Author Topic: Despre parale ....  (Read 98807 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
Re: Despre parale ....
« Reply #2620 on: Sunday 13 January 2019, 16:22:48 »
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #2621 on: Sunday 13 January 2019, 16:46:52 »
Eu am o pereche de blugi cu vatelina pe interior is foarte caldurosi dar sunt o marime mare si trebuie sa ii port cu bretele, ca imi cad de pe mine. Dar aia ii iau doar de la -20 celsius, asa am pantaloni leggins pe sub blugi din astia de care porta cei care alearga pe afara, is ok nu iti face talia prea mare
Pusheen the cat

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #2622 on: Sunday 13 January 2019, 18:40:02 »
daca nu ii mai porti doneaza-mi-I mie, o sa-i vand lu corolla pe 100 de parai.
Daca sunt de-aia de la Sears, Montana, fac 120 de coco.
nota bene daca sunt un pic rariti la zonele intime. Corolla o sa aibe nevoie de breathing acum cu noul job.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #2623 on: Sunday 13 January 2019, 19:16:49 »
Corolla o sa aibe nevoie de breathing acum cu noul job.

si de un tub cu vaseline

daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Online crsv

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #2624 on: Sunday 13 January 2019, 20:52:13 »
James , ma uit la citatul tau si ma tavalesc pe jos de ras .Femeile stiu ca cine conduce un autobuz nu e proprietarul lui si cine conduce un porsche nu e doar un sofer angajat .TOATE BUNE

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #2625 on: Sunday 13 January 2019, 21:24:54 »
si de un tub cu vaseline

am un cur infinit mai paros decit al tau.
big deterrent
I am in perfect shape for my weight.

Online crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #2626 on: Sunday 13 January 2019, 21:42:54 »
parul inauntru i-ti face viata mai grea nu mai usoara  :laugh:

I Translate it

Offline sinaloa

• Jr. Member
  • **
« Reply #2627 on: Sunday 13 January 2019, 22:54:30 »

...
@despre autism. tata o lucrat 30 de ani la o scoala pentru copii cu nevoi speciale, iar maica-mea vitrega la fel, ii psihopedagog si o lucrat cu autisti. si eu am lucrat un an la o asemenea scoala speciala inainte de a emigra. prietena mea din Romania inca mai lucreaza cu autistii si se specializeaza in asta. cu tot respectul si modestia, parintii autistilor nu sunt genul care isi cumpara casa intr-un an. Cheltuielile sunt foarte mari. Statul, oricare ar fi el, nu acopera niciodata nevoile acestor copii-oameni.
Singura chestie ce da oarecum perplexitate ii nevoia asta a ta aici de a parea mai mult decat esti. E o foame fioroasa de a proiecta ca totul in viata, cariera, mariajul, etc ta sunt perfecte ca intr-o pictura. Acum inteleg limbajul ala cu "poate are copil retard acasa". multi copii de la scolile speciale vorbesc despre ei insisi sau colegii lor asa pentru ca din pacate stiu ca nu sunt ca ceilalti.
In orice caz, nu e nevoie sa proiectezi picket fences aici. Unu pentru ca romanii au personalitati dark de scorpion care pana la urma tot investigheaza psihicul si afla adevarul, si doi, really, nu e nevoie pentru ca nu ai de demonstrat nimic.
Ceea ce nu ii bine ii sa crezi ca oarescum scapat de greul financiar al ipotecii te-ai urcat pe cal ai boil in caruta esti mai mult ca altii. fals. ai adunat mai mult, nu esti mai mult.
...Am studiat autismul inca din Romania, eram pionieri inca, dar normal ca daca studiile au fost facute cu fonduri de la americani sau olandezi, ei au primit credit. Dar important este ca sunt rezultate bune, si in Canada programele de integrare sunt super, copiii nu merg in scoli speciale sa se simta marginalizati, numai 3 ore din 7 petrec in CORE unde sunt profesori care stiu de la primul ajutor, cum sa "aplici patura" (iaca traducere la mine.. e vorba despre imobilizarea copilului fara sa fie ranit) pana la integrale, copiii astia fac si universitate si duc un job bun; fiindca totul este despre rutina, repetitie, spatiu, incredere, schimbari cat mai putine si mai mici... Si in Romania (ca am ramas in legatura cu colegii de acolo) lucrurile se misca fain, oamenii incep sa inteleaga!pe Mara o stiu de mica.. https://www.mediafax.ro/life-inedit/reportaj-fata-de-14-ani-care-sufera-de-autism-bursiera-integrala-la-o-scoala-de-muzica-din-anglia-14052631...

Nu a durat mult pana cand viperele au muscat.
All of a sudden ambele au experienta cu copii autisti si impreuna dezvolta subiectul pe tacla.
Trista viata cand ai langa tine doar un pet...
« Last Edit: Sunday 13 January 2019, 22:57:51 by sinaloa »

Offline E

• new users
« Reply #2628 on: Sunday 13 January 2019, 23:14:24 »
parul inauntru i-ti face viata mai grea nu mai usoara  :laugh:
Vorbesti din experienta proprie?

Offline E

• new users
« Reply #2629 on: Monday 14 January 2019, 00:10:22 »
James , ma uit la citatul tau si ma tavalesc pe jos de ras .Femeile stiu ca cine conduce un autobuz nu e proprietarul lui si cine conduce un porsche nu e doar un sofer angajat .TOATE BUNE
Acum depinde ce vrei. Daca vrei sa te insori, mai bine sofer de autobuz, salariu stabil, bunicel. Daca vrei doar sa f... in stanga si in dreapta, mai bine cu Porsche.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #2630 on: Monday 14 January 2019, 00:59:05 »

Nu a durat mult pana cand viperele au muscat.
All of a sudden ambele au experienta cu copii autisti si impreuna dezvolta subiectul pe tacla.
Trista viata cand ai langa tine doar un pet...

.. nu-nteleg, subliniezi ca ti se pare descoperirea secolului? nu am experienta cu copiii autisti, ci cu copiii deficienti mintal. Tre sa te specializezi in autism ca sa te ocupi de autisti. Am trait in proximitatea acestor oameni si sunt totusi curioasa cat de departe sunt unii forumisti capabili sa tolereze bs si minciunile lui agno numai pentru ca. Cat de evidenta tre sa fie faza ca sa recunoasca.
Diversi oameni au diverse chestii langa ei, tu baga de seama sa nu te imbolnavesti fizic de la ura, pentru ca un pet e una, dar familia are nevoie de tine. In meciul asta pe care il ai cu janine sau cu oricine ii de acord cu ea esti in stare de orice ca sa marchezi un punct, si asa ajungi sa iti pierzi orice bruma de.
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #2631 on: Monday 14 January 2019, 01:11:32 »
veve, te pot asigura ca eu am vazut negru pe alb cat a costat casa lui agno si cat castiga el in perioada cind a platit-o
nu pot da cifrele pt ca-s chestii aflate in private, in casa omului, dar crede-ma ca a fost foarte usor s-o plateasca fara sa se stranga la curea
tu insa continua sa crezi ce vrei tu, daca asta iti face bine
« Last Edit: Monday 14 January 2019, 01:14:04 by James Hetfield »
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Online crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #2632 on: Monday 14 January 2019, 04:31:11 »
Vorbesti din experienta proprie?

da chiar daca nu la cur dar nu cred sa fie diferit

Online crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #2633 on: Monday 14 January 2019, 04:37:54 »
Acum depinde ce vrei. Daca vrei sa te insori, mai bine sofer de autobuz, salariu stabil, bunicel. Daca vrei doar sa f... in stanga si in dreapta, mai bine cu Porsche.

asta depinde de aspiratiile fiecaruia

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #2634 on: Monday 14 January 2019, 06:16:09 »
veve, te pot asigura ca eu am vazut negru pe alb cat a costat casa lui agno si cat castiga el in perioada cind a platit-o
nu pot da cifrele pt ca-s chestii aflate in private, in casa omului, dar crede-ma ca a fost foarte usor s-o plateasca fara sa se stranga la curea

Don’t be ridiculous.
Ai fi una din ultimele persoane de pe aici in cuvantul careia as pune baza
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #2635 on: Monday 14 January 2019, 07:28:53 »
baza la ce?
"Aquilla non capit muscas"

Massther Clinic - Massage therapy

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #2636 on: Monday 14 January 2019, 08:02:48 »
in mod normal, te-as intreba cum ai facut-o si tu : nu mai terminati cu casa aia, ca e deja prea mult...nu stiu cat e misto si cat e sharada, dar e prea mult. Pentru mine cel putin, pentru altii, cu alt fel de creiere, poate ca inca nu e sufficient, habar n-am.
si in plus de ce agno te-a preferat pe tine sa-ti spuna detaliile alea pentru ca sa I le confirmi gabrielei, brusc esti de incredere...de ce nu eu ? toti imi stiu numele, imi stiu adressa , de ce nu mie ?
de ce nu I-ar fi scris un privat messaje lui gabi si I-ar fi explicat elegant totul ? sunt sigur ca pusa in fata unor evidente, asa cum o cunosc pe gabi, ar fi confirmat si s-ar fi terminat chestiunea. Demult.
Bre, tu mai erai si cativa ramasi, acum cat habsburgul se da lovit. Daca nici tu nu mai esti, atuncea ma indrept spre alte orizonturi....
(...)
Janino fato, au pus chinezii nave pe Luna, fato, ce zici de asta ? si folosesc acelasi model de modul lunar ca si americanii acum 50 de ani. Trei picioare telescopice, mcpmdr...adica au trecut 50 de ani si n-au gasit alt design decat tot ala......loooolllz
lasa Amazonul ala cu cumparaturile si zi de chinezi ce parere ai.
« Last Edit: Monday 14 January 2019, 08:12:32 by fenderguitars »

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #2637 on: Monday 14 January 2019, 08:17:29 »
toata lumea stie ca adevaru' adevarat se poate afla doar cam in 30 min - 1 ora dupa sex, la un tutun/tarie/etc

deci...!
"Aquilla non capit muscas"

Offline janine

• Hero Member
« Reply #2638 on: Monday 14 January 2019, 08:49:48 »

Janino fato, au pus chinezii nave pe Luna, fato, ce zici de asta ? si folosesc acelasi model de modul lunar ca si americanii acum 50 de ani. Trei picioare telescopice, mcpmdr...adica au trecut 50 de ani si n-au gasit alt design decat tot ala......loooolllz

lasa Amazonul ala cu cumparaturile si zi de chinezi ce parere ai.

toata lumea stie ca adevaru' adevarat se poate afla doar cam in 30 min - 1 ora dupa sex, la un tutun/tarie/etc

deci...!
... deci omu cere parerea mea, nu adevarul care este relativ si el. si nici nu am tehnic cum afla adevarul acum....

Chinezii sunt nascuti psihologi, gen fura la fiecare husa de canapeap 10 inch, cumparatorul de pe amazon nu o sa se planga de atata lucru, la 10 huse iese una in plus... vinde chinezu lanturi de argint la 3 dolari, il bag in otet, argint pe dreq, ii zic ca e o frauda de afacere, el mai ntreaba ce treaba aveam eu sa bag lantu in otet, ca e asa frumos...

Chinezu imita, de la ceea ce a facut D-zeu pana la ce face americanu... Daca telescopu cu 3 picioare e mai credibil, il foloseste pe ala si sta umil sa nu supere pe american, ca putea chinezu sa se pozeze cu sculele astea ce le vinde pe amazon de dadea pe spate toata lumea de pe farfurie/planeta. Dar nu! A vrut chinezu sa spuna americanului doar "IACA POT SI EU" si americanu primeste mesaju tot "POT MAI BINE, ASA CA STAI PE CUR!"

Aveam un profesor destept tare, fascinant, am invatat cum mesajele non-verbale sunt mai puternice decat o mie de cuvantari. Cand Ceausescu si-a platit datoria externa in 5 ani le-a spus de fapt tuturor "sa va fut in cur ca nu va datorez nimic", da' cand trimiti un mesaj de asta tre sa ai spatele asigurat de fratele rus. Rus, corola, nu uncrainean.

Chinezu are spatele asigurat de bombele lui de care nu e voie sa vorbeasca nimeni.

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #2639 on: Monday 14 January 2019, 09:33:32 »
 Tiganeala pe fata , facuta de oameni cu nivel de educatie universitara !

Am certa impresie ca pe multi nu ii cunoasteti decat din auzite sau doar ca banuiti ceva de ei iar banuiala pentru voi devine istorie .

Oare cum ar arata acest forum , daca toti cei ce va cunoasteti intre voi va schimbati nick-urile , va faceti IP-uri false si deschideti subiecte noi ?

Unii , aveti mintea in vezica urinara , cand va pisati o dati afara !
Fuck you Columbus and your curiosity