Author Topic: Cum slabim?  (Read 9014 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gabi200

• Hero Member
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Cum slabim?
« Reply #80 on: Wednesday 16 May 2018, 14:23:51 »
... Dude.. esti plecat cu sorcova? Tu nu vezi ca vorbeati singur si iti raspunzi singur? Nici nu cunosti pe nimeni de pe aici, nu stii care-s slabi, grasi, cu cine vorbesti defapt? Ai vazut pe cineva pe topic sa isi caute scuze sau vorbesti cu prietenii tai imaginari?
Put si simplu n-ai nicio noima, nicio logica
Stai ca incep sa am o banuiala...
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #81 on: Wednesday 16 May 2018, 14:24:50 »
@Ronin, ca sa nu fac alt topic fierbinte desi ma scarpina o idee pe varful pouce-ului
vad ca noi romanii suntem preocupati nevoie mare de cine si pe unde praseste pt banul de toate zilele
e inconsiderate si childish sa cunosti ca un user lucreza in tel-tel loc sau institutie, chiar daca el a zis pe un forum public candva
vad ca mereu aduci vorba, e foarte unsportsmanlike si hit under the belt (ma uit si eu la UFC) presupun ca esti male din postari.
nu e vina userului ca ai tu o pata pe anumiti lucratori din anumite sectoare
no offense, my opinion, sorry pt off topic.

Offline moodoid

• new users
« Reply #82 on: Wednesday 16 May 2018, 14:33:30 »
... Dude.. esti plecat cu sorcova? Tu nu vezi ca vorbeati singur si iti raspunzi singur? Nici nu cunosti pe nimeni de pe aici, nu stii care-s slabi, grasi, cu cine vorbesti defapt? Ai vazut pe cineva pe topic sa isi caute scuze sau vorbesti cu prietenii tai imaginari?
Put si simplu n-ai nicio noima, nicio logica
Stai ca incep sa am o banuiala...

Si eu am o banuiala.
Banuiala mea e ca topicul asta nu este pentru tine.
Adica, in mod cert nu e pentru tine.
Ai zis ca vrei sa dai jos si ti-am explicat cum poti face asta.
Tu de fapt, nu vrei sa dai jos ci doar vrei sa bagi bete in roate aici.

Deci:
lasa topicul asta...sint atitea altele care cred ca sint mult mai interesante pentru tine

Offline moodoid

• new users
« Reply #83 on: Wednesday 16 May 2018, 14:34:40 »

De la mine de acasa pana la munca sunt 7,1 km si imi si termin cana de cafea pana ajung la munca cu masina. Eu cred ca tu nu vizualizezi ce inseamna 14 km . 14 km cred ca iti ia undeva la 2:30- 3 h de mers pe jos (lu dr ala de 200 de kile cred ca ii lua vreo 6 ore)

da...cam la 3h poti face distanta aia.

costa...asta e...costa timp.Nu se poate in 5,10,30min

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #84 on: Wednesday 16 May 2018, 14:36:49 »
Cum a ajuns doctorul asta nutriționist la 100 kg peste greutatea normala?.

Vad ca e pe Kanal Dogan TV la emisiunea lui Teo... asta spune mie ca trebuie sa nu crezi 100%

Offline crina-ca

• Sr. Member
« Reply #85 on: Wednesday 16 May 2018, 14:38:46 »

da...cam la 3h poti face distanta aia.

costa...asta e...costa timp.Nu se poate in 5,10,30min

Am multi colegi care parcurg drumul munca- serviciu cu bicla. Ceea ce mi se pare mult mai realizabil decat mersul pe jos timp de 3 ore
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #86 on: Wednesday 16 May 2018, 14:41:36 »

Si eu am o banuiala.
Banuiala mea e ca topicul asta nu este pentru tine.
Adica, in mod cert nu e pentru tine.
Ai zis ca vrei sa dai jos si ti-am explicat cum poti face asta.
Tu de fapt, nu vrei sa dai jos ci doar vrei sa bagi bete in roate aici.

Deci:
lasa topicul asta...sint atitea altele care cred ca sint mult mai interesante pentru tine

Haha ai dreptate, nu ii pentru mine, o sa scriu pe alte topice, qwerti p.s. Daca vezi intrebarile mele pls raspunde pe undeva
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

I Translate it

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #87 on: Wednesday 16 May 2018, 14:49:21 »
@Ronin, ca sa nu fac alt topic fierbinte desi ma scarpina o idee pe varful pouce-ului
vad ca noi romanii suntem preocupati nevoie mare de cine si pe unde praseste pt banul de toate zilele
e inconsiderate si childish sa cunosti ca un user lucreza in tel-tel loc sau institutie, chiar daca el a zis pe un forum public candva
vad ca mereu aduci vorba, e foarte unsportsmanlike si hit under the belt (ma uit si eu la UFC) presupun ca esti male din postari.
nu e vina userului ca ai tu o pata pe anumiti lucratori din anumite sectoare
no offense, my opinion, sorry pt off topic.

Na ca acuma am citit. Tu, mersi fain, da pe Ronin, tre sa il iei asa cum ii, el are o sursa de pe forum care i-o povestit daca am orgasm (nu), so he’s in the know. He wants to show he’s in the know. Iti dai seama ce-i la gura astora, telenovele. Cateodata ma deranjeaza ca-s rai gratuit, dar nu chiar pentru mine ca eu imi urmez drumul asa cum ii orice ar zice oricine, ci pentru ca-s respingatori si dau energie negativa

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #88 on: Wednesday 16 May 2018, 14:54:52 »
orgasm, oh maiculitza, asta e tare, imi fac cruce cu limba-n ureche  :scare:

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #89 on: Wednesday 16 May 2018, 14:59:06 »
Si care ii legătură între orgasme și munca la stat ori la privat? Cred ca te bagi numa în seama, ca și asta cu slăbitul, parca interesează pe cineva ca ești ori nu supraponderala.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #90 on: Wednesday 16 May 2018, 15:14:54 »
Am multi colegi care parcurg drumul munca- serviciu cu bicla. Ceea ce mi se pare mult mai realizabil decat mersul pe jos timp de 3 ore

Am incercat si eu o vreme. Numa' ca am de urcat cand merg la munca si de coborat spre casa. Vreo 12 km. Ajung la munca numai apa si desi am vestiar cu dusuri nu m-as simti comfortabil sa-l folosesc. Si nici sa stau transpirat peste zi nu vreau. E destul colegul afro-paki care are o bula 10 metri in jur sub care nu se apropie nimeni.

M-ar tenta sa-mi iau o bicla cu power-assist da' n-am trecut inca de faza preliminara, sa ma duc la magazin. :D

Offline anacordis

• Jr. Member
  • **
« Reply #91 on: Wednesday 16 May 2018, 15:16:44 »
de fapt Dorele, care e legatura intre munca si orgasme?  :sick:
aia ma intriga pe mine, ca ar trebui multi dintre noi sa fim ca scobitorile, amandoua arzand calorii

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #92 on: Wednesday 16 May 2018, 15:19:47 »
de fapt Dorele, care e legatura intre munca si orgasme?  :sick:
aia ma intriga pe mine, ca ar trebui multi dintre noi sa fim ca scobitorile, amandoua arzand calorii

Au masurat astia mitul cu orgasmul mare arzator de calorii ... le-a iesit ceva de genul 20 de calori arse. Patetic.

Offline nasti

• Hero Member
« Reply #93 on: Wednesday 16 May 2018, 15:22:38 »
impactul asupra articulatiilor in alergare e foarte serios...
De aia exista o puzderie de aparate de gym care pun muschii la munca fara sa-ti paradeasca articulatiile (zero impact contact).

Mersul nordic este considerat al doilea sport, după înot, care solicită cele mai multe grupe de muşchi (peste 90% dintre ele). Arde cu aproape 50 la sută mai multe calorii decât mersul pe jos şi se poate practica pe orice fel de vreme - chiar şi iarna, dacă eşti echipat mai bine. Merge şi pe teren drept sau accidentat, dar şi pe gheaţă.
Hey you,
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall...

Offline nasti

• Hero Member
« Reply #94 on: Wednesday 16 May 2018, 15:23:29 »
@Agno: La voi acolo in Ontario, se cheama nordic walking...
Hey you,

Offline nasti

• Hero Member
« Reply #95 on: Wednesday 16 May 2018, 15:26:23 »
Mersul Nordic nu are impact negativ asupra ge­nunchilor, gleznelor şi zonei lombare - un lucru foar­te important, atât pentru persoanele supraponderale, cât şi pentru cei cu probleme ale coloanei vertebrale (inclusiv cei cu hernii de disc). De exemplu, atunci când alergăm, la contactul piciorului de sprijin cu solul, greutatea noastră "creşte" şi ne forţează articu­la­ţiile. La Nordic Walking, pentru că ne folosim de beţe, greutatea se împarte pe patru puncte de sprijin: două pe picioare şi două pe beţe, care, practic, devin o prelungire a braţelor. Astfel se explică faptul că per­soa­nele supraponderale pot face efort fizic prelungit. Practicanţii percep mai greu oboseala, iar acest lucru permite efectuarea de activităţi fizice de lungă durată.
Hey you,

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #96 on: Wednesday 16 May 2018, 15:26:40 »
Mersul nordic este considerat al doilea sport, după înot, care solicită cele mai multe grupe de muşchi (peste 90% dintre ele). Arde cu aproape 50 la sută mai multe calorii decât mersul pe jos şi se poate practica pe orice fel de vreme - chiar şi iarna, dacă eşti echipat mai bine. Merge şi pe teren drept sau accidentat, dar şi pe gheaţă.

Da man, dar e problema timpului pentru mine. Una e sa ies in weekend cu baietii si sa punem de drum, alta e in fiecare zi sa aloci ore pentru asta. Pur si simplu nu-s destule ore-n zi.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #97 on: Wednesday 16 May 2018, 15:28:19 »
Si care ii legătură între orgasme și munca la stat ori la privat? Cred ca te bagi numa în seama, ca și asta cu slăbitul, parca interesează pe cineva ca ești ori nu supraponderala.

ma bag in seama fix ca tine, hai nu mai pui poze cu tine in costum de baie? :) )

Offline nasti

• Hero Member
« Reply #98 on: Wednesday 16 May 2018, 15:30:34 »
Da man, dar e problema timpului pentru mine. Una e sa ies in weekend cu baietii si sa punem de drum, alta e in fiecare zi sa aloci ore pentru asta. Pur si simplu nu-s destule ore-n zi.

Te inteleg, dar timpul asta, pe care il avem intr-o cantitate atat de finita, n-ar trebui folosit in primul rand pentru tine, man? Ca de facut bani pentru platit facturi sunt satul.

In fine...

Antrenamentele Nordic Walking sunt foarte bune şi pentru pierderea în greutate. Prin această tehnică sunt arse mai întâi grăsimile şi apoi carbohidraţii, asigurându-se o slăbire lentă şi sănătoasă, pentru că frecvenţa cardiacă este mo­derată şi constantă. Într-o oră de antrenament se pierd 400 de calorii, comparativ cu mersul normal, unde se pierd doar 280 de calorii.
Hey you,

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #99 on: Wednesday 16 May 2018, 15:31:51 »
Pun poze în costumul lui Donald Trump ! Acuma fac politica provinciala!