Author Topic: filme 5 stele  (Read 312719 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline nicuprietenos

• Hero Member
Re: filme 5 stele
« Reply #320 on: Tuesday 18 January 2011, 17:52:49 »
vezi filmul it's all gone pete tong. sa-mi zici daca ti-a placut.

din alea insirate nu ma incanta nimic. daca a castigat filmul cu facebook, imi dau seama cum sunt celelalte. poate doar portman.
« Last Edit: Tuesday 18 January 2011, 17:57:32 by nicuprietenos »
Be the person your dog thinks you are.

Offline Y

• Full Member
« Reply #321 on: Sunday 23 January 2011, 18:16:29 »
Daca le-ati vazut, scuze. Daca nu, le recomand ca un fel de Volvo al filmelor.

The Girl with the Dragon Tattoo - 2009 ,2,67 GB
Part 1
http://www.megaupload.com/?d=S2WEN6G0
 Part 2
 http://www.megaupload.com/?d=CCHWE53R
 Part 3
 http://www.megaupload.com/?d=Q0IRQBBK
 Part 4
 http://www.megaupload.com/?d=OLZJ2ZYF

The Girl Who Played with Fire - 2009 , 2,36 GB
Part 1
 http://www.megaupload.com/?d=Z86MHJU0
 Part 2
 http://www.megaupload.com/?d=63KCDF50
 Part 3
 http://www.megaupload.com/?d=2N0QQ70D
 Part 4
 http://www.megaupload.com/?d=T12R7TLO

Offline Horrus

• Full Member
  • Reading behind enemy lines
    • Atlas de mitocanie urbana
« Reply #322 on: Sunday 23 January 2011, 18:39:45 »
Tango -Carlos Saura
Bloody Wedding -Carlos Saura

E vorba de realizare artistică, nu cred ca multora le va plăcea.
"Nu poți să cauți sens într-o floare"

My 2c.

« Last Edit: Sunday 23 January 2011, 18:40:11 by Bloggeru »
nevermind

Offline ru

• Hero Member
« Reply #323 on: Sunday 23 January 2011, 19:02:31 »
girl with dragon tatoo...am inceput sa ma uit la el, dupa 20 de min m-am plictisit teribil si la jumatate l-am inchis. asa ca nu stiu cum s-a terminat.
c'est corect

Offline adventur

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #324 on: Sunday 23 January 2011, 20:00:05 »
Am vazut aseara un film mai vechi cu Michael Douglas: Wonder Boys.
Nu stiu cum de l-am scapat la vremea lui, dar as zice ca e unul din cele mai bune filme ale lui (pe locul doi in lista mea, imediat dupa Falling Down).
Quote from: gabi200
cand ai abandonat cursa nu e bine sa stai pe margine sa convingi concurentii sa nu mai alerge pretinzand ca stii ce-i la destinatie, pentru ca nu stii care-i destinatia lor. stii care era destinatia ta.

Offline nicuprietenos

• Hero Member
« Reply #325 on: Sunday 23 January 2011, 20:59:23 »
io sunt tare curios care sunt criteriile voastre de clasificare a filmelor (sa nu ziceti ca deschid imdb si citesc ce e acolo).
fiecare are o lista bine definita si io imi sparg capul si nici macar nu pot sa gasesc criterii daramite sa zic asta e primu ala al doilea.
as putea sa spun ca filme bune sunt alea pe care le-am vazut cu ochii cascati de mai multe ori (unul din ele ar fi camping sauvage care nici macar nu are nume la imdb ii zice happy camper).
mai aproape am vazut departures care m-a prins cu garda jos si m-a lovit nemilos. asa ca ...

hai sa facem un clasamentpe criterii de genul cele mai bune peisaje, cea mai buna imagine, cea mai cea intriga politista, cel mai bun film cu bataie, etc.

asa

Be the person your dog thinks you are.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #326 on: Sunday 23 January 2011, 21:00:30 »
Am vazut aseara un film mai vechi cu Michael Douglas: Wonder Boys.
Nu stiu cum de l-am scapat la vremea lui, dar as zice ca e unul din cele mai bune filme ale lui (pe locul doi in lista mea, imediat dupa Falling Down).

Impusca semafoare ? Faza aia imi venea in minte de cateva ori pe zi cand ajungeam la o intersectie agasanta (Hull cu Airport, cine o stie).

I Translate it

Offline Schweik

• Jr. Member
  • **
« Reply #327 on: Sunday 23 January 2011, 21:06:18 »
Va recoman The Bothersome Men:

http://www.youtube.com/watch?v=dsR8CSZmkqY

un film despre societatea scandinava si excesele ei, in ochii lor.
A thing of beauty is a joy forever: its loveliness increases; it'll never pass into nothingness.

Offline Schweik

• Jr. Member
  • **
« Reply #328 on: Sunday 23 January 2011, 21:11:03 »
Harold and Maude, pe muzica de Cat Stevens, about an impossible love and countless ways to head for new beginnings.

http://www.youtube.com/watch?v=iYxOWPzZXBM
A thing of beauty is a joy forever: its loveliness increases; it'll never pass into nothingness.

Offline adventur

• Full Member
« Reply #329 on: Sunday 23 January 2011, 21:22:08 »
Impusca semafoare ? Faza aia imi venea in minte de cateva ori pe zi cand ajungeam la o intersectie agasanta (Hull cu Airport, cine o stie).

E total diferit ca gen.

Eu ma gandesc la Falling Down ori de cate ori vad o reclama McDo sau BK cu hamburgeri mari si apetisanti.
cand ai abandonat cursa nu e bine sa stai pe margine sa convingi concurentii sa nu mai alerge pretinzand ca stii ce-i la destinatie, pentru ca nu stii care-i destinatia lor. stii care era destinatia ta.

Offline norocel1962

• Hero Member
« Reply #330 on: Sunday 23 January 2011, 21:30:55 »
girl with dragon tatoo...am inceput sa ma uit la el, dupa 20 de min m-am plictisit teribil si la jumatate l-am inchis. asa ca nu stiu cum s-a terminat.

Pacat... Poate ca ar trebui un efort si sa vezi toata trilogia. Mai da-le o sansa. La al treilea din serie am rezistat doar pentru Noomi Rapace, care, daca ar fi dreptate pe Pamant, ar trebui sa ia toate Oscarurile de anul trecut, de anul asta si pentru anii viitori.
« Last Edit: Sunday 23 January 2011, 21:34:13 by norocel1962 »
„Nu sunt deștept, dar când privesc în jur prind curaj.” Ion Creangă

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #331 on: Sunday 23 January 2011, 21:30:55 »
Film de 2 stele. Am vazut si eu astazi cu copiii Tangled 3D.

Pacat... Poate ca ar trebui un efort si sa vezi toata trilogia. Mai da-le o sansa.

Cam toata critica e de acord ca numai primul film a fost realmente bun, cele doua care au urmat fiind doar supa reincalzita. Iar daca la primul n-a rezistat, improbabil sa o faca la urmatoarele. Star Wars is not. :)
« Last Edit: Sunday 23 January 2011, 21:32:35 by Agno »

Offline Mercutio

• Sr. Member
« Reply #332 on: Sunday 23 January 2011, 21:36:57 »
io sunt tare curios care sunt criteriile voastre de clasificare a filmelor (sa nu ziceti ca deschid imdb si citesc ce e acolo).
fiecare are o lista bine definita si io imi sparg capul si nici macar nu pot sa gasesc criterii daramite sa zic asta e primu ala al doilea.
as putea sa spun ca filme bune sunt alea pe care le-am vazut cu ochii cascati de mai multe ori (unul din ele ar fi camping sauvage care nici macar nu are nume la imdb ii zice happy camper).
mai aproape am vazut departures care m-a prins cu garda jos si m-a lovit nemilos. asa ca ...

hai sa facem un clasamentpe criterii de genul cele mai bune peisaje, cea mai buna imagine, cea mai cea intriga politista, cel mai bun film cu bataie, etc.

asa

pai cum ai zis, daca dau de unul care imi place, urmaresc regizorul, , actorul, genul, tema, subiectul, etc
recent am vazut un film bun rusesc, asa ca am cautat niste filme rusesti pe internet, am gasit niste topuri pe ici pe colo, am extras cateva titluri.
acu' catva timp am vazut un film excelent despre o grupare terorista germana de prin anii 70-  RAF: The Baader Meinhof Complex (2008). apoi am cautat alte filme cu grupari teroriste. am gasit filme cu brigazile rosii italiene, cu rapirea lui aldo moro si alte filme cu si despre terorism. in felul asta caut eu filmele.

apropo de filme de 5 stele. 5 stele din cate? din 10?
All the children are insane
Waiting for the summer rain

Offline adventur

• Full Member
« Reply #333 on: Sunday 23 January 2011, 21:43:50 »
Cam toata critica e de acord ca numai primul film a fost realmente bun, cele doua care au urmat fiind doar supa reincalzita

De Matrix vorbeai aci? :)

@nicuprietenos
Nu se poate ce zici tu, fiecare are criteriile lui, care nu-s table de filtrare seci si nici nu trebuie sa fie.
Iar unele filme nici macar nu respecta aceste criterii, doar te pomenesti ca iti plac sau displac, pur si simplu.
« Last Edit: Sunday 23 January 2011, 21:44:21 by adventur »

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #334 on: Monday 24 January 2011, 13:49:09 »
am vazut si eu The Kids are all right si am ramas cam dezumflata. Nu stiu de ce, ma asteptam la o istorie mai inchegata, parca mi s-a parut un pic dezlanat scenariul. In fine. Nu m-am omorat dupa filmul asta.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

test12345

• Guest
« Reply #335 on: Monday 24 January 2011, 13:59:50 »
Case 39, un film de (semi)groaza, interesant ca idee, un pic tras de par la final
« Last Edit: Monday 24 January 2011, 14:01:16 by test123 »

Massther Clinic - Massage therapy

Offline ru

• Hero Member
« Reply #336 on: Monday 24 January 2011, 14:11:36 »
am vazut ieri rare exports. pare fi ca in cazul de district 13 - short movie to big screen movie, short movie wins
c'est corect

Offline cinderella_QC

• Hero Member
  • I cares about ur problemz. Really.
« Reply #337 on: Monday 14 March 2011, 13:45:44 »
Am vazut aseara Love and Other Drugs. Slabut de tot, imi pare rau ca am dat $5 pe el. imi pare rau ca nu am citit reviews de pe rottentomatoes. cum zice cineva acolo -  nu te poti decide daca e comedie sau drama. in afara de muschii Jake Gyllenhaal nu am gasit nimic worthy in filmul asta.
Demotivation - Sometimes the best solution to morale problems is just to fire all of the unhappy people.

Offline Poenaru

• no PM
  • Full Member
  • *
« Reply #338 on: Monday 14 March 2011, 13:53:10 »
si eu am vazut "The Expendables" multe celebritati dar filmul e slab rau

Offline ru

• Hero Member
« Reply #339 on: Monday 14 March 2011, 14:05:17 »
in afara de muschii Jake Gyllenhaal nu am gasit nimic worthy in filmul asta.

mi-am adus aminte ca am vazut acum 2 saptamini "a single man". mi s-a parut ca are ceva cu "brokeback mountain", dar mult mai slab. collin firth a fost misto, nu degeaba astepta la oscarul de anul trecut si l-a luat abia acum.

ati vazut filmul? cum v-a placut?
c'est corect