Author Topic: Despre parale ....  (Read 77397 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
Re: Despre parale ....
« Reply #2120 on: Wednesday 05 December 2018, 19:14:42 »
whatever, man.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #2121 on: Wednesday 05 December 2018, 19:18:28 »
Bre, e easy, wide angle camera asa pozeaza curbat, sa vezi ce cur rotund au gagicele din scarboro cind ma mai uit la cite o filmare facuta cu dash camu
I am in perfect shape for my weight.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #2122 on: Wednesday 05 December 2018, 19:21:09 »
Bre, e easy, wide angle camera asa pozeaza curbat, sa vezi ce cur rotund au gagicele din scarboro cind ma mai uit la cite o filmare facuta cu dash camu
pai si inseamna ca totul e drept in realitate ? si bratul si pamantul si curul gagicilor din scarboro ?
noooooo, o sa superi pe domnii.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #2123 on: Wednesday 05 December 2018, 19:40:45 »

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #2124 on: Wednesday 05 December 2018, 19:41:44 »
inainte sa-ti explic, te rog eu sa-mi spui daca tu ai lasa libere picaturi de apa in habitaclul ala. L-ai vazut pe ala de juca pingpong cu picaturile ? mcpmdr..sa nu-mi spui ca le controleaza si le aduna pe toate si le pune la loc, ca iar mcpmdr.

Pot sa ofer cateva suluri de hartie de buda, ca sa te stergi, sa vorbim ca oamenii curati in cur.

Pe urma, ai lipsit la ora de fizica de-a 11-a cred unde s-a predat despre forta de tensiune superficiala in lichide si efectul de capilaritate (il vezi in termometru, daca ai unul la indemana) si te-ai fi prins. Dar na, tu erai cu fetele la hormone stampede ...

Oricum, n-ai raspuns la intrebare decat cu cateva fitile ieftine. Cum fac oamenii aia sa filmeze o picatura rotunda in spatiu? Daca poti sa raspunzi, daca nu, nu. Ne putem praji si fara iarba.
« Last Edit: Wednesday 05 December 2018, 19:43:17 by Agno »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #2125 on: Wednesday 05 December 2018, 19:48:40 »
yeap man, am lipsit la tot ce vrei tu. Am fost prea ocupat cu fetele, am fost sigur ca o sa-mi apara unul ca tine in cale sa ma lamureasca.
Te-am intrebat daca tu ai lasa bule de apa sa zboare in cabina aia spatiala de care depinde viata ta.
whatever man, nu ma mai intreba nimic, eu nu sunt ca voi.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #2126 on: Wednesday 05 December 2018, 20:17:00 »
frate ce s-au scumpit brazii la ikea, cu 25%, de la 20 la 25 lei canadezi.
plus taxele lui fat frumos

I Translate it

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #2127 on: Wednesday 05 December 2018, 20:43:23 »
Tineti-o asa tovarasi, scapati amandoi de niste obiecte cu tenta sexuala infipte in orificiul buco-anal pe care-l folositzi cu atata nadejde pe forum. Asta pentru ca am ajuns ca magarul lui Buridan, intre empaticul de Kapo de la Buchenwald si batutul in cap pana la aplatizare, nu ma pot hotara cui sa i-o intromit mai intai.

Corolleo, daca citesti, mi-a soptit o pasarica la ureche ca Bombardier cauta Electrical Technicians pentru Downsview location, cica pentru troubleshooting&maintenance locomotive electrical systems. Cauta de vreo luna si nimic, probabil pentru ca nu platesc mare lucru (cam $26/ora) dar sunt perspective frumoase de avansare.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #2128 on: Wednesday 05 December 2018, 21:13:38 »
Tineti-o asa tovarasi, scapati amandoi de niste obiecte cu tenta sexuala infipte in orificiul buco-anal pe care-l folositzi cu atata nadejde pe forum. Asta pentru ca am ajuns ca magarul lui Buridan, intre empaticul de Kapo de la Buchenwald si batutul in cap pana la aplatizare, nu ma pot hotara cui sa i-o intromit mai intai.

Te-ai frecat multumit pe sfarcuri de propria superioritate? Ca daca nu, ai pierdut vremea, s-a dus hormonu' la culcare si-ai ramas unfixed.

Iar despre confuzia din sfecla Dvs dintre kapo si guards, e ceva comun. As putea numara pe degete domeniile in care poti deschide gura fara sa te faci de ras. Joburi la guvern si-o analiza pertinenta despre Trump. Daca as fi in locul tau as evita orice discutie despre mari oameni morti (ai gauri masive aici, ratezi trei sferturi din tangentiale, asta e, poate lipsa de timp, poate lipsa de axioni) si judecati pseudo-psihologice despre oameni vii. Unde ai tendinta sa faci strawmaning atit de infantil ca te-as pune in rand cu stimata noastra isterica.

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #2129 on: Wednesday 05 December 2018, 21:32:00 »
Iar despre confuzia din sfecla Dvs dintre kapo si guards, e ceva comun.

Nu e nici o confuzie caraghiosule. Am incercat delicat sa-ti sugerez ca daca ai fi ajuns la Buchenwald ai fi fost Kapo ideal, facea armata germana economie de soldați cu de-ăștia ca tine. Cu dorința ta de atenție și de a-ți demonstra calitatile de uebermensch ai fi fost de departe cel mai destoinic și apreciat. Și ai fi sfârșit omorât in bătaie de aia pe care ai fi încercat sa-i batjocorești cu aerele de primadona impotenta.

Așa, și am terminat cu tine dobitocule, am impresia ca ma provoci cu buna știință, ca altminteri nu-ți mai răspunde nici dracu’ la paradele pseudo-intelectuale și puseurile de c***a nefututa. N-o sa fiu eu ăla care te bagă mereu in seama, mai încearcă și la alții.
« Last Edit: Wednesday 05 December 2018, 21:44:51 by Mihai Vasile »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #2130 on: Wednesday 05 December 2018, 21:36:06 »
Puteam sa jur ca daca cineva imi va da vre un sfat adecvat va fi maritimul.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #2131 on: Wednesday 05 December 2018, 22:17:56 »
am impresia ca ma provoci cu buna știință, ca altminteri nu-ți mai răspunde nici dracu’ la paradele pseudo-intelectuale și puseurile de c***a nefututa. N-o sa fiu eu ăla care te bagă mereu in seama, mai încearcă și la alții.

Ce cacat ai pe scoartza, ramai prost ... daca ar fi cum zici (de obicei nu e) n-ai sari ca o balena sinucigasa la aproape fiecare postare de-a mea. Serios, incepi sa semeni cu obsedata noastra de servici. Da' tu continua sa crezi ca esti cavalerul luminii pe bucifalul tau nonsexual. :D

In rest, ce sa zic, insulte ieftine de ins complexat care isi zice ca daca pune destula sare in ocara o sa scape cu onoarea intreaga din faptul ca vorbeste doar sa arate ca stie sa desfaca o carte (see St. Augustin sau Peterson, unde ai dat dovada de ignoranta de tractorist).

Mintea ta cred ca merge in ideea ca daca porcai suficient de mult pe careva ala o sa se care scarbit, gata dom'le ... m-a dovedit ... n-am cum sa raspund la insulte atit de gregare ... IMO sunt destul de sigur c-am pielea destul de groasa sa ma descurc cu hipopotami de-astia ca tine, posesori de oglinzi de balci. Poate ai scarbit pre multi la viata ta dar cred c-o sa rezist la mudslide-ul maritim.

Si stii de ce? Pentru ca personal ma intere schimbul de idei. Idei proaste, idei bune, idei amuzante sau scarboase. Eu pot trai bine merci intr-un mediu gen Q.ro, cata vreme rufus mai posteaza ceva interesant, Christian vine cu sugestiile lui, janine cu intamplari neverosimile, Ronin cu entuziasmul lui debordant, veve cu problemele ei mentale, marioara cu judecatile ei proteice. Ii misto. Tu pe de alta parte esti un parazit in majoritatea timpului. Tu existi numai ca reactie la ce spune unul, altul. Inputul tau e aproape zero (cu cele cateva mici exceptii cand ai postat ceva memorabil). De aia zic ca pe termen lung, inainte sa dispara gazda dispare parazitul. Asa e-n firea lucrurilor.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #2132 on: Wednesday 05 December 2018, 22:40:49 »
Nu e nici o confuzie caraghiosule. Am incercat delicat sa-ti sugerez ca daca ai fi ajuns la Buchenwald ai fi fost Kapo ideal, facea armata germana economie de soldați cu de-ăștia ca tine. Cu dorința ta de atenție și de a-ți demonstra calitatile de uebermensch ai fi fost de departe cel mai destoinic și apreciat. Și ai fi sfârșit omorât in bătaie de aia pe care ai fi încercat sa-i batjocorești cu aerele de primadona impotenta.

Așa, și am terminat cu tine dobitocule, am impresia ca ma provoci cu buna știință, ca altminteri nu-ți mai răspunde nici dracu’ la paradele pseudo-intelectuale și puseurile de c***a nefututa. N-o sa fiu eu ăla care te bagă mereu in seama, mai încearcă și la alții.

you’re getting it. Take a step back and look again. This man feeds off it.

Defapt asta duce la singura dilema relevanta, io o numesc dilema vecetudor pentru ca la ala am vazut-o prima data. Se da un demagog care trashes and twists reality, cum era veccetudor. If you engage him, you become entangled and die in his shit, with his shit, and inequivocally you eat (or read) his shithead posts/words.
If you don’t engage him, he pollutrs the environment. Ca giuliani azi pe twitter. Cine din his base voters intelege ce ii .in si ce catastrofe debiteaza ala? Nimenea.
Rezolvarea dilemei ii asta: you don’t engage. Sau you engage very very little.
Pentru ca oricum demagogii ca vecetudor sau aia miculutzi de forum sunt hraniti de ignoranta maselor, si tot ce fac ii sa-ti f energia si timpul (ca acuma). You start educating people. Desi, chiar si asa.. iti trebe mult optimism si multa energie
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #2133 on: Wednesday 05 December 2018, 22:41:09 »

you’re getting it. Take a step back and look again. This man feeds off of it.

Defapt asta duce la singura dilema relevanta, io o numesc dilema vecetudor pentru ca la ala am vazut-o prima data. Se da un demagog care trashes and twists reality, cum era veccetudor. If you engage him, you become entangled and die in his shit, with his shit, and inequivocally you eat (or read) his shithead posts/words.
If you don’t engage him, he pollutrs the environment. Ca giuliani azi pe twitter. Cine din his base voters intelege ce ii .in si ce catastrofe debiteaza ala? Nimenea.
Rezolvarea dilemei ii asta: you don’t engage. Sau you engage very very little.
Pentru ca oricum demagogii ca vecetudor sau aia miculutzi de forum sunt hraniti de ignoranta maselor, si tot ce fac ii sa-ti f energia si timpul (ca acuma). You start educating people. Desi, chiar si asa.. iti trebe mult optimism si multa energie
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #2134 on: Wednesday 05 December 2018, 22:42:20 »
ugh, am obosit. MV, ma bucur c-ai inteles.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #2135 on: Wednesday 05 December 2018, 22:51:29 »
ugh, am obosit. MV, ma bucur c-ai inteles.

LOL, amice, esti oficial in aceiasi barca cu obsedata Q.ro. E momentul sa fii mandru de tine sau sa te uiti stanjenit in stanga si-n dreapta, intrebandu-te cum plm am ajuns aici, asta e decizia ta. :)

Massther Clinic - Massage therapy

Offline janine

• Hero Member
« Reply #2136 on: Wednesday 05 December 2018, 23:25:01 »
Puteam sa jur ca daca cineva imi va da vre un sfat adecvat va fi maritimul.

:'(  pe mine nici nu m-ai bagat in seama macar asa, de politete ca imi pasa.

Noroc de Ronin ca s-a amuzat de idee...

Offline janine

• Hero Member
« Reply #2137 on: Wednesday 05 December 2018, 23:32:06 »
janine cu intamplari neverosimile,

dada... ce dreptate ai. am zis ca anul trecut s-or impuscat unii drept la mine in driveway?

Image may contain: outdoor

si anu asta or comemorat prietenii un an... asa cum or stiut eie, cu rap si jointuri si ...

Image may contain: people standing, plant, flower, tree, outdoor and nature
« Last Edit: Wednesday 05 December 2018, 23:41:05 by janine »

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #2138 on: Wednesday 05 December 2018, 23:54:02 »
tot acolo stai ?
o sa vezi rapperii din nou la doi ani de comemorare.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #2139 on: Thursday 06 December 2018, 00:07:13 »
tot acolo stai ?
o sa vezi rapperii din nou la doi ani de comemorare.

Pai de ce sa ma mut? Crezi ca pot fugi de soarta? Pana la urma a fost o experienta (Agno, te rog abtine-te!). Pe la 10 (ca anul trecut) dadeam stitngerea si auzim muzica de afara, ma uit pe geamul de la bucatarie, nu vad nik... dar vad vecinu' de peste drum ca se uita de dupa jaluzele; si ies eu fortoasa, era unu cu un speacker asezat pe sidewalk cu lumanarea in mana, da repede sa se ridice, zic ca e ok.. si din senin or aparut vreo 20, (creca de aia si termenul de "boschetar"), m-am tinut eu cool si am spus ca au permisiunea sa stea dar sa fie in driveway, in caz ca se trezeste perturbat careva de adunatura de oameni (bre, si Andrew cu bongu lui s-o ascuns in casa... frica de gang, eh?), am dat mana cu toti, s-sor prezentat cu nume si porecle, era si mama  mortului, si nevasta... am plecat apoi sa ii las sa jeleasca in stilu lor, o venit si  un nene cu Hummer.. la 11 s-o spart gasca in liniste, ca deh, canadezu stie ora de liniste... si a doua zi am vazut astea, asezate asa, o venit potera sa imi spuna sa iau chestiile alea de pus lumanarile in ele ca pot fi folosite sa faca damage (drept, daca se gandea cineva sa arunce una in parbriz?) chestia aia cu poza a disparut inainte de halouin, ca sa nu creada cineva ca e doar decoratie de ocazie...

Pana la urma a fost o viata...