 6.99$, ce-mi pasa. :grin:

desigur, jen s-a dezbracat de cateva ori in film, si a fost absolut sexy in rolul ei de nimfomana. :grin: te cred ca nu ai fost atent la restul filmului. :laugh:

"blushing"!
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline cinderella_QC

• Hero Member
« Reply #428 on: Sunday 20 November 2011, 19:15:25 »

ai si tu niste gusturi, doamne iarta-ma :no:

cowboys and aliens mi-a placut.

Cudrag Marcel

n-am zis ca e super bun, ci ca e o comedie digerabila.

si oricum nu te pui cu gusturile unei femei stunning.

Offline marcel_37

• Full Member
« Reply #429 on: Sunday 20 November 2011, 19:19:06 »

n-am zis ca e super bun, ci ca e o comedie digerabila.

si oricum nu te pui cu gusturile unei femei stunning.

are you a "Stunning Seattle-ian Beauty" ?

Offline nicuprietenos

• Hero Member
« Reply #430 on: Sunday 20 November 2011, 19:55:26 »
bei cinde . vazusi one day ? e pentru femei.
marcele tu-l vazusi.
Be the person your dog thinks you are.

Online Dorel

• Hero Member
« Reply #431 on: Sunday 20 November 2011, 20:40:49 »
Trist.
e trist ca am dat 11 dolari, am zis ca poate e bun cind am vazut ca e cu Colin Farrell si cu Kevin Spacey ( pentru care am mare respect ) dar in filmul asta nu au excelat deloc.
Pusheen the cat

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #432 on: Sunday 20 November 2011, 20:51:07 »
N-am fost la film dar profit de ocazie sa va zic ce futere de misto e Skyrim-ul. Face mai mult de 4 filme (59 de dolari), 50 de ore de fun, fun, fun.

Offline adventur

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #433 on: Sunday 20 November 2011, 20:57:59 »
Rotten Tomatoes e destul de sclifosit si elitist IMO...
Stii ca de ceva  timp e al lui Warner Bros, nu?
Quote from: gabi200
cand ai abandonat cursa nu e bine sa stai pe margine sa convingi concurentii sa nu mai alerge pretinzand ca stii ce-i la destinatie, pentru ca nu stii care-i destinatia lor. stii care era destinatia ta.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #434 on: Sunday 20 November 2011, 21:16:14 »
Stii ca de ceva  timp e al lui Warner Bros, nu?

No way ...

Offline Maximus

• Sr. Member
« Reply #435 on: Sunday 20 November 2011, 21:18:53 »
No way ...

se pare ca are dreptate,

"The company is currently owned by Flixster, itself owned by Warner Bros since May 2011."

http://en.wikipedia.org/wiki/Rotten_Tomatoes
“There are always people willing to commit unspeakable human atrocity in exchange for a little power and privilege.”

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #436 on: Sunday 20 November 2011, 21:18:53 »
http://www.imdb.com/title/tt1510938/
the sunset limited
black - samuel l jackson
white - tommy lee jones

pleeeaaase watch it!!!  good god! where? where...

Ti-l dau eu daca vrei dar e mai plicticos ca moartea ... clisee religioase + uptight scripting, IMO.

se pare ca are dreptate,

"The company is currently owned by Flixster, itself owned by Warner Bros since May 2011."

http://en.wikipedia.org/wiki/Rotten_Tomatoes

Un motiv in plus sa ma tin departe. Thanks dudes.

Offline marcel_37

• Full Member
« Reply #437 on: Sunday 20 November 2011, 21:42:07 »
bei cinde . vazusi one day ? e pentru femei.
marcele tu-l vazusi.

nu, fiindca e pt FMI

Offline lipalipa2000

• Jr. Member
  • **
« Reply #438 on: Sunday 20 November 2011, 21:59:06 »
Ti-l dau eu daca vrei dar e mai plicticos ca moartea ... clisee religioase + uptight scripting, IMO.
nu mi s-a parut, chiar mi-a placut mult... pe langa prestatia celor doi actori intr-un filmare gen teatru mai degraba (e prima data cand am sentimentul asta cu actori americani) mi-a placut si ideea de final - cel putin ce am inteles eu - de ce religia nu pregateste omul pentru moarte, sau mai degraba de ce moartea nu gaseste omul pregatit, impacat... oricum nu stiu de ce l-ai vazut cu clisee religioase, ca mi se pare ca religia a iesit ciuntita rau din filmul asta, vorba din final fiind ca nu si-a gasit cuvintele sa-si "ajute" ratacitul...

uite aici ideea care am prins-o mai bine expusa intr-un comentariu de pe imdb
"Still, the ending scene will stick to me ... with Jackson collapsing to the floor and, with a vacant look, asking God, "Is that OK? Is that OK?" Jackson had the look of someone who'd been "deprogrammed" from his faith, replacing it with Jones' sense of futility. And he had the look of someone who realized he'd just finished preaching more to himself than to Jones in a vain attempt to cling to his own beliefs."
http://www.imdb.com/title/tt1510938/reviews?start=10

« Last Edit: Sunday 20 November 2011, 22:04:02 by lipalipa2000 »

Offline nicuprietenos

• Hero Member
« Reply #439 on: Sunday 20 November 2011, 23:43:00 »
Alyce, interesant film, inca nu-i notat pe imdb asa ca puteti sa-l vedeti cu ochisorii personali
Be the person your dog thinks you are.