Author Topic: Despre parale ....  (Read 39273 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Rufus

• Hero Member
Re: Despre parale ....
« Reply #720 on: Thursday 19 July 2018, 09:03:14 »
nu ma costa nimica sa stau noaptea pe forum :) 

dac-ai sta la job in timpul asta chiar ai putea sa bagi ore suplimentare sa-l bati pe Agno, zic si eu noh
"Aquilla non capit muscas"

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #721 on: Thursday 19 July 2018, 13:59:07 »
Agno, fa si tu o salata de vinete!

Daca-mi spui de unde sa cumpar vinete coapte si curatate. Am gasit eu ceva dar au un aftertaste amarui, usor acetic ... ca sa le fac eu la mana una cate una, n-am rabdare. In rest tot gasesc prin magazine vinete murate .. sa si le bage-n cur cine le-a inventat.

In alta ordine de idei, trebuie sa incep sa strang bani sa-l dau pe cel mic la un liceu privat, ceva. Ce povesti de groaza se intampla in liceele din Toronto te ia cu spaime. Totul din cauza unor pussy liberali care au decis ca orice 'pedeapsa' trebuie abolita si copiii lasati sa faca orice vor. 'The lunatics are running the asylum, indeed.'

https://torontosun.com/news/local-news/levy-high-school-hell
« Last Edit: Thursday 19 July 2018, 14:09:28 by Agno »

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #722 on: Thursday 19 July 2018, 14:14:13 »
asa e Agno cu scolile astea (dau gustul catre privat , prin comparatie)  dar ma gindesc ca au si ele o reputatie de cartier, cauta una mai buna daca privatul nu convine.
eu am luat un low cost Transat, aerul climatizat ca naiba de frig, 15 minute dupa, vine agentul de bord sa ne vinda paturi la 10 dolari
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #723 on: Thursday 19 July 2018, 15:00:40 »
asa e Agno cu scolile astea (dau gustul catre privat , prin comparatie)  dar ma gindesc ca au si ele o reputatie de cartier, cauta una mai buna daca privatul nu convine.

Clar. De asta e bun unul ca Trump si sistemul cu vouchere propus de Republicani. Sa nu mai existe dominatia asta a sistemului public si-a capuselor din sindicatul invatatorilor. Fiecare copil sa primeasca de la guvern voucher iar voucherul ala sa mearga la scoala charter aleasa de parinti. Care-s buni sa ramana, care-s doar sa faca umbra pamantului sa dispara. Gen carnatii de la scoala aia din Scarborough.

Sigur ca un liberal ar urla a durere, cum sa pierzi atitia membri de sindicat care voteaza Lib/NDP de la infiintarea Confederatiei ... nu conteaza ca-s ineficienti si produc rezultate dezastruoase ... pina si Star, reduta leftista trebuie sa admita ca nici juma' din copii nu-s in stare sa treaca standardele provinciale in matematica, spre exemplu.

https://www.thestar.com/news/canada/2017/08/30/math-scores-flat-falling-among-ontario-elementary-students.html

O adunatura de boi care se uita unul la altul, incapabili sa zica 'frate, am incercat, nu merge, hai sa incercam altceva' ... ei persista in prostia lor ... iar rezultatele devin din ce in ce mai severe. Cu sandilai de astia care nu stiu sa adune 6 cu 7 vrei tu sa concurezi cu China peste 10 ani ?! Di' capu' meu.

Offline fenderguitars

• Hero Member
« Reply #724 on: Thursday 19 July 2018, 17:48:09 »
Daca-mi spui de unde sa cumpar vinete coapte si curatate. Am gasit eu ceva dar au un aftertaste amarui, usor acetic ... ca sa le fac eu la mana una cate una, n-am rabdare. In rest tot gasesc prin magazine vinete murate .. sa si le bage-n cur cine le-a inventat.

In alta ordine de idei, trebuie sa incep sa strang bani sa-l dau pe cel mic la un liceu privat, ceva. Ce povesti de groaza se intampla in liceele din Toronto te ia cu spaime. Totul din cauza unor pussy liberali care au decis ca orice 'pedeapsa' trebuie abolita si copiii lasati sa faca orice vor. 'The lunatics are running the asylum, indeed.'

https://torontosun.com/news/local-news/levy-high-school-hell
coapte si curatate sa le faci tu ?
plm, nu stiu cum faci ca ai si bani si timp liber.
daca intr-adevar vrei salata de vinete facuta cum trebuie, du-te la astia si ia de acolo,
http://www.imca.ca/

p.s. si fasolea batuta e facuta la fel de bine.
"Unlike Your Wife, Guitars Don't Care If You
Stay Up All Night and Play with Other Guitars"

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #725 on: Thursday 19 July 2018, 20:02:26 »
daca intr-adevar vrei salata de vinete facuta cum trebuie, du-te la astia si ia de acolo,
http://www.imca.ca/

Merci, nu stiam de oamenii astia ...

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #726 on: Thursday 19 July 2018, 21:07:20 »
E un magazin micutz si dragalas, bine ascuns langa Steeles W. si Dufferin. Au marfa buna, am cumparat de multe ori de la ei. Vinete nu am cumparat, am sa incerc cu prima ocazie, sper sa aiba gust/aroma de vinete. Au icre bune de crap, dar uneori parca cine le-a pregatit e indragostit(a) si varsa cam multa sare in ele... :(
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

I Translate it

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #727 on: Thursday 19 July 2018, 21:09:41 »
dac-ai sta la job in timpul asta chiar ai putea sa bagi ore suplimentare sa-l bati pe Agno, zic si eu noh

ce sa bag, ore suplimentare la orele suplimentare? las' ca ii suficient.

It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #728 on: Thursday 19 July 2018, 21:20:53 »

Pe de alta parte simpla idee ca-mi permit asa ceva ar pune gaz pe foc, deci nu.

totusi perversa ii mintea umana.
cu toata incordarea, fixitatea si obsesia de care are nevoie un om ca sa stranga banii de casa in Canada, cum ar putea creierul lui sa accepte ca pentru altcineva tot demersul asta pe care el si-o consumat timpul biologic nu inseamna mare lucru? trebuie ca persoana ii invidioasa. in fine. unii sunt nascuti cu foamea asta sa se realizeze financiar. it's a guy thing. more recently, a girl thing, in fine. Agno daca ganduri de astea te coafeaza la narcisism, by all means go for them :)
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #729 on: Thursday 19 July 2018, 21:25:16 »
Agno, fa si tu o salata de vinete!

am facut eu niste vinete. intre timp mi-am dat seama ca asta cu cat mai mult minte, cu atata-i ridic mingea la fileu si devine reginu balului hahaha pentru ca pe forumul asta de oameni pe invers cu logica, cine minte mai tare ii mai apreciat :) buuun, buun

Offline fenderguitars

• Hero Member
« Reply #730 on: Thursday 19 July 2018, 21:38:25 »
E un magazin micutz si dragalas, bine ascuns langa Steeles W. si Dufferin. Au marfa buna, am cumparat de multe ori de la ei. Vinete nu am cumparat, am sa incerc cu prima ocazie, sper sa aiba gust/aroma de vinete. Au icre bune de crap, dar uneori parca cine le-a pregatit e indragostit(a) si varsa cam multa sare in ele... :(
sa nu iei !
e numai aroma artificiala si coloranti sintetici. De fapt e avocado starcit, nu are niciun gust.
si nici cozonaci sa nu ieie ca nu-s buni, mai ales aia cu nuca sunt o porcarie. Au incercat si cu rahat dar tot nu le iese. Nimic nu-I bun acolo, nici macar cornuletele de casa.
Sa nu te iei dupa aspect ca te inseli, Judge the book by its cover.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #731 on: Thursday 19 July 2018, 21:43:11 »
e numai aroma artificiala si coloranti sintetici. De fapt e avocado starcit, nu are niciun gust.
si nici cozonaci sa nu ieie ca nu-s buni, mai ales aia cu nuca sunt o porcarie. Au incercat si cu rahat dar tot nu le iese. Nimic nu-I bun acolo, nici macar cornuletele de casa.
Sa nu te iei dupa aspect ca te inseli, Judge the book by its cover.

Huh? Serios? N-am auzit critica pina acuma la un magazin romanesc ca e mancarea proasta ... da, ca e scump, ca vanzatoarele-s sictirite dar nu de mancare ... :/

Nervi si isterie, nimic nou.

« Last Edit: Thursday 19 July 2018, 21:44:35 by Agno »

Offline fenderguitars

• Hero Member
« Reply #732 on: Thursday 19 July 2018, 21:53:57 »
Huh? Serios? N-am auzit critica pina acuma la un magazin romanesc ca e mancarea proasta ... da, ca e scump, ca vanzatoarele-s sictirite dar nu de mancare ... :/
nu.
dar daca zic de doua ori ca-s bune, se duc toti si rade tot raftul si nu-s decat cateva ca le gateste se fie fresh, salata de vinete nu e buna de doua zile ca se buleste ceapa in ea.
deci e proasta.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #733 on: Thursday 19 July 2018, 21:56:35 »
Agno ii concurs de how low you can go si-ai ajuns sa-mi inlocuiesti cuvintele din quote? Hehe
Nope, nu pot sa zic ca ma surprinde deloc. Din izolarea aia semiurbana fara viata sociala numai bani bani hai sa strangem ii de inteles ca si tu ai nevoie de forum.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #734 on: Thursday 19 July 2018, 22:01:52 »
dar daca zic de doua ori ca-s bune, se duc toti si rade tot raftul si nu-s decat cateva ca le gateste se fie fresh, salata de vinete nu e buna de doua zile ca se buleste ceapa in ea.
deci e proasta.

Hehe, nu mai sparia asa ca aveam in plan s-o vizitez. Desi intre a conduce ziua prin Toronto (indiferent de ora) si-un root canal il aleg pe-al doilea. Tin minte in 2004 cand mergeam pe 401 in afara de un ceas, maxim doua la rush hour mergeai cu 120 pe ora de la Burlinton pina-n Pickering. Acuma, daca vrei sa mergi la fel trebuie sa iti calculezi exact sa fii in Toronto intre 1:45 noaptea si 3:15 tot noaptea. Altfel e urgie.

N-o sa ma crezi dar daca am de traversat orasul ala minunat spre Adirondacks sau Franconia, prefer s-o iau pe I-90 cu tot stresul trecatorilor de la Niagara. Chiar daca_costa 20 de dolari, merita.

Old shit, rehashed. Plus "ai ajuns sa-mi inlocuiesti cuvintele din quote?"

Fac rezumat.

« Last Edit: Thursday 19 July 2018, 22:04:05 by Agno »

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #735 on: Thursday 19 July 2018, 22:07:52 »
Inexact. You gaslight in speranta ca daca tot arati poze cu femei furioase ... aa .. nu stiu ce speri. Ti-am zis ca the gaslight shit doesn’t fly. Ugh.. totul la tine ii copiat de pe net

Massther Clinic - Massage therapy

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #736 on: Thursday 19 July 2018, 22:08:57 »
A venit nashu din romania aseara la 6pm, nu s a stresat prea tare de 401 ca a cascat ochii la toate sierele, ramurile 1500 si efurile 150. Dimineata l am dus la niagara la rush hour si s a lecuit, a zis ca mai bine ca n au autosteazi in romania
I am in perfect shape for my weight.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #737 on: Thursday 19 July 2018, 22:09:49 »

A venit nashu din romania aseara la 6pm, nu s a stresat prea tare de 401 ca a cascat ochii la toate sierele, ramurile 1500 si efurile 150. Dimineata l am dus la niagara la rush hour si s a lecuit, a zis ca mai bine ca n au autosteazi in romania

Pai de aia ar fi bine sa faca ca la hamericani, sa bage taxe de drum rezonabile ... folosesti drumul, platesti ... cred ca juma' de trafic s-ar orienta spre mass-transit sau commuting ... dar noi fie iei 10 piei de pe om, fie e free.
« Last Edit: Thursday 19 July 2018, 22:11:57 by Agno »

Offline fenderguitars

• Hero Member
« Reply #738 on: Thursday 19 July 2018, 22:11:20 »

I-ai rupt mufa cu CASA ?
macar acum, ca generatia lui fiu-tau nu or sa dea un jack shit. Or sa-si ia toti condominiuri elegante si o sa-si invite rudele din Romania sa stea la hotel.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #739 on: Thursday 19 July 2018, 22:12:07 »
Aaa Agno are you, like, 12 or something? ce sens au pozele astea, sper ca realizezi cat de penibila-i faza asta de gradinita