Author Topic: Cum slabim?  (Read 9060 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline moodoid

• new users
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Cum slabim?
« Reply #140 on: Wednesday 16 May 2018, 20:33:18 »
Studiu-bidon, mon cher. N-au stiut aia ce sa studieze sau i-au stresat prin simpla prezenta pe cei pe care ii studiau. Ia, incearca tu, nestudiat de nimeni  si daca te mai tin curelele, o luna-doua cu cateva partide de sex pe noapte In fiecare noapte. Si sa vii sa-mi spui dupa aceea ca nu te-ai ascutit ca lupta de clasa. Ca n-o sa te cred. :)
http://www.quebec.ro/forum/taclaua-quebec-ro/sexul-ca-arzator-de-calorii/

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #141 on: Wednesday 16 May 2018, 20:35:46 »
daca-ti spun ca am prieteni care sint la greutatea aia...

cred ca foarte multi sint la ce se cheama "obezitate morbida"
Eu mă simt bine la cele 90-95kg. Blugii 32 în talie.

Offline moodoid

• new users
« Reply #142 on: Wednesday 16 May 2018, 20:37:17 »
90 e ok

dar astia vor si mai putin.

Offline John Galt

• Sr. Member
« Reply #143 on: Wednesday 16 May 2018, 20:58:11 »
90 e ok

dar astia vor si mai putin.
Păi asta e problema mea - cine sunt ăștia? Care e criteriul lor? Eu mă uit la burtă, body fat și putere. 32 la blugi și BF 12-15%

Offline moodoid

• new users
« Reply #144 on: Wednesday 16 May 2018, 21:02:30 »
intrebarea asta si-o pune de mica orice femeie.

cine sint astia care sa ma judece?

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #145 on: Wednesday 16 May 2018, 21:16:18 »
Studiu-bidon, mon cher. N-au stiut aia ce sa studieze sau i-au stresat prin simpla prezenta pe cei pe care ii studiau. Ia, incearca tu, nestudiat de nimeni  si daca te mai tin curelele, o luna-doua cu cateva partide de sex pe noapte In fiecare noapte. Si sa vii sa-mi spui dupa aceea ca nu te-ai ascutit ca lupta de clasa. Ca n-o sa te cred. :)

Ce e aia sudiu-bidon? Din ce-mi amintesc au masurat cu electrozi pe aia doi transpirati cate comenzi motrice se transmit la muschi ... daca or mai exista si alte arderi la interior, nu mai stiu.

Daca fac ce ma inveti tu la rele, atunci ma ascut de lipsa de somn (care se coreleaza cu lipsa de apetit, lucru stiut) si intr-adevar s-ar putea sa arat filament da' prima rafala de vant m-ar da jos. Pentru sex sunt necesare alte conditii, nu luat din orele de somn.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #146 on: Wednesday 16 May 2018, 22:00:27 »
Fructele uscate sint treat. Dar daca ai probleme si maninci mai mult decit ar trebui, adica o lingura, doua, mai bine renunti cu totul, e mai sanatos.

500 ml costa 10.50? sau 1 l? Daca e sticla mare e chiar ieftin. Conteaza din ce e facut. Sint si in To, chiar mai scumpe, organice, unii iti fac program de detox and so si cumperi timp de o saptamina cite 1-2 litri pe zi, o caruta de bani. Adevarul e ca nu-i usor sa te tii de un program din asta de sucuri naturale, eu daca apuc sa fac un suc pe saptamina e bine. Daca mi-ar face cineva, asta chiar as bea in fiecare dimineata :)

astea-s la juma de litru si ma indoiesc ca-s organice, dar astept pana dupa-masa cand le pun la juma de pret si ma mai abat cateodata pe-acolo. imi plac ca respecta un ratio normal de, sa zicem, 7 la 1 legume vs fructe, ca prostiile astea de smoothies cu 4 fructe in ele din care unu ii mango sunt bombe de aruncat in aer pancreasul

iti multumesc de info si-ti urez sa vina o vreme in viata ta cand sa ai pe cineva care sa iti faca sucurile zilnic :)
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

I Translate it

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #147 on: Wednesday 16 May 2018, 22:12:16 »
intrebarea asta si-o pune de mica orice femeie.

cine sint astia care sa ma judece?

aaa.. actually n-am auzit pe nicio fetita sa se-ntrebe prostia asta. la varste din alea de obicei se sperie ca unii vor sa puna mana pe ele sa le pupe ca niste apucati.

..cum nu-ntelegi chestii de baza la capitolul femei, as vrea sa-ti explic urmatoarele. P ala al tau vine de la Procust, ala care statea la raspantie cu patul lui si le taia cu fierastraul picioarele sau capul la aia erau mai lungi, ca sa incapa-n pat, etc.

In loc sa-ti fie frica ca nimeresti cu una mai putin perfecta decat calculatorul ala-pat al tau ar trebui sa te intrebi ce femeie ar sta cu o persoana care nu accepta decat perfectiunea si o f la creier toata ziua cu idei ca ale tale. Daca ar sta femeia aia s-ar imbolnavi curand si nu ar fi fericita. 
Inteleg ca-ti plac femeile frumoase, ca la toti ne plac, da' ii mai bine sa fie o femeie mai putin perfecta, da' sa nu fie proasta de bubuie, ci sa fie calda, intelegatoare, toleranta, sau tu ce vrei, o harpie care bate magazinele ca sa-si mentina perfectiunea ceruta de tine?
Ti-am mai spus si-acuma o luna cand scriai cu alt user, lucrul tre sa il faci tu, nu femeia. Lasa textele ca ea nu ii gata, ca ea nu are si nu face si nu drege, gandeste-te daca pe termen lung tu esti o persoana cu care se poate locui practic fara ca persoana sa fie fucking miserable.. no si cand te schimbi o sa vezi ca iti atragi genul pe care il vrei.
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #148 on: Wednesday 16 May 2018, 22:19:16 »
probabil ca mai adauga si niste apa ca sa respecte marja de profit, noh
"Aquilla non capit muscas"

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #149 on: Wednesday 16 May 2018, 22:19:49 »
cred ca traiesc pe alta plateta, organic, sucuri detox...
stie careva vre-un job care sa aiba nevoie de un mos ca mine si sa plateasca suficient sa-mi permit si io minuni de astea?
sau ramin gras si lucios, ca frumos nu mai sint de mult.

foarte simplu, cum esti gospodar nu tre sa iti cumperi prostii de astea, ci masina de sucuri, si nici nu tre sa te restrictionezi la mancare, ci incepi sa bei si sucuri de legume in extra. incet o sa vezi ca nutrientii aia merg unde trebe, isi fac treaba si incet incet anumite chestii in corp incep sa se autoregleze, sa se miste, etc.

am o colega care mereu apare cu sucuri maro sau mov sau culori bizare, ea ii avansata si nu mai pune fruct, decat legume, si s-o obisnuit cu gustul mai amar. ii chestie de obisnuinta cum ii si cu cafeaua neagra, etc.
plin netul de coctailuri de legume, numai trebe intr-adevar sa petreci ceva timp cu asta, colega mea face duminica dupa-masa sucurile pe o saptamana.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #150 on: Wednesday 16 May 2018, 22:22:15 »
probabil ca mai adauga si niste apa ca sa respecte marja de profit, noh

da normal. ce m-o mirat ii ca este lume care venea cu 5-6 sticle nespalate le puneau pe comptoir si luau noi, 65 de dolari, are these people for real? in fine, categoria crescutilor aici, 0 de plata la ipoteca, mostenit pe mama si pe tata, etc

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #151 on: Wednesday 16 May 2018, 22:28:21 »
Ce e aia sudiu-bidon?
«Studiu-bidon» e expresia folosita aici pentru masteratele si doctoratele care, de fapt, sunt cam trase de par, adica facute doar ca sa se obtina titlul. Cercetare facuta fara sa aduca ceva nou sau util. Sau macar adevarat. Ex: s-a studiat corelatia dintre fericirea bebelusilor ale caror mame folosesc cardul de credit (sau ceva asemanator) si cei cu mamici fara asemenea carduri. Poti sa ghicesti cam ce concluzie s-a tras, nu? Evident, a reiesit ca cei cu mame cu carduri o duc mai bine decat cei cu mamici fara carduri. Cam asta e un studiu-bidon.
Tot asa si cu studiul la care ai facut tu referire. Poate ca sunt eu conditionata de vorbele unuia dintre profesorii mei de matematica si-mi suna mereu in urechi ca daca regula pe care o presupui adevarata pentru un sir nu se verifica, fie si intr-un singur caz, atunci regula aia nu este regula sirului.
In cazul studiului amintit de tine, regula sirului nu s-a validat in cazul meu. Caci, in vremurile in care «ploua in luna lui marte si noi ne iubeam prin mansarde», eram amandoi subtirei ca lujerul de floare. :)
P.S. Privarea de somn nu s-a asociat catusi de putin cu lipsa de apetit. Apetit era. Numai ca cine crezi tu ca mai irosea timp pentru mancat?

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #152 on: Wednesday 16 May 2018, 22:33:00 »
daca vrei sa faci treaba iti faci tu ce vrei (dpdv retete, ingrediente, calitate legume/fructe)

probabil ca te scoti tot la banii aia (amortizare storcator la rece, valoare ingrediente, timpul pt alergat dupa vegetale & curatat echipamentul de fibrele rebele cu periuta), beneficiul fiind calitatea. Care conteaza, clar

lenea ne omoara
"Aquilla non capit muscas"

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #153 on: Wednesday 16 May 2018, 22:44:19 »
si inca ceva.
Ideea reportajului e ca trebuie sa faci miscare cam 2h si juma...adica vreo 10km, in pas alert ca sa dai jos.
Chestie, care nu mi se pare imposibila pentru nimeni.
Doar daca nu vrei....ceea ce e altceva.

Aici e toata emisiunea...care sper sa nu jigneasca pe nimeni...adica mi s-ar parea aberant ca cineva sa o ia ca atac la persoana.
https://www.youtube.com/watch?v=Q7qD2hGIj_8

Bun. A trecut ziua 1.
Bilantul zilei: un nr oarecare de km parcursi timp de doua ore si zece minute, intr-un ritm normalo-alert. Basca o plimbarica scurta seara tarziu pana la o farmacie, 5 min dus, 5 min intors. Nu verific nimic pe cantar ca am impresia ca n-o sa-mi spuna nimic duios. E  fain sa nu gatesti. E si mai fain ca nu cârâie nimeni in casa pe tema asta.
Vedem maine ce-o mai fi.

Offline moodoid

• new users
« Reply #154 on: Wednesday 16 May 2018, 22:48:48 »
Bun. A trecut ziua 1.
Bilantul zilei: un nr oarecare de km parcursi timp de doua ore si zece minute, intr-un ritm normalo-alert. Basca o plimbarica scurta seara tarziu pana la o farmacie, 5 min dus, 5 min intors. Nu verific nimic pe cantar ca am impresia ca n-o sa-mi spuna nimic duios. E  fain sa nu gatesti. E si mai fain ca nu cârâie nimeni in casa pe tema asta.
Vedem maine ce-o mai fi.

Da...ideea e ca trebuie sa faci ceva ture de incalzire...pentru ca daca nu ai mers pina acum e cam aiurea sa sari la 10km dintr-o data.
Nu trebuie sa faci pauze....stiu ca e naspha.

Offline moodoid

• new users
« Reply #155 on: Wednesday 16 May 2018, 22:50:25 »
OK...ce bagati in scula asta?
Ce credeti voi ca e foarte bun ca nutrient/vitamine

Massther Clinic - Massage therapy

Offline E

• new users
« Reply #156 on: Wednesday 16 May 2018, 23:13:43 »
OK...ce bagati in scula asta?
Ce credeti voi ca e foarte bun ca nutrient/vitamine
Sucurile de fructe contin mult zahar. Cel mai bine e sa mananci direct fructe, nu sa faci suc.
Gandeste-te cate fructe trebuie sa storci ca sa obtii o cana de suc, deci cat zahar ingerezi. In mod normal tu nu mananci atatea fructe dintr-o data. In plus, pierzi fibrele din fruct.

Offline moodoid

• new users
« Reply #157 on: Wednesday 16 May 2018, 23:14:19 »

Bun. A trecut ziua 1.
Vedem maine ce-o mai fi.

shugharitza , o sugestie:
Imbraca-te ceva mai gros.Nu foarte, ca sa te sufoci, dar ceva mai gros.
Astia profi folosesc niste chestii de neopren.

Thermo Neoprene Gym Adjustable Waist Trainer Ultra Sweat Body
https://www.fitnessmagazine.com/shop/brady-and-kelly-thermo-neoprene-gym-adjustable-waist-trainer-ultra-sweat-body-shaper-slimming-vest-belt-waist-cincher-girdle-for-weight-loss-yoga-women-pbc928b8d0d8fab164c6ea04ffd46fd52.html

Nu trebuie neaparat sa te arunci in cheltuieli, desi sint destul de ieftine, un pulover does the job pentru inceput.
« Last Edit: Wednesday 16 May 2018, 23:15:30 by moodoid »

Offline libra

• Full Member
  • Beware of dumb sheeple.
    • gab - speak freely
« Reply #158 on: Wednesday 16 May 2018, 23:31:34 »
Asta e cea mai utila scula pe care o poti avea in casa:

Te scapa de neplaceri pe ploaie sau vreme urita.
Dar, acum, vara, cel mai misto e sa iesi afara.
Ce naiba faci in casa?
Stai ca fraierul pe net.
Ia-ti netul pe smartphone daca esti dependent de tacla, Facebook sau whatsapp

Faina scula. Si utila.
Da' o poza din fatza n-ai?
"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #159 on: Thursday 17 May 2018, 00:01:02 »
«Studiu-bidon» e expresia folosita aici pentru masteratele si doctoratele care, de fapt, sunt cam trase de par, adica facute doar ca sa se obtina titlul. Cercetare facuta fara sa aduca ceva nou sau util. Sau macar adevarat. Ex: s-a studiat corelatia dintre fericirea bebelusilor ale caror mame folosesc cardul de credit (sau ceva asemanator) si cei cu mamici fara asemenea carduri. Poti sa ghicesti cam ce concluzie s-a tras, nu? Evident, a reiesit ca cei cu mame cu carduri o duc mai bine decat cei cu mamici fara carduri. Cam asta e un studiu-bidon.
Tot asa si cu studiul la care ai facut tu referire. Poate ca sunt eu conditionata de vorbele unuia dintre profesorii mei de matematica si-mi suna mereu in urechi ca daca regula pe care o presupui adevarata pentru un sir nu se verifica, fie si intr-un singur caz, atunci regula aia nu este regula sirului.
In cazul studiului amintit de tine, regula sirului nu s-a validat in cazul meu. Caci, in vremurile in care «ploua in luna lui marte si noi ne iubeam prin mansarde», eram amandoi subtirei ca lujerul de floare. :)
P.S. Privarea de somn nu s-a asociat catusi de putin cu lipsa de apetit. Apetit era. Numai ca cine crezi tu ca mai irosea timp pentru mancat?

Love you. :D

Sucurile de fructe contin mult zahar. Cel mai bine e sa mananci direct fructe, nu sa faci suc.
Gandeste-te cate fructe trebuie sa storci ca sa obtii o cana de suc, deci cat zahar ingerezi. In mod normal tu nu mananci atatea fructe dintr-o data. In plus, pierzi fibrele din fruct.

O observatie foarte corecta. Un storcator distruge fibrele naturale care permit o dispersie treptata de zaharuri ... rezultatul nu e cu nimic mai bun decat cand bei pops ... cu un raspuns glicemic pe masura ...
« Last Edit: Thursday 17 May 2018, 00:03:50 by Agno »