Author Topic: filme 5 stele  (Read 293779 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Rufus

• Hero Member
Re: filme 5 stele
« Reply #4100 on: Monday 16 July 2018, 21:19:31 »
The Glass Castle (2017), de vazut!

mie mi s-a parut superb, povestea adevarata (!) a unui cap de familie care alege sa traiasca si sa-si educe copiii intr-un mod cu totul original

cu Woody Harrelson in rolul principal, si in genericul de final apar imagini filmate cu personajele adevarate
"Aquilla non capit muscas"

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #4101 on: Monday 16 July 2018, 21:56:09 »
@Agno si Rufus, unde se pot vedea Cold Skin si The Glass Castle, please

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #4102 on: Monday 16 July 2018, 22:51:18 »
@Agno si Rufus, unde se pot vedea Cold Skin si The Glass Castle, please

Eu l-am dat jos de pe torrente dar e bine sa ai un VPN ca nu e tocmai legal.

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #4103 on: Monday 16 July 2018, 22:58:18 »
Aha, darn, sa vad cum ma invartesc sa le vad, abia astept Venom acum si Predator (pt fete, e cu blondul din Narcos  :yes: ) .

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4104 on: Tuesday 17 July 2018, 07:03:28 »
il gasesti de inchiriat la Superclub Videotron, au program de inchiriat $10/luna cate vrei

https://superclub.videotron.com/fr/chateau-de-verre-le

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4105 on: Wednesday 18 July 2018, 10:14:33 »
Gringo, (2018) not bad.
Plus ca gringo de data asta era negru.
I am in perfect shape for my weight.

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #4106 on: Wednesday 18 July 2018, 11:45:14 »
 @Rufus, merci, n-am mai fost de cativa ani pe la Superclub
pt cine e interesat, cu bani, si Microsoft are o colectie cumsecade de filme

I Translate it

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #4107 on: Saturday 28 July 2018, 23:31:52 »
A vazut cineva Mission : Impossible Fallout ?
Merita banii sa meri la cinema ? Tom Cruise la 56 de ani  :grin:
Pusheen the cat

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #4108 on: Sunday 29 July 2018, 03:07:29 »
La banii tai?
Bucurati-va!

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #4109 on: Sunday 29 July 2018, 08:17:07 »
A vazut cineva Mission : Impossible Fallout ?
Merita banii sa meri la cinema ? Tom Cruise la 56 de ani  :grin:

na c-am aflat ceva nou mersi
o sa ma duc, ca vara-i fain sa vezi blockbusters
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #4110 on: Tuesday 31 July 2018, 19:03:02 »
La banii tai?

Am fost ieri sa il vaz, nu am mai rezistat...
Not bad, sincer sa fiu cam complicat scenariul, cand nu te astepti mai trage o masca de guma de pe cap si apare altul .
Una peste alta o meritat  12.99 dolari, bre dar e lung ca naiba 2 ore si 20 de minute battue pra muchie !
Pusheen the cat

Offline Riri

• Hero Member
« Reply #4111 on: Wednesday 01 August 2018, 13:34:57 »
The Glass Castle (2017), de vazut!

mie mi s-a parut superb, povestea adevarata (!) a unui cap de familie care alege sa traiasca si sa-si educe copiii intr-un mod cu totul original

cu Woody Harrelson in rolul principal, si in genericul de final apar imagini filmate cu personajele adevarate

The Glass Castle, very well played, dar povestea in sine mi-a provocat oroare si greata, pe langa viata lor libera, copiii aceia au crescut cu neglect si cu abuz, niste parinti oribili imo, the worse part is that's a true story, mie uneia nu mi-ar fi placut o asemenea copilarie. Copiii s-au crescut singuri si s-au salvat unii pe altii fugind de acasa, mama lor brainless din nastere, iar tatal cu creierii muci de la alcool. They tried to make it all nicely-nice at the end, reminiscing and remembering the good parts, but I didn't buy it, I thought the end of the movie was pure BS. I went to see the movie with a friend, we came out of the cinema, both looking at each other with relief, happy that it was over, it felt like a nightmare
"Happiness is a warm puppy." Charles Schulz

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4112 on: Wednesday 01 August 2018, 14:14:12 »
într-adevăr șocant să știi că au fost oameni care aveau proprietăți de milioane dar au ales să trăiască (ei și familia) în condițiile alea

pt mine șocul a fost la genericul final când am văzut imaginile cu oamenii ăia reali, când povestea de BS cum zici capătă contururi reale

Offline Riri

• Hero Member
« Reply #4113 on: Wednesday 01 August 2018, 14:41:50 »
într-adevăr șocant să știi că au fost oameni care aveau proprietăți de milioane dar au ales să trăiască (ei și familia) în condițiile alea

pt mine șocul a fost la genericul final când am văzut imaginile cu oamenii ăia reali, când povestea de BS cum zici capătă contururi reale

Ca au aratat oamenii reali din poveste, asta a fost cool, nu la asta m-am referit ca BS, ci la reuniunea lor finala cand erau in jurul mesei si au incercat sa dea o nota idilica la tot cosmarul pe care l-au trait, vorbim de fetita de 3 ani care s-a ars oribil ca mama "artista" nu si-a miscat curul de la sevalet sa le faca mancare (dupa 2 zile de foame, cereau mancare), deci copila de 3 ani a trebuit sa se urce pe scaun sa ajunga la aragaz si sa fiarbă hot-dogs ca apoi sa se ardă, apoi violenta fizica de câte ori tatăl lor se îmbata, apoi tatăl a aruncat-o in piscina de era sa se înece, swim or die something like that, apoi child sexual abuse de la bunica, tatăl le fura banii din pușculița ca sa isi cumpere alcool, ii mintea constant si le promitea "castelul de sticla" și cum zici, desi cu moștenire de milioane de dolari, parintii au ales sa trăiască ca șobolanii, but FREE from materialistic conventions. Poate sunt eu mai sensibila, but this movie really stressed me, it was hard to watch, imagine to live such a life. Daca retin bine, cea mica a ramas cu parintii si la sfarsit a zis ca pe ea nu a salvat-o nimeni, au lasat-o sa creasca singura cum a putut cu descreieratii aia de parinti

Offline janine

• Hero Member
« Last Edit: Wednesday 01 August 2018, 17:09:05 by janine »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4115 on: Wednesday 01 August 2018, 20:43:30 »
Si a pus nevasta in cap sa ma faca elita, asa ca am sjuns la cineplex sa l vaz pe andre rieu la maastricht.
Acu e pauza 15 min, exact cum imi amintesc ca a fost la pe aripile vintului cind eram copil, am iesit afara si am cumparat cico de ka chiosc.
I am in perfect shape for my weight.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #4116 on: Wednesday 01 August 2018, 21:58:52 »
.. probabil ii ceva in genul lui Grey Gardens, cu little Edie si big Edie being romanticized, dar traind intr-o saracie sordida

Corola daca te incalzeste cu ceva Andre R nu e considerat deloc elita in mediile de conservator sau filarmonica, e cam cu reputatia populara gen Tudor Gheorghe, care intr-adevar canta cu orchestra de filarmonica, dar in mediul de lume care consuma opera nu era deloc the cat’s meow. Cele doua lumi nu se intersecteaza. Acuma depinde, notiunea de elite ii asa de relativa (multe puncte puncte)
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #4117 on: Wednesday 01 August 2018, 22:02:06 »
I mean, sigur ca spectacolul ii probabil special, dar nu ii de elita, ii de “elita din urbea noastra

Offline Riri

• Hero Member
« Reply #4118 on: Thursday 02 August 2018, 13:27:06 »
Si a pus nevasta in cap sa ma faca elita, asa ca am sjuns la cineplex sa l vaz pe andre rieu la maastricht.
Acu e pauza 15 min, exact cum imi amintesc ca a fost la pe aripile vintului cind eram copil, am iesit afara si am cumparat cico de ka chiosc.

Myself I love Rieu, in 25 septembrie am bilete la concert aici la Montreal, am mai fost, but his concerts are absolutely delightful

Offline libra

• Full Member
  • What happens after you get offended?....Nothing.
    • THRLS
« Reply #4119 on: Thursday 02 August 2018, 15:13:57 »
Trebuia sa mergi la concert la Kanye West ca sa fii elta mah corollo
"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul