Author Topic: Despre parale ....  (Read 68752 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline corolla

• Hero Member
Re: Despre parale ....
« Reply #1780 on: Saturday 20 October 2018, 18:19:18 »
prea imi iei si tu cuvintele ad literam, io vorbesc mai mult in dodii adica bat cimpii.
cind sint serios argumentez.
de aia nu ma inghite maritimul, care e serios tot timpul
I am in perfect shape for my weight.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1781 on: Saturday 20 October 2018, 18:36:04 »
de aia nu ma inghite maritimul, care e serios tot timpul

Cine e maritimul?

Online vali irlanda

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #1782 on: Saturday 20 October 2018, 18:47:22 »
Cica ala care este gramatik nazi, adica noi astia cu multe limbi , dar invatate din mers , nu la scoala sintem un fel de handy.Adica daca  am imvatat limba sarba de la TV, sau italiana , germana si francaza de pe strada nu se pune.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1783 on: Saturday 20 October 2018, 20:51:37 »
Cica ala care este gramatik nazi, adica noi astia cu multe limbi , dar invatate din mers , nu la scoala sintem un fel de handy.Adica daca  am imvatat limba sarba de la TV, sau italiana , germana si francaza de pe strada nu se pune.

Nu stiu, vad ca alde corolla ce tine evidenta la tot biomul subunitar. Sa-mi ziceti cand mai da cinderella pe aici.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1784 on: Saturday 20 October 2018, 20:53:09 »
Cine e maritimul?
un craiovean, ca sa citez din clasici in viata

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #1785 on: Saturday 20 October 2018, 21:29:31 »
oltean get-beget care va sa zica, citeaza si tu pan' la capat
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1786 on: Sunday 21 October 2018, 11:41:49 »
Am citat din cap in coada, adica pina la capat, n am cum sa citez mai mult
Corolla, oltea  din baragan.

Anyway, back la mutonii nostri, cum nu avem topic cu bravo china tu fata, postez pe topicul lui agno cu paralele, ca are legatura cu ele.
Zice gurile rele ca china vrea sa puna oglinzi pe satelitzi sa lumineze noaptea orasele, un fel de luni artificiale pe intelesul lui santiago. Intentie laudabila, scade consumul de curent, scade poluarea, desi am vazut io in filmul ala cu bond cum foloseau the rogue north correans satelitu cu diamante sa pirjoleasca california.

https://www.nextbigfuture.com/2018/10/orbits-and-lighting-levels-for-artificial-moon-satellite-over-china.html

I Translate it

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #1787 on: Sunday 21 October 2018, 12:35:53 »
un craiovean, ca sa citez din clasici in viata

Ba pe-a ma-tii, nici gand.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1788 on: Sunday 21 October 2018, 14:39:08 »
Deci si tu stii citatul respectiv

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1789 on: Sunday 21 October 2018, 16:19:46 »
Zice gurile rele ca china vrea sa puna oglinzi pe satelitzi sa lumineze noaptea orasele, un fel de luni artificiale pe intelesul lui santiago. Intentie laudabila, scade consumul de curent, scade poluarea, desi am vazut io in filmul ala cu bond cum foloseau the rogue north correans satelitu cu diamante sa pirjoleasca california.

Si fute ciclul circadian la juma' de Asie. Ajung 50% depresivi ca laponii nostri care vad soarele odata la 6 luni. Plus ca tehnic e dificil al naibii sa tii oglinda aia in spatiu unde vin microparticulele ca gloantele-n Matrix. Da' chinezul poate sa se laude cu ce-o sa faca ca nu-l costa.

Ca orice organism comunist, toata puterea motorului se duce in claxon, nu in roti.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1790 on: Sunday 21 October 2018, 17:21:36 »
microparticule la greu. Nu conteaza, ca fac oglinzi din stainless steel slefuit, ii doare la basca daca vine microparticulele. Plus ca sunt o gramada de sateliti care plutesc si e greu sa nimeresti oglinzile, ca aia n-au GPS.
Ar trebui puse oglinzi in fata si stopuri in spate, sa nu se ciocneasca la intersectii.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline libra

• Full Member
  • Beware of dumb sheeple.
    • gab - speak freely
« Reply #1791 on: Sunday 21 October 2018, 20:06:06 »
Le pune mai in dunga ca sa aibe very low profile, sa nu fie chiar tinta piept nr.4. Si le face microparticle proof. Si satellite proof.
Is curios cum o sa-i chargeze pe aia de jos de le da lumina non stop. Flat fee pe zi?
"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1792 on: Sunday 21 October 2018, 21:09:34 »
ar fi misto sa le faca zi lumina la aia de jos ca sa nu-i mai lase sa gandeasca. Noaptea e un feshnic bun, fara sfeshnic, ramai fara idei.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #1793 on: Sunday 21 October 2018, 21:35:57 »
ar fi misto sa le faca zi lumina la aia de jos ca sa nu-i mai lase sa gandeasca. Noaptea e un feshnic bun, fara sfeshnic, ramai fara idei.

Sfetnic (sfatuitor, consilier) boule, nu sfeshnic (suport de candela). Na ca nu m-am putut abtzine.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1794 on: Sunday 21 October 2018, 21:42:31 »
Auzi ma Horache, tu cred ca te privesti si pe tine in oglinzile alea de balci pe care le tii sub pardesiul ala cu care umbli si la 30 de grade ...

Asta trebuie sa fie oglinda ta personala, pemtru pensat parul din nas.

Na ca nu m-am putut abtzine.

Cand ti s-a spus ca esti precoce, s-au referit la ejaculare.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1795 on: Sunday 21 October 2018, 23:22:28 »

Sfetnic (sfatuitor, consilier) boule, nu sfeshnic (suport de candela). Na ca nu m-am putut abtzine.

imi vine greu sa cred ca nu te-ai prins. Am facut intentionat doua greseli. In mintea ta, ai avut totusi o ezitare, dar ai mers pe ideea ca nu stiu ce scriu. mcpmdr...

Te prinzi la poante greu, sigur esti din vestul romaniei.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Mihai Vasile

• Full Member
  • Un text beton
« Reply #1796 on: Sunday 21 October 2018, 23:53:44 »
imi vine greu sa cred ca nu te-ai prins. Am facut intentionat doua greseli. In mintea ta, ai avut totusi o ezitare, dar ai mers pe ideea ca nu stiu ce scriu. mcpmdr...

Te prinzi la poante greu, sigur esti din vestul romaniei.

Poantele tale sunt asa subtile ca i se scoala omului parul din nas de emotzii intelectuale. Hohotul de ras starnit a cutremurat rotatzia pamantului si a trantit vreo doi satelitzi GPS direct peste NASA, asa, sa se invetze minte sa mai publice poze cu pamantul rotund.

Despre celalalt presupus mamifer (desi aduce mai mult a Euglena Viridis) care si-o cauta cu lumanarea nu mai zic nimic, il las sa studieze fizica particulelor elementare, ador sa vad momentul cand o sa inceapa sa ne tzina lectzii la subiect.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #1797 on: Monday 22 October 2018, 09:14:28 »

Poantele tale sunt asa subtile ca i se scoala omului parul din nas de emotzii intelectuale. Hohotul de ras starnit a cutremurat rotatzia pamantului si a trantit vreo doi satelitzi GPS direct peste NASA, asa, sa se invetze minte sa mai publice poze cu pamantul rotund.

nu poze habarnistule, desene composite. Poze n-au pus niciodata.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1798 on: Tuesday 23 October 2018, 23:04:36 »
Pentru astia mici sa asamblezi ceva de la IKEA pare mai fun decat sa completezi un puzzle.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1799 on: Thursday 25 October 2018, 22:12:11 »
Mie îmi este foarte greu să cred că omul, un mecanism, o maşinărie atât de complexă, se trage din maimuţă. Eu nu accept aşa o idee oricât de logică pe undeva ar părea această teorie evoluţionistă. Este o teorie a lumilor paralele, care spune că noi am veni din viitor. Mie îmi sună mai interesant această idee, că noi venim dintr-o lume paralelă din viitor.

- Nicolae Hurduc, noul ministru al Cercetării.