Author Topic: Cupa mondiala 2018  (Read 12153 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rufus

• Hero Member
Re: Cupa mondiala 2018
« Reply #80 on: Sunday 24 June 2018, 10:47:26 »
allez les lions, allez SENEGAL!!!

sper sa-i trimita pe orezari la ei acasa dupa victoria aia a lor jenanta contra 10 columbieni nevinovati, bleah
"Aquilla non capit muscas"

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #81 on: Sunday 24 June 2018, 12:47:59 »
Antrenorul senegalez imi aduce aminte de Predator.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #82 on: Sunday 24 June 2018, 12:52:46 »
2-2 s-a terminat acum, wow ce bine au jucat amadoua echipele, foarte dinamic tot meciul
Pusheen the cat

Offline aaddyy2005

• new users
« Reply #83 on: Sunday 24 June 2018, 13:53:25 »
Lewandowski face si el ce trebuie azi? As vrea sa vad Polonia vs Belgia, Lukaku sau Lesii
« Last Edit: Sunday 24 June 2018, 13:55:09 by aaddyy2005 »

Offline Rian

• Full Member
« Reply #84 on: Sunday 24 June 2018, 13:59:18 »
mi-a placut Senegal, ce surpiza placuta  ! - joc relax, cu miscari elegante, nonsalanti , adevarate feline agile, au stil brazilian , as zice, apoi fizicul ii ajuta evident;
japonezii foarte muncitori, cum era de asteptat- rezultatul mi se pare echitabil

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #85 on: Sunday 24 June 2018, 14:37:10 »
Antrenorul senegalez imi aduce aminte de Predator.

inainte sa infulece un alien
I am in perfect shape for my weight.

Offline aaddyy2005

• new users
« Reply #86 on: Sunday 24 June 2018, 15:58:14 »
Sec, 3-0 pt Valderama & co. Cred ca s-a pierdut la pariuri la campionatul asta de numa-numa.

I Translate it

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #87 on: Sunday 24 June 2018, 16:17:00 »
........ Cred ca s-a pierdut la pariuri la campionatul asta de numa-numa.

Sa va povestesc un secret:

Ieri seara, fiul meu imi povestea la telefon ca mizat in meciul Mexico-Germania, ca nemtzii vor egala pana la pauza si vor catiga in final. Pe urma, cand era meciul aproape de final, a mai mizat ca nemtzii vor egala.
Pe urma a mai mizat de cateva ori in decursul altui meci (nu mai tzin minte care) si a pierdut din nou.

Pe urma, ieri a continuat: a mizat in meciul Suedia-Germania ca nemtzii vor egala inainte de pauza...a pierdut din nou.

...ajunsese la o pierdere de $1300. Spre sfarsitul meciului si-a propus sa mai "puna la bataie" $200 si pe urma sa se lase de mizat pe tot decursul campionatului. In minutul 80 al meciului a mizat ca Germania va castiga!!!

A primit $1500 pentru miza asta!!!!

I-am propus sa nu mai faca asa ceva, mi se pare exagerat ceea ce a facut. Mi-a spus ca isi opreste $100 ca sa poata zice ca a iesit in castig, si se va juca in continuare cu $100, asa..."la foc mic".

:suspious:
« Last Edit: Sunday 24 June 2018, 16:52:50 by Liliac »
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #88 on: Sunday 24 June 2018, 16:37:31 »
30K de elite columbiene in tribune (ai dreaq SARACI) plus elitele alea de pe teren (de la Bayern, Juventus, Barcelona. Tottenham, AC Milan, Sevilla, etc) si un rezultat normal contra batraneilor polonezi

singura supriza a zilei a fost egalul senegalezilor care au jucat destul de prost imo dar nu-i bai

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #89 on: Sunday 24 June 2018, 17:31:50 »
mi-a placut Senegal, ce surpiza placuta  ! - joc relax, cu miscari elegante, nonsalanti , adevarate feline agile, au stil brazilian ...

Ehhhh, no. Diferenta intre o echipa gen Brazilia, Germania sau ce mai vrei din top si una gen Senegal sau ce mai vreau eu e raportul de pase 'dintr-o bucata' vs. pase cu stop. Care in cazul Senegalului (si-al Japoniei) a fost aproape zero. Ca sa faci comparatie cu Brazilia la care ratio e pe la juma' e dovada de marxism scapat de sub control. Friends don't let friends be marxists.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #90 on: Sunday 24 June 2018, 17:57:11 »

Sa va povestesc un secret:

Ieri seara, fiul meu imi povestea la telefon ca mizat in meciul Mexico-Germania, ca nemtzii vor egala pana la pauza si vor catiga in final. Pe urma, cand era meciul aproape de final, a mai mizat ca nemtzii vor egala.
Pe urma a mai mizat de cateva ori in decursul altui meci (nu mai tzin minte care) si a pierdut din nou.

Pe urma, ieri a continuat: a mizat in meciul Suedia-Germania ca nemtzii vor egala inainte de pauza...a pierdut din nou.

...ajunsese la o pierdere de $1300. Spre sfarsitul meciului si-a propus sa mai "puna la bataie" $200 si pe urma sa se lase de mizat pe tot decursul campionatului. In minutul 80 al meciului a mizat ca Germania va castiga!!!

A primit $1500 pentru miza asta!!!!

I-am propus sa nu mai faca asa ceva, mi se pare exagerat ceea ce a facut. Mi-a spus ca isi opreste $100 ca sa poata zice ca a iesit in castig, si se va juca in continuare cu $100, asa..."la foc mic".

:suspious:
woww ce fain eu am jucat 20 cad la loto max si am pierdut
Pusheen the cat

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #91 on: Sunday 24 June 2018, 18:37:30 »
excelente imaginile de la meciuri luate de catre satelitii americani de deasupra Rusiei, din toate unghiurile, super!!!

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #92 on: Sunday 24 June 2018, 18:40:51 »
numa ziua, ca noaptea merg la culcare.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
« Reply #93 on: Sunday 24 June 2018, 19:29:30 »
30K de elite columbiene in tribune (ai dreaq SARACI) plus elitele alea de pe teren (de la Bayern, Juventus, Barcelona. Tottenham, AC Milan, Sevilla, etc) si un rezultat normal contra batraneilor polonezi

singura supriza a zilei a fost egalul senegalezilor care au jucat destul de prost imo dar nu-i bai

Columbia bate Senegal
Polonia bate Japonia
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …

Offline Rian

• Full Member
« Reply #94 on: Sunday 24 June 2018, 21:43:49 »
Ehhhh, no. Diferenta intre o echipa gen Brazilia, Germania sau ce mai vrei din top si una gen Senegal sau ce mai vreau eu e raportul de pase 'dintr-o bucata' vs. pase cu stop. Care in cazul Senegalului (si-al Japoniei) a fost aproape zero. Ca sa faci comparatie cu Brazilia la care ratio e pe la juma' e dovada de marxism scapat de sub control. Friends don't let friends be marxists.
bai agno, daca tu bagi marxismideologie  in sport , in fotbal, inseamna ca esti paranoiac rednick,
rahat raport de pase!
 eu privesc cumse misca jucatorii, cum se lipeste balonul de piciorul lor,
cum pleca balonul de la unul la altul,
 senegalezii, ca nimeni altii,  astia au stil brazilian in joc, au superbia braziliana in joc,
ca nu ajung la nivelul brazilian, peu importe, dar stilul este brazilian,
 caci este nonsalanta, lentoarea aceea tipic  braziliana ce vine din talent , din superbia placerii de ajuca,
nu din practicismul monoton german ;
 rahat - raport de pase, nu intelegi nimic din fotbal darca nu sesizezi placerea braziliana a jocului, 
bah

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #95 on: Monday 25 June 2018, 10:52:14 »
gee, ce le-o trag uruguayenii la ruși :grin:

Massther Clinic - Massage therapy

Offline aaddyy2005

• new users
« Reply #96 on: Monday 25 June 2018, 10:56:07 »
Cred ca Soares si Cavanni valoreaza cat tot colhozul rus, deci despre ce surpriza vorbim?

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #97 on: Monday 25 June 2018, 11:50:23 »
nu-i nici o surpriză dar păreau prea necruțători cu 2-0 după numai juma' de oră de joc

acum parcă fac mișto, Cavani intră din stânga chiar pe mijlocul careului rus apoi trage mult 10m+ in dreapta, dă-o dreaq că măcăne, e pomană cu lumânare chiar dacă face el show că cică se oftică de așa ratare

Offline aaddyy2005

• new users
« Reply #98 on: Monday 25 June 2018, 12:16:21 »
Dar Egiptul e slab , acasa cu coada intre picioare. Rusii se pun la masa la votca la primul meci dupa grupe, Uruguay isi va vinde greu pielea cu Portugalia zic eu.

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #99 on: Monday 25 June 2018, 15:16:21 »
..... Uruguay isi va vinde greu pielea cu Portugalia zic eu.

...sau cu Spania, dupa cum arata scorul in cele doua meciuri din grupa B (min 54).
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.