Author Topic: Despre parale ....  (Read 66921 times)

eusunt and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
Re: Despre parale ....
« Reply #1760 on: Monday 08 October 2018, 16:16:25 »
VLC-ul sa traiasca !
se stie.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1761 on: Thursday 11 October 2018, 19:34:11 »
Imi place citesc istorie. De orice fel. Dar intre preferate e istoria complementara. Cea ramasa nespusa din cauza de 'noi am castigat, noi scriem istoria'. Istoria complementara apare mai tarziu, dupa decade bune in care patriotismul desantat, euforic, propagandistic s-a domolit.

Asa am aflat ca generalul Patton a fost un criminal de razboi care a ordonat soldatilor americani mecanizati si in ofensiva sa killareasca rapid prizonierii nemti sa nu ii incetineasca. Ca primii care au mitraliat marinarii adversi in apa au fost Britanicii, dupa care Nemtii au raspuns similar, dar auzisem numai de astia din urma. Sau de iarna razbunarii din 1946 cand Americanii au luat decizia sa infometeze si infrigureze viitorul RFG. Soldatii americani au primit ordin sa distruga tot ce ramanea din mancarea de peste zi, sa nu ajunga in mainile nefericitilor aia abrutizati.

Astazi am aflat de sclavia post WW2 in care jumatate de milion de nemti (multi neparticipanti militari, simpli civili) au fost trimisi la 'munca' de exterminare, atit de rusi (de care stiam) dar si de aliatii razbunatori (francezii find cei mai ai dreacului). Principala activitate era deminarea fara instrumente de geniu, prin sapatul cu lopatica in cautarea minelor. 20% din sclavii nemtii au pierit in tarile vestice si aproape 40% din cei preluati de rusi.

Parca lucrurile incep sa arate altfel cand se duce poleiala eroica.

« Last Edit: Thursday 11 October 2018, 19:41:24 by Agno »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1762 on: Thursday 11 October 2018, 21:59:23 »
...Sau de iarna razbunarii din 1946 cand Americanii au luat decizia sa infometeze si infrigureze viitorul RFG. Soldatii americani au primit ordin sa distruga tot ce ramanea din mancarea de peste zi, sa nu ajunga in mainile nefericitilor aia abrutizati.

asta a fost celebra, aia au scapat numai datorita rusilor, care propagandistic au inceput sa ajute estul, si cum americanii s-au temut ca imaginea lor o sa iasa shifonata rau, sau mai grav, ca o sa inceapa aia sa sara gardu in est de foame, au anulat proiectul
I am in perfect shape for my weight.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1763 on: Friday 12 October 2018, 00:23:59 »
asta a fost celebra, aia au scapat numai datorita rusilor, care propagandistic au inceput sa ajute estul, si cum americanii s-au temut ca imaginea lor o sa iasa shifonata rau, sau mai grav, ca o sa inceapa aia sa sara gardu in est de foame, au anulat proiectul

Un general american comunica la Washington ca e mai convingator un comunist oprimat care consuma 1500 de calorii pe zi decat un capitalist liber cu 1000. Ce m-a mirat in episodul asta a fost ca marii eroi americani. FDR, Truman, Eisenhower, toti au fost OK cu pedeapsa colectiva, cu sclavia, etc desi conventiile internationale o interziceau clar. Cum puteau aceiasi insi sa vorbeasca despre valori morale si drepturile omului mai tarziu, la Nurenberg mi-e peste poate sa inteleg.

Alta chestie care m-a dat gata, in ordin oficial, ca politica in tara ocupata, se cerea ca gradul de infometare si boli in populatia civila sa nu coboare asa mult, incat sa puna in pericol sanatatea trupelor de ocupatie. Incredibil.
« Last Edit: Friday 12 October 2018, 00:27:01 by Agno »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1764 on: Friday 12 October 2018, 05:57:15 »
https://beta.ctvnews.ca/national/sci-tech/2018/10/11/1_4129433.amp.html

U.S., Russian astronauts safe after emergency landing

ici rachetele rusesti nu mai sint ce erau odata, cred ca le fac in china
« Last Edit: Friday 12 October 2018, 05:58:21 by corolla »

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #1765 on: Friday 12 October 2018, 06:35:30 »
ce-ti place sa-l enervezi pe fender nu stiu
"Aquilla non capit muscas"

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #1766 on: Friday 12 October 2018, 07:09:12 »
Am auzit si eu la radio ieri: zicea ca un cosmonaut si un astronaut au facut emergency landing.

Cosmonautul e rus si astronautul e american.

I Translate it

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1767 on: Friday 12 October 2018, 08:10:49 »
Cred ca au dieneiul diferit, unul se trage din urangutan si celalalt din gorila, altfel nu mi explic de ce rusul e cosmonaut si americanul astronaut

Offline aaddyy2005

• new users
« Reply #1768 on: Friday 12 October 2018, 08:38:40 »
Cred ca au dieneiul diferit, unul se trage din urangutan si celalalt din gorila, altfel nu mi explic de ce rusul e cosmonaut si americanul astronaut
Pai unul e cominternist si il cunoaste tot cosmosul iar alalalt e  doar capitalist si e cunosct pe astrul Terra si poate cativa de au ajuns pe Luna.
Vezi diferenta?
Dar sa revenim la parale, scad cifrele ca la pacanele. Se duce dreacu biscuitele!

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1769 on: Friday 12 October 2018, 10:11:52 »
Se redistribuie de la papagsli catre cine trebuie.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1770 on: Friday 12 October 2018, 19:43:43 »
Eram in telefon cu cineva de-acasa si-am auzit o expresie noua ... sa dai m**e la aspirator. Mi s-a parut hilara. Inseamna cand vrei sa dai o m**e acrita si esti intampinat cu entuziasm dureros. :D

Garlice, arunca-te ca am pregatita o replica misto.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1771 on: Friday 12 October 2018, 20:47:37 »
Ti ai luat roomba?

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1772 on: Friday 12 October 2018, 21:19:17 »

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1773 on: Monday 15 October 2018, 17:34:33 »
Cred ca o sa mi iau si io casa cu banii jos, ne a bagat corporatu la 12 ore pe zi si simbata 8 pina la craciun.
Din nefericire nu sint unu din aia 5 de pe continent care pot face treaba asta.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #1774 on: Monday 15 October 2018, 18:49:01 »
o să te poți lăuda cu experiență chineză sau indiană că numai ăia mai muncesc așa ca turbații pe bani puțini

noi modele economice, ata ete
"Aquilla non capit muscas"

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1775 on: Monday 15 October 2018, 19:38:36 »
chineza indiana numa sa fie, ca parca vad ca de craciun inchid aia mustaria din toledo, sorry, toronto si ma vad pe drumuri de anul nou.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1776 on: Thursday 18 October 2018, 22:03:23 »
chineza indiana numa sa fie, ca parca vad ca de craciun inchid aia mustaria din toledo, sorry, toronto si ma vad pe drumuri de anul nou.

De ce nu meri la scoala? Plm, pina acuma ai platit din taxele tale pe toti sa mulga sistemul, poate e randul tau ... stiu ca nu se uita nici dracu' dupa absolventi de 55 de ani dar macar 3..4 traieste pe spinarea guvernului, ce plm ... eu am facut-o fara rusine si am ramas cu mai multi bani in mina pe luna decat daca munceam in McJobs.

Poate de Craciun e timpul sa incepi sa te educi in domeniul ala in care ai fi vrut sa stii mai multe si nu s-a nimenit. Detalii daca ai nevoie pe privat, departe de privirile libidinoase ale lui Horrus cel rarait sau Dorel, file de poveste.

Anyways, mi-au instalat oglinda retrovizoare rezistenta la vibratii. Titanium something. Mare ca o laba de gasca. Plastic made in China desigur dar macar pot sa vad in spate cand dau muzica mai tare. Plm, parca asculti alta muzica. Auzi chitara bass ca lumea, auzi basul ala percutant in plamani, daca stiam ca asa mare chestie pentru ascultatori imi puneam inca de la prima rabla cu care am umblat in Canada.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1777 on: Saturday 20 October 2018, 00:35:13 »
Nici o masa fara peste, nici un peste fara curve.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #1778 on: Saturday 20 October 2018, 12:50:21 »
E funny cum ma intreaba toata lumea din Romania cand vorbim la telefon daca m-am apucat de fumat iarba. Ca si aia cu homosexualitatea, cred ca cei de-acasa n-au inteles ca nu e obligatorie.

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #1779 on: Saturday 20 October 2018, 15:02:45 »
Nu o fi obligatorie dar e highly recommend pt un fast track in viata. Vorbesc de canada, dar nici tzara balubei nu i departe