Author Topic: filme 5 stele  (Read 297940 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mircea

• Sr. Member
Re: filme 5 stele
« Reply #400 on: Monday 07 November 2011, 18:55:10 »
N-am decat net, nu dau bani la cablu ca-s sarac.
° ¸. ¸    :.  . • ○ °   .   . .   ¸ .   °  ¸.  ● ¸ . …somewhere   ° °  ¸. ● ¸ .   ° :.   . • °   .   :. . ¸ . ● ¸       ° .   ° :.  . • ○    .  °  . ● ¸ .    ° .  • ○ °   .      ° :.  . • ○    .  °  ¸….Way up high… ● ¸     ° °  .  ¸.     ° . .    ¸ .   °

Offline georgica81

• Hero Member
« Reply #401 on: Monday 07 November 2011, 19:43:33 »
Am inchiriat si eu de pe on demand ieri seara comedia Bridesmaids, varianta necenzurata, cica :D

am avut mari asteptari de la comedia asta, dar am ramas destul de dezumflata. mi-am dat seama ca iarasi nu m-am uitat pe rottentomatoes inainte sa inchiriez si asa-mi trebuie. dar tocmai ce m-am uitat acum si filmul are 90%.  Asta e un film de 45-50%. As much as i like Christine Wiig dela SNL. so, thumbs down for me.
inafara de faza cu cacarea in chiuveta a fost slab.
If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed. = GLOBAL WARMING, SWINE FLU, GOD

Offline norocel1962

• Hero Member
« Reply #402 on: Monday 07 November 2011, 19:43:57 »
http://www.imdb.com/title/tt0165969/

László Horváth    - Petõfi Zoltán / Petõfi Sándor

http://oi41.tinypic.com/15chroz.jpg

Asta e o poza din alt film in care ar putea juca acelasi László Horváth.
„Nu sunt deștept, dar când privesc în jur prind curaj.” Ion Creangă

Offline lipalipa2000

• Jr. Member
  • **
« Reply #403 on: Monday 07 November 2011, 20:09:05 »
acum chiar nu vreau sa-l mai vad.. daca asta-i cea mai "tare" faza..

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #404 on: Monday 07 November 2011, 20:11:24 »

sincer nu mi-a placut deloc, nici macar faza aia, nu am ras deloc. am ras un pic la inceput, in primele minute, dar cam atat
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #405 on: Monday 07 November 2011, 20:11:52 »
Barney's Version (2010) dupa o novela de canadianul Mordecai Richler
"Aquilla non capit muscas"

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #406 on: Monday 07 November 2011, 20:15:09 »
Rotten Tomatoes e destul de sclifosit si elitist IMO, mai ales la filme de consum, poate ar trebui sa faca sectiuni separate. Una pentru consumeri de popcorn, alta pentru rafinati, gen mercutio. Uneori am chef de una, alteori de alta.

Ca n-o sa-mi duc copiii la filmele fratilor Coen (cred ca-s toate peste 90%, de la Fargo la No Country) ci la Real Steel(53%) sau Conan (24%).

In loc sa ma duc la Cei Trei Muschetari (23%) ar trebui sa ma duc la Moneyball (95%). Cred ca m-ar gasi atarnat de clanta usii. Daca ma luam dupa ei ratam un film la care am ras cu lacrimi, Young People Fucking, care abia are un 40%. Si lista poate continua. No Rotten Tomatoes for me, thanks.

Cel mai bine ar fi sa existe inca o sectiune, a consumeristilor fara pretentii artistice, eventual la care sa voteze audienta de la TMZ. Sectiune unde "300" sa aiba 99% si nu 50% ca acuma. Unde sa se masoare strict cool factoru' unui film si adrenalina.  8)
« Last Edit: Monday 07 November 2011, 20:16:27 by Agno »

I Translate it

Offline lipalipa2000

• Jr. Member
  • **
« Reply #407 on: Saturday 19 November 2011, 22:01:11 »
http://www.imdb.com/title/tt1510938/
the sunset limited
black - samuel l jackson
white - tommy lee jones

pleeeaaase watch it!!!  good god! where? where...

Offline nicuprietenos

• Hero Member
« Reply #408 on: Saturday 19 November 2011, 22:18:31 »
ultimu film a lu jet li, l-ati vaszut ? tare rau di tat.
vrajitoru si serpoaica ii zice.. cre ca-n doi ani cumpara americanii efecte speciale din china.
Be the person your dog thinks you are.

Offline Riri

• Hero Member
« Reply #409 on: Saturday 19 November 2011, 23:34:47 »
mie mi-a placut, dar am mers sa-l vad la cinema chiar dupa ce aparuse si nu aveam asteptari prea mari, nu auzisem de el, am mers cu un prieten si el a ales filmul, a zis doar ca e comedie. scenele cu cacarea in chiuveta sau cacarea miresei pe strada nu mi-au placut, exact astea insa i-au placut cel mai mult prietenului meu, vad ca si lui georgica, anyway, barbatilor le plac glumele de toaleta, se stie. :grin: eu am ras binisor la film, cel mai mult mi-au placut scenele din avion si apoi scena de la final cu cei noua catelusi. :grin:
"Happiness is a warm puppy." Charles Schulz

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #410 on: Sunday 20 November 2011, 01:24:07 »
Horrible bosses. A funny comedy. Mult mai buna decat Bridesmaids.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #411 on: Sunday 20 November 2011, 06:39:29 »
Horrible bosses. A funny comedy. Mult mai buna decat Bridesmaids.
e prost filmul, m-am dus dintr-o greseala, mergeam pe strada si in fata la cinematograf niste tineri dadeau din niste coolere inghetata pe bat la oricine intra sa ia bilet la Horrible Bosses, si am mers ca fraierul si eu.
Pusheen the cat

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #412 on: Sunday 20 November 2011, 09:54:00 »
e prost filmul, m-am dus dintr-o greseala, mergeam pe strada si in fata la cinematograf niste tineri dadeau din niste coolere inghetata pe bat la oricine intra sa ia bilet la Horrible Bosses, si am mers ca fraierul si eu.
nu puteai sa iei numa inghetata si sa nu mergi ?
economiseai banii pa bilet.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #413 on: Sunday 20 November 2011, 10:05:59 »
Eu nu m-am omorat dupa Bridesmaids sau Horrible bosses(cam exagerate) dar pentru un easy watch mai ok a fost "Our Idiot Brother". Poate pentru ca am intalnit cativa "idioti" ca tipul asta in viata mea, care chiar imi plac.

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #414 on: Sunday 20 November 2011, 10:20:44 »
Un film care m-a marcat  a fost Biutiful cu Javier Bardem. E o drama foarte intensa care, culmea, mi-a inspirat un fel de impacare cu ideea de moarte chiar si cand mori tanar si lasi doi copii in urma, care mai mult ca sigur vor ramane ai nimanui.
« Last Edit: Sunday 20 November 2011, 10:22:24 by Britania »

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #415 on: Sunday 20 November 2011, 10:34:48 »
Mi-a placut Midnight in Paris. Criticism fin la adresa modului superficial de a vedea arta si viata a americanilor. Dar traind  peste tot in lume, n-as zice ca este numai despre americani, am vazut multi pseudo intelectuali printre alte nationalitati, inclusiv romani,...l-as recomanda.

In categoria comediilor, Hangover II a fost chiar un disappointment. Hangover I mi-a placut.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #416 on: Sunday 20 November 2011, 10:53:25 »
Am vazut multe filme de curand dar va mai spun doar despre Cei Trei Muschetari.  :grin: A fost fun, another easy watch.

Vreau sa vad "The Help". A vazut cineva? Ma intreb daca e pe dvd, ca vad ca nu mai e in cinema. Am citit cartea si cred ca mi-ar placea sa vad si filmul.

Offline Mercutio

• Sr. Member
« Reply #417 on: Sunday 20 November 2011, 11:19:37 »
Am vazut multe filme de curand dar va mai spun doar despre Cei Trei Muschetari.  :grin: A fost fun, another easy watch.

trebuie sa-i insotesc pe ai mei ca vor sa-l vada. dar pentru mine n=o sa fie deloc easy watch ca mi-au placut romanul si ecranizarile vechi. m-am uitat la trailer si am vazut ca D'Artagnan are o fata de baietel de altar si e imbracat cu geaca de piele de motociclist, apoi am mai vazut un nija pe acolo si alti tipi care plutesc prin aer ca in filmele cu arte martiale de mana a 2-a din hong kong. am vazut aruncatoare de flacari, mitraliere, baloane si alte cgi-uri la greu. au californizat povestea asta pana la dezgust.
All the children are insane
Waiting for the summer rain

Offline Britania

• Jr. Member
  • **
« Reply #418 on: Sunday 20 November 2011, 11:32:09 »
Si eu am iubit clasicul Cei Trei muschetari si am fost un pic dezamagita de baloane si celelalte distractii...dar m-am asteptat la mai rau. Ma asteptam la un remake oribil precum ultimul Sherlock Holmes.

Offline Mercutio

• Sr. Member
« Reply #419 on: Sunday 20 November 2011, 12:41:25 »
Si eu am iubit clasicul Cei Trei muschetari si am fost un pic dezamagita de baloane si celelalte distractii...dar m-am asteptat la mai rau. Ma asteptam la un remake oribil precum ultimul Sherlock Holmes.

:laugh: asta-i o buna atitudine!
All the children are insane
Waiting for the summer rain