Author Topic: Cupa mondiala 2018  (Read 8375 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Agno

• Hero Member
Re: Cupa mondiala 2018
« Reply #280 on: Sunday 15 July 2018, 14:38:17 »
Si eu am tinut cu Croatia (de unde am amintiri minunate) dar asta e, continentul negru a fost obiectiv mai bun.

Offline Mircea Constantinescu

• Hero Member
  • Did I forget to offend anyone?
« Reply #281 on: Sunday 15 July 2018, 15:37:54 »
Sunt curios ce zice Charlie Hebdo de vodbalijtii vrancezi.
Admine, chiar nu se poate sa facem ceva cu clubul labarilor?

Da, baietii finuti si de viata din cauza carora pleaca toate fetele de pe forum. Stii si tu care sunt.

Online santiago

• Hero Member
« Reply #282 on: Sunday 15 July 2018, 15:51:08 »
 Croatia " a fost adusa" in finala . Franta trebuia sa castige in fata unei echipe puternice dar din est sau sud america . A fost aleasa croatia sa fie victima si fiti siguri ca sa muncit intens la spalarea creierului croatilor ca sa li se insufle ca sunt mult mai buni decat francezii , sa poata juca la nivelul care au jucat.
 Eu zic , mai bine sa urmariti evenimentele politice ce vor avea loc dupa campionatul asta. Sa nu uitati ca Trump le-a propus sa iasa din UE , ia mai ajutat si Putin putin , in speranta ca va avea efect.
Fuck you Columbus and your curiosity

Online Mărioara

• Hero Member
« Reply #283 on: Sunday 15 July 2018, 16:03:30 »
Putin tot mai de cauciuc fizic vorbind.
Jenant. Sa te îmbălsămeze de/in viu.
Bucurati-va!

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #284 on: Sunday 15 July 2018, 17:51:05 »
nu conteaza sacrificiile, tara si partidul o cere.
a, si Alina cu shpagatul ei de a inebunit lideru.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Giuchici

• new users
« Reply #285 on: Sunday 15 July 2018, 18:21:52 »
Croatia " a fost adusa" in finala . Franta trebuia sa castige in fata unei echipe puternice dar din est sau sud america . A fost aleasa croatia sa fie victima si fiti siguri ca sa muncit intens la spalarea creierului croatilor ca sa li se insufle ca sunt mult mai buni decat francezii , sa poata juca la nivelul care au jucat.
 Eu zic , mai bine sa urmariti evenimentele politice ce vor avea loc dupa campionatul asta. Sa nu uitati ca Trump le-a propus sa iasa din UE , ia mai ajutat si Putin putin , in speranta ca va avea efect.

Tu ai urmarit campionatul de dans latino
 altfel nu te pot urmari
Ti-a placut de baba Kolinda?

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #286 on: Monday 16 July 2018, 20:23:41 »
iote la asta ba, auzi, baba kolinda. io cred ca ai vazut nevasta lu macron si ai zis ca-i croata.
auzi, da finala ai vazut-o?
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

I Translate it

Offline Giuchici

• new users
« Reply #287 on: Tuesday 17 July 2018, 00:39:08 »
cum sa nu , mah ,am vazut-o uda in ploaie imbratisindu-i pe toti .Cita iubire are de dat baba .E superba.
 Cine-i micron ,era rezerva ?

Offline nasti

• Hero Member
« Reply #288 on: Tuesday 17 July 2018, 09:47:24 »
negru de suparare

Asa e
Inca o repriza
Conduc africanii ,sa vedem ce-o fi .
 Dupa meciul cu rusii Kolinda Kitarovic petrecea cu jucatorii in vestiar. Acum daca da Domnul sa cistige cred ca Kolinda va face sauna cu ei.
 Am pariat de la inceput pe ei si daca se adevereste o sa am bani destui sa ma mut in Croatia.
Nasti unde esti ? Ai pus sampania

Sunt aici, Giuchici, prietene, am lipsit cateva zile, exact alea cu finala de sambata, acum m-am intors... Cu sampania a fost ok, s-a baut inainte de a se termina finala, in cinstea croatilor, n-am mai avut rabdare pana la final... Pe langa sampanie, (aia a fost doar cu rol decorativ), au mai fost si alte licori, mult mai grele...

A fost frumos, asa finala cu atat de multe goluri, nu s-a mai vazut de mult... Croatia a meritat sa fie acolo, iar referitor la Franta, a fost pe undeva si o lupta cam nedreapta, cu atatea gori... pardon, forte supranaturale cum a avut reprezentativa cocosului galic... In rest, trei sferturi dintre colegii care vazura finala, au cantat Kolinde-Kolinde-Kolinde pe trei voci, dupa meci, o parte din neveste tare s-au enervat pe ei, cealalta parte, mai destepte, le-au ascuns bautura si i-au pus sa-si ceara iertare in genunci, pentru cat au fost de nesimtiti... Pana la urma s-a gasit una din ele sa le arate unde au ascuns-o, asa ca la final s-a cantat "canta cucu-n Bucovina", treceti batalioane croate carpatii", finalul apoteotic fiind marcat cu "adu caii, Simioane" si bineinteles, la urma de tot, cu lacrimi in ochi, "de va veni la tine vantu' "  si "am cravata mea"...

Ingineri facuti pe timpul lui Ceausescu, deh!...
Hey you,
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall...

Offline nasti

• Hero Member
« Reply #289 on: Tuesday 17 July 2018, 09:49:03 »
Sa traiti!...
Hey you,
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall...

Online Mărioara

• Hero Member
Bucurati-va!

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #291 on: Wednesday 18 July 2018, 08:23:15 »
https://www.cotidianul.ro/gest-fara-precedent-al-nationalei-croatiei-dupa-marea-finala/

deci inca o tara cu politicieni mafioti, mizerie, tineri care pleaca catre alte meleaguri si gesturi generoase care nu schimba nimic in economia generala a lucrurilor... parca am mai auzit eu undeva de chestii similare

in final sportul ramane cam singura cale sa ajungi cineva prin forte proprii fara sa te faci frate cu dracu'

"Aquilla non capit muscas"

Online Mărioara

• Hero Member
« Reply #292 on: Wednesday 18 July 2018, 11:52:56 »
Bucurati-va!

Online Mărioara

• Hero Member
« Reply #293 on: Wednesday 18 July 2018, 12:12:11 »
Ups, era la povesti povesti supranaturale, am tras și eu o dușcă de vin țărănesc înainte de masă.
Sorry.
Bucurati-va!

Offline crina-ca

• Sr. Member
« Reply #294 on: Wednesday 18 July 2018, 15:52:05 »
Dont drink & post
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #295 on: Wednesday 18 July 2018, 17:20:46 »
Sorry, era vin taranesc supranatural, am tras si eu o dusca de poveste inaintea mesei.
Ups.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Giuchici

• new users
« Reply #296 on: Sunday 22 July 2018, 00:17:36 »
Sunt aici, Giuchici, prietene, am lipsit cateva zile, exact alea cu finala de sambata, acum m-am intors... Cu sampania a fost ok, s-a baut inainte de a se termina finala, in cinstea croatilor, n-am mai avut rabdare pana la final... Pe langa sampanie, (aia a fost doar cu rol decorativ), au mai fost si alte licori, mult mai grele...

A fost frumos, asa finala cu atat de multe goluri, nu s-a mai vazut de mult... Croatia a meritat sa fie acolo, iar referitor la Franta, a fost pe undeva si o lupta cam nedreapta, cu atatea gori... pardon, forte supranaturale cum a avut reprezentativa cocosului galic... In rest, trei sferturi dintre colegii care vazura finala, au cantat Kolinde-Kolinde-Kolinde pe trei voci, dupa meci, o parte din neveste tare s-au enervat pe ei, cealalta parte, mai destepte, le-au ascuns bautura si i-au pus sa-si ceara iertare in genunci, pentru cat au fost de nesimtiti... Pana la urma s-a gasit una din ele sa le arate unde au ascuns-o, asa ca la final s-a cantat "canta cucu-n Bucovina", treceti batalioane croate carpatii", finalul apoteotic fiind marcat cu "adu caii, Simioane" si bineinteles, la urma de tot, cu lacrimi in ochi, "de va veni la tine vantu' "  si "am cravata mea"...

Ingineri facuti pe timpul lui Ceausescu, deh!...

Nasti , ma bucur pentru tine prietene ca ai avut parte de o "finala" pe cinste .Auzi tu , "treceti batalioane croate carpatii' melodii originale de-ti muta sufletul in alta dimensiune.
 Totusi daca comentai aici in direct cum o faceai in anii de glorie ,alta era soarta partidei .
 Am fost aproape sa am malaiul in traista dar nu-i nimic .
 Prevad ca de Craciun o sa-mi bata Kolinda la usa. O s-o primesc?
 Stii tu semnatura aia cu planurile si cu Cel de sus care ride....