Author Topic: Despre parale ....  (Read 98820 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Despre parale ....
« Reply #2600 on: Saturday 12 January 2019, 19:23:31 »
Wow veve te cobori la niste nivele la care nu ma asteptam  ... si chiar mi-a parut realmente rau de tine cand Nico Montreal Dumnezau sa il ierte su Agno si-au batut joc de tine ca cativa ani in urma...
“Dumnezau nu bate cu boata, bate cu socoata” proverb romanesc !

nici nu am ce sa raspund la prostii de astea .. tu esti genul de scorpion neevoluat, ala care in mit ii Mefisto, isi vinde sufletul pentru bani. ce mai ii de zis.
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #2601 on: Saturday 12 January 2019, 19:29:20 »

Janine spectrul ii larg, dar sigur stii, ca sa aduci pe un copil sa faca asemenea progrese iti trebuie resurse mari, focus intens, helicopter parenting si bani de cheltuit.

Nu in Canada.  Uite, acum pregatesc un baiat cu asperger sa mearga la facultate la Waterloo, ca e pasionat de geografie si meteorologie; eu eram speriata cand mergeam in tabere, daramite sa merg la facultate in alt oras... si iata ca se poate! Inca poate sa si conduca, are reflexe ok, dar acum cu legea ca si muzica distrage e aiurea, ca putea sa se concentreze daca nu auzea sunetele din jur. Dar o sa fie alta solutie...

Si nu vreau sa vorbesc mai mult ca nici doctorul nu are voie sa practice inafara cabinetului.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #2602 on: Saturday 12 January 2019, 19:29:38 »
Eu nu cred in prostii, astrologii si alte mascari, nu is doi oameni la fel nu vad cum poti crede in 12 zodii
Pusheen the cat

Offline janine

• Hero Member
« Reply #2603 on: Saturday 12 January 2019, 19:31:54 »
Eu nu cred in prostii, astrologii si alte mascari, nu is doi oameni la fel nu vad cum poti crede in 12 zodii

Epur si muove, a spus Galileo Galilei cand era ars pe rug de cei care nu credeau ca pamantu se invarte...

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #2604 on: Saturday 12 January 2019, 19:33:49 »
I don't give rat's ass on what you think, esti ignorant in fatza in spate, sideways, Dorele, de cate ori vad ce postezi imi amintesc de poza aia ce tot circula pe fb, cu unu pe care il musca de mana un sarpe, dar ii sfatuit sa il last-n pace, ca sarpele numa atata poate, asta-i natura lui..
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #2605 on: Saturday 12 January 2019, 19:36:41 »

Nu in Canada.  Uite, acum pregatesc un baiat cu asperger sa mearga la facultate la Waterloo, ca e pasionat de geografie si meteorologie; eu eram speriata cand mergeam in tabere, daramite sa merg la facultate in alt oras... si iata ca se poate! Inca poate sa si conduca, are reflexe ok, dar acum cu legea ca si muzica distrage e aiurea, ca putea sa se concentreze daca nu auzea sunetele din jur. Dar o sa fie alta solutie...

Si nu vreau sa vorbesc mai mult ca nici doctorul nu are voie sa practice inafara cabinetului.

cred ca experienta ta e diferita, eu am cunoscut pe cineva aici in Quebec care a bagat enorm de multi bani din buzunar sa aduca un copil cu autism de foarte departe pe spectru mai aproape cat de cat.
si nu toate provinciile acorda aceleasi resurse, si nu sunt suficiente. trebuie timp, trebuie sa te duci cu copilul, sa-l aduci, de la toate orele astea suplimentare, cati parinti pot face asta?

Offline christianT

• Hero Member
« Reply #2606 on: Saturday 12 January 2019, 19:37:33 »

Epur si muove, a spus Galileo Galilei cand era ars pe rug de cei care nu credeau ca pamantu se invarte...

Janine,

Offf, iar intervin si stiu ca te agaseaza. Galileo Galilei n-a fost niciodata ars pe rug, a murit de batranete in arest la domiciliu acolo unde ordonase Biserica Catolica. Dar e adevarat ca tot el spus Eppour si muove, atunci cand a abjurat ideile lui heliocentristre la iesirea din tribunalul inchizitiei.

PS. Poate te referi la Giordano Bruno, el da, a fost ars pe rug, dar nu el a spus Eppur si muove.
PPS. Stiu ca te-a agasat interventia mea, asta e, n-a fost fault intentionat.
« Last Edit: Saturday 12 January 2019, 19:41:09 by christianT »
“Plus je connais les hommes, plus j’admire les chiens.”

I Translate it

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #2607 on: Saturday 12 January 2019, 20:14:57 »
si iar apare veve ca un calugar la un concert Behemoth  :whatever:
"Aquilla non capit muscas"

Offline janine

• Hero Member
« Reply #2608 on: Saturday 12 January 2019, 21:16:43 »
christianT

Si eu te iubesc. Zi de unde e versul.

Am ajuns in stagiul in care nici macar tiganul nu ma agaseasa, de ce m-ar agasa corectia ta cand e educativa? multumesc ca m-ai salvat de la a repeta ceva ce nu e adevarat

« Last Edit: Saturday 12 January 2019, 21:18:30 by janine »

Offline libra

• Full Member
  • What happens after you get offended?....Nothing.
    • THRLS
« Reply #2609 on: Sunday 13 January 2019, 00:37:00 »
si iar apare veve ca un calugar la un concert Behemoth  :whatever:

A venit iar sa-si ia portia de bukkake.
"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #2610 on: Sunday 13 January 2019, 03:57:17 »
valeu o pus hyperlink sa fie sigur ca-ntelegem  :laugh:

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #2611 on: Sunday 13 January 2019, 11:34:14 »
voi de unde va mai cumparati blugi? I mean blugi normali facuti din denim, nu din astia elastici de care se fac de cativa ani
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline janine

• Hero Member
« Reply #2612 on: Sunday 13 January 2019, 11:38:08 »
voi de unde va mai cumparati blugi? I mean blugi normali facuti din denim, nu din astia elastici de care se fac de cativa ani

Eu imi iau Mom Jeans de la Bluenotes, dar cred ca pentru barbati de la Mark's as cumpara https://www.marks.com/en/men/apparel/jeans.html#lvp=13

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #2613 on: Sunday 13 January 2019, 11:39:36 »
Eu de la Costco, cu 30 cad classic cut
Pusheen the cat

Offline libra

• Full Member
  • What happens after you get offended?....Nothing.
    • THRLS
« Reply #2614 on: Sunday 13 January 2019, 12:05:18 »
Orice model clasic, fara rupturi, si cu talie joasa mai recent  :yes: , de la Levi's, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, nu neaparat in ordinea asta. Mai de tavaleala de la Old Navy si acum ceva vreme de la Bluenotes.
Daca sunt on sale e si mai bine.
"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #2615 on: Sunday 13 January 2019, 12:08:00 »
Am avut de la Old Navy din astia cu rupturi, calitate foarte proasta... s-au subtiat asa de mult ca se vedea prin ei ... nu am putut nici sa ii iau la munca la renovari ca se vedea in zonele intime... penibil
Pusheen the cat

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #2617 on: Sunday 13 January 2019, 14:26:28 »
Zonele intime, adică la bracinariu? Că bănuiesc acolo s-au tocit mai tare.
Bucurati-va!

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #2618 on: Sunday 13 January 2019, 14:46:06 »
Îmi pare rau ca a plecat Agno cu scrisul.
Bucurati-va!

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #2619 on: Sunday 13 January 2019, 15:44:46 »
Am avut de la Old Navy din astia cu rupturi, calitate foarte proasta... s-au subtiat asa de mult ca se vedea prin ei ... nu am putut nici sa ii iau la munca la renovari ca se vedea in zonele intime... penibil

cargo pants wrangler de la walmart dorele e solutia pt pantaloni de munca

https://www.amazon.ca/Wrangler-Authentics-Cargo-Anthracite-30x32/dp/B074JN9933/ref=asc_df_B074JN9933/?tag=googleshopc0c-20&linkCode=df0&hvadid=292996147392&hvpos=1o1&hvnetw=g&hvrand=1709151717886625789&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9000903&hvtargid=pla-522777643085&psc=1
I am in perfect shape for my weight.