Author Topic: Drepturile omului fara viitor  (Read 11072 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline qwerti

• Full Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Drepturile omului fara viitor
« Reply #20 on: Tuesday 30 November 2021, 20:01:27 »
https://www.youtube.com/watch?v=-qA0wZD0iPw

Drepturile omului in Australia - no exception for you. O discutie lunga, dar interesanta pentru cine vrea sa stie ceva ce nu se vorbeste in media. Nu exista exempt de la vaccin, chiar daca sint oameni care pot muri. Niciun drept cetatenilor nevaccinati. Parlamentarii din opozitie ies la demonstratii. Polonezii le ofera statut de refugiat cetatenilor australieni de origine poloneza. etcetera, etcetera. In plus, o poveste extrem de trista, spusa de o tinara curajoasa si inteligenta.
Si un alt video interesant despre cobai si de ce e important ce cobai se folosesc in teste.

https://www.youtube.com/watch?v=ve4q-1D_Ajo&t=21s

Offline crenguta

• Sr. Member
« Reply #21 on: Tuesday 30 November 2021, 22:01:31 »
Tirania ca tirania, dar la morti cum stau australienii?

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #22 on: Wednesday 01 December 2021, 09:49:16 »
Tirania ca tirania, dar la morti cum stau australienii?

cam la fel ca suedezii care n-au parte de tot circu' ala totalitar
"Aquilla non capit muscas"

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #23 on: Wednesday 01 December 2021, 20:44:45 »
Cred ca o sa imi pierd jobul full time curand…
Ni se impune de la munca sa dezvaluim pe siteul de la insurance company
Ce status de vaccinare avem . Deadlineul decembrie 15 . Caci vor redeschide birourile in Ianuarie si ca pot impune
Leave of Absence ori chiar Firing daca nu te comply cu campania de vaccinare…
I am done like dinner now…

Cred ca trebuie sa ma gandesc la ce va urma …
Ce sa urmeze Dorele, fara resurse nu are ce sa mai urmeze. N-o sa mai ai cu ce sa platesti casa, masa, nimic, asta se cheama faliment, mai devreme sau mai tarziu. Mai nasol e ca esti cap de familie, ai responsabilitati. Eu in locul tau mi-as face o asigurare pe viata babana si dup-aia m-as vaccina. Daca dai ortul, ai tai traiesc fericiti. Nevasta isi poate cumpara casa cu vedere la ocean, copilul are bani de studii, etc.  Chiar si vaccinat, inca ai sanse sa scapi, nu e clar ca o sa dai coltul. Odata vaccinat si scapat, poti trai fericit pana la pandemia urmatoare. Statisticile spun ca se intampla o data la 100 de ani. Eu cred ca pe urmatoarea n-o mai prinzi, asa ca treci de hopul asta si ai scapat. Frica nu e buna, pierzi din energia vitala, mai rau, poti sa panichezi, intri in depresie, ... toate asta pentru un amarat de vaccin. Ia o foaie de hartie, trage o linie verticala si scrie avantajele de-o parte si dezavantajele pe alta. Dar ca sa-ti conturezi un viitor, trebuie sa crezi in el, sa crezi ca nimic rau nu ti se poate intampla. E greu cu credinta dar functioneaza, pana la urma cred ca n-o sa ai incotro asa ca poate ti-ar trebui niste ore de terapie sa scapi de frici.
« Last Edit: Wednesday 01 December 2021, 20:50:59 by K_meleon »
Caracterul fara inteligenta face mult. Inteligenta fara caracter, nu face nimic.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #24 on: Wednesday 01 December 2021, 22:31:18 »
traiesti fericit pana la pandemia urmatoare, adica vreo 6 luni... boierie!

dupa aia mai bagi iar o doza, mai o terapie, una peste alta noroc cu asigurarea de viata, da' pt altii desigur

Offline EE

• new users
« Reply #25 on: Thursday 02 December 2021, 00:02:49 »
dupa aia mai bagi iar o doza

Eventual si un sejur la echivalentul canadian al "Centre of National Resilience".

Teenagers from remote NT community arrested after escape from Howard Springs COVID quarantine facility 
The facility is housing people affected by the  Katherine region COVID-19 outbreak as well as returned travellers from repatriation flights, including a man who tested positive for the Omicron variant on Monday.

At a COVID update press conference, NT Chief Minister Michael Gunner confirmed the teenagers, aged 15, 16 and 17, tested negative for the virus yesterday. All three were from the Binjari community near Katherine and had been sent into quarantine as close contacts of positive cases. Fines of $5,024 applied to breaches of a Chief Health Officer direction. 
https://www.abc.net.au/news/2021-12-01/multiple-people-escape-howard-springs-quarantine-facility-darwin/100663994
« Last Edit: Thursday 02 December 2021, 00:03:55 by EE »

Offline K_meleon

• Full Member
« Reply #26 on: Thursday 02 December 2021, 18:42:10 »

dupa aia mai bagi iar o doza, mai o terapie, una peste alta noroc cu asigurarea de viata, da' pt altii desigur

Cu primul e mai greu, dup-aia prinzi curaj. :)
Caracterul fara inteligenta face mult. Inteligenta fara caracter, nu face nimic.

I Translate it

Offline EE

• new users
« Reply #27 on: Thursday 02 December 2021, 23:36:47 »
Cu primul e mai greu, dup-aia prinzi curaj. :)
COVID-19 vaccine agreements

On behalf of PHAC, and based on advice from the COVID-19 Vaccine Task Force, PSPC is leading negotiations and finalizing agreements with suppliers of COVID-19 vaccine candidates.

The Government of Canada has committed over $9 billion to procure vaccines and therapeutics and to provide international support. PHAC is responsible for managing this funding as the client department. A majority of that amount has been allocated for the up to 409 million doses of vaccines and vaccine candidates secured for everyone in Canada.

https://www.canada.ca/en/public-services-procurement/services/procuring-vaccines-covid19.html

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #28 on: Sunday 05 December 2021, 02:27:36 »
Ce sa urmeze Dorele, fara resurse nu are ce sa mai urmeze. N-o sa mai ai cu ce sa platesti casa, masa, nimic, asta se cheama faliment, mai devreme sau mai tarziu. Mai nasol e ca esti cap de familie, ai responsabilitati. Eu in locul tau mi-as face o asigurare pe viata babana si dup-aia m-as vaccina. Daca dai ortul, ai tai traiesc fericiti. Nevasta isi poate cumpara casa cu vedere la ocean, copilul are bani de studii, etc.  Chiar si vaccinat, inca ai sanse sa scapi, nu e clar ca o sa dai coltul. Odata vaccinat si scapat, poti trai fericit pana la pandemia urmatoare. Statisticile spun ca se intampla o data la 100 de ani. Eu cred ca pe urmatoarea n-o mai prinzi, asa ca treci de hopul asta si ai scapat. Frica nu e buna, pierzi din energia vitala, mai rau, poti sa panichezi, intri in depresie, ... toate asta pentru un amarat de vaccin. Ia o foaie de hartie, trage o linie verticala si scrie avantajele de-o parte si dezavantajele pe alta. Dar ca sa-ti conturezi un viitor, trebuie sa crezi in el, sa crezi ca nimic rau nu ti se poate intampla. E greu cu credinta dar functioneaza, pana la urma cred ca n-o sa ai incotro asa ca poate ti-ar trebui niste ore de terapie sa scapi de frici.

k-ule, cica de la vaccin nu clemesti (adica nu dai ortul popii sa inteleaga toata lumea) ci ramai intr-o ureche.
adica asigurarea aia o sa-i iasa pe ochi aluia care are grija de tine
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #29 on: Sunday 05 December 2021, 02:31:51 »

ma faci sa rad, auzi la el 6 luni, cica juma de an.
bey, punem pariu ca de paste o sa apara o noua varianta?

si asta ti-o spune unul care are dreptul sa mearga la restaurant.
drept capatat prin obligativitate
« Last Edit: Sunday 05 December 2021, 02:39:44 by bugs bunny »

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #30 on: Sunday 05 December 2021, 09:44:05 »
pai profitati cat mai puteti cu restouri si calatorii in sud, in cateva luni se taie macaroana daca nu se continua "abonamentu' vaccinal" la baietii de treaba din Big-Pharma si Big Govt

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #31 on: Sunday 05 December 2021, 19:13:49 »
ee-eee, subtilitate, citit printre randuri...
la mine prima a fost mai grea, dupa aia m-am obisnuit.

Offline blueice

• new users
« Reply #32 on: Monday 06 December 2021, 07:11:44 »
Când m-am cărat din Canada, acum doi ani că știam ce va urma, mi se râdea în hohote în față de idiot și conspirașionțist ce sunt...
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
Friedrich Wilhelm Nietzsche

Offline crenguta

• Sr. Member
« Reply #33 on: Monday 06 December 2021, 07:29:43 »
La Brasov macar ai aer curat.

Offline blueice

• new users
« Reply #34 on: Monday 06 December 2021, 07:39:01 »
Am zis eu Brașov, dar nici măcar Brașov nu e, ci un soi de suburbie. Și cum mai nou am dat în damblaua offrod-ului, oricum sunt toată ziua prin pădure.
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Offline blueice

• new users
« Reply #35 on: Monday 06 December 2021, 07:42:44 »
Oare cum of să te duci prin pădure pe unde vrei fără să vezi din 5 in 5 metri"Don't leave the trail" , "Don't feed wild life" (aici mă rog, mai degrabă wild life feeds with you), și în general tot soiul de "dont's" din 5 în 5 metri, iar în caz că u respecți, să te trezești cu 3 tone de amenzi?

Massther Clinic - Massage therapy

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #36 on: Monday 06 December 2021, 09:28:25 »
Am zis eu Brașov, dar nici măcar Brașov nu e, ci un soi de suburbie. Și cum mai nou am dat în damblaua offrod-ului, oricum sunt toată ziua prin pădure.
cu cine te duci? golanii aia de la motoland?

Offline blueice

• new users
« Reply #37 on: Monday 06 December 2021, 10:06:23 »
N-am auzit de motoland. Tot soiul de găști pe care le-am găsit pe facebook: offroad club Făgăraș, offeroad club Vulcan, offroad club Codlea, offroad club Brașov, etc etc,
Iar ca mașină evident că am o Dacie. Dacia Duster.
Ehe... nu știți voi ce-i aia....  8)
« Last Edit: Monday 06 December 2021, 10:12:57 by blueice »

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #38 on: Monday 06 December 2021, 10:28:00 »
N-am auzit de motoland. Tot soiul de găști pe care le-am găsit pe facebook: offroad club Făgăraș, offeroad club Vulcan, offroad club Codlea, offroad club Brașov, etc etc,
Iar ca mașină evident că am o Dacie. Dacia Duster.
Ehe... nu știți voi ce-i aia....  8)
ah... cu masina. am crezut ca ATV sau moto

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #39 on: Monday 06 December 2021, 10:50:00 »
"with the age get a cage"

MX cred ca-i fun dar nu merge la orice varsta