Author Topic: Cum slabim?  (Read 13115 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Agno

• Hero Member
Re: Cum slabim?
« Reply #380 on: Wednesday 23 May 2018, 22:25:50 »
nicio femeie cu un IQ cu valoare pozitiva

*o mica corectie* : nu exista IQ negativ. 100 puncte e media. Sub 70 este retardare in sens medical. Exista tari intregi in Africa cu IQ la 65 media. Majoritatea trimit refugiati la greu in Europa. La peste 160 esti considerat geniu.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #381 on: Wednesday 23 May 2018, 22:28:39 »
*o mica corectie* :  La peste 160 suntem considerati genii.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #382 on: Wednesday 23 May 2018, 22:30:54 »
nicio femeie cu un IQ cu valoare pozitiva

*o mica corectie* : nu exista IQ negativ. 100 puncte e media. Sub 70 este retardare in sens medical. Exista tari intregi in Africa cu IQ la 65 media. Majoritatea trimit refugiati la greu in Europa. La peste 160 esti considerat geniu.

Nica nu stii: ciorba se acreste ori cu rosii ( vezi la sarbi, la banateni, la olteni), ori cu otet ( jumatate de Romanie si cel putin juma' de Europa), ori cu smantana ( traiasca  Ardealul), ori cu zeama de varza ( Oltenia si jumatate de Muntenia), ori cu BORS, dar nu le amesteci, ca obtii ce-ai facut tu aici. Naspa!
Mare deziluzie am trait atunci, auzi tu bors acrit cu rosii si otet. Balsamic. De-aia, te-am intrebat, Corolla, daca-i vorba de bors sau de ciorba ucrainiana.

Sau cu sare de lamaie.  :laugh:

La peste 160 suntem considerati genii.

Poate tu. Eu cand m-am masurat in Uni eram la 130+. Pen'ca IQ scade  in timp pe masura ce te indepartezi de 28--29 ani probabil ca acuma-s la 110 ... putin peste medie, dar nu mult.

Dar, "cine o are mai lunga" a apus de mult si nu vreau s-o resuscitez eu aici.

Normal. Am stabilit chestia de multa vreme. Unii cu centimetrii, eu cu incii.
« Last Edit: Wednesday 23 May 2018, 22:34:55 by Agno »

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #383 on: Wednesday 23 May 2018, 22:43:22 »
*o mica corectie* : nu exista IQ negativ.
My point exactly.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #384 on: Wednesday 23 May 2018, 23:11:04 »

Poate tu. Eu cand m-am masurat in Uni eram la 130+. Pen'ca IQ scade  in timp pe masura ce te indepartezi de 28--29 ani probabil ca acuma-s la 110 ... putin peste medie, dar nu mult.

shit.
Si daca mi-l masor si iese 160, ce ma fac ?
am stat atatia ani aici, cu voi, pe forum....you know....
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline moodoid

• new users
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #385 on: Wednesday 23 May 2018, 23:15:07 »
Eu am intrat pe forum cit se poate de bine intentionat si civilizat.
Nu pot sa ramin in aceeasi nota daca nivelul de intelegere e pe undeva de prin satele prapadite din RO.
Nu pot.
Voi nu intelegeti si daca va scriu.
Nu e problema mea.

Sugaritzo si Gabi:
Eu pe bune nu vreau sa va bag in divortz, dar daca tot sinteti atit de tari in gura, veniti intr-o vizita scurta aici si dupa aia sa-mi spuneti daca mai vreti sa va intoarceti.

Gabi: in momentul asta NU ai ce sa-mi oferi.
Ma poti judeca daca intr-un domeniu....la alegerea ta....esti mai tare ca mine....dar nu la gatit si calcat ca acolo ma rupi.
Marioara si-a permis sa ma judece desi nivelul ei e de 4 clase, mai e si in RO...deci habar n-are care e treaba aici....si chiar ca mi-a sarit mustarul.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #386 on: Wednesday 23 May 2018, 23:15:31 »
shit.
Si daca mi-l masor si iese 160, ce ma fac ?
am stat atatia ani aici, cu voi, pe forum....you know....

Atunci o sa fie clar ca nu te meritam.

I Translate it

Offline moodoid

• new users
« Reply #387 on: Wednesday 23 May 2018, 23:16:38 »
fendere...da ...sint departe.
Dar nu sint deloc departe de cercul in care ma invirt.
Deci...fata de voi sint enorm de departe.

Ma gindeam acum, daca chestia asta chiar conteaza.
Nu conteaza bre.
Mi se rupe-n 14....vorba lui Ronin.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #388 on: Wednesday 23 May 2018, 23:18:19 »
Atunci o sa fie clar ca nu te meritam.
yey.
Oricum am prins un pic de curaj. Daca ai 110 si stai pe forumul asta inseamna ca nu e totul pierdut.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #389 on: Wednesday 23 May 2018, 23:20:16 »
fendere...da ...sint departe.
Dar nu sint deloc departe de cercul in care ma invirt.
Deci...fata de voi sint enorm de departe.
daca va vorbiti cu totii si o luati la fuga, inseamna ca fugi cu cercu ?
ar fi interesant de stiut.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #390 on: Wednesday 23 May 2018, 23:30:11 »
Oricum am prins un pic de curaj. Daca ai 110 si stai pe forumul asta inseamna ca nu e totul pierdut.

Naiba, uneori ma intreb daca la mine curba spre senilitate n-a fost mai rapida decat e media. Chiar as mai face odata bateria de teste sa vad pe unde stau ... dar deja IQ-ul a devenit intolerabil pentru rad left-ul din universitati si nu-l mai ofera nimeni ca doamne feri, poate iti oferta o explicatie mai simpla de opresie, patriarhie si white guilt. Orice test de gen mai scurt de 4 ore si 600 de intrebari e vrajeala. Sau si mai comic un test de Internet unde esti evaluat in 10 intrebari. :D

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #391 on: Wednesday 23 May 2018, 23:30:45 »
....De-aia, te-am intrebat, Corolla, daca-i vorba de bors sau de ciorba ucrainiana.

pe scurt, borsu e zeama aia acra rezulrata din fermentarea taritzelor and shit.
borsul se foloseste la acritul ciorbelor, ca supele de ex nu sint acre.
in baraganul meu natal, deoarece ciorba implica borsh, i se mai zice direct borsh, deci cind zic ca am mincat un borsh de perisoare, inseamba de fapt o ciorba de perisoare acrita cu borsh.
sper ca am clarificat o problema primordiala.
I am in perfect shape for my weight.

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #392 on: Wednesday 23 May 2018, 23:49:10 »
Sugaritzo si Gabi:
Eu pe bune nu vreau sa va bag in divortz, dar daca tot sinteti atit de tari in gura, veniti intr-o vizita scurta aici si dupa aia sa-mi spuneti daca mai vreti sa va intoarceti.
Moody, mi-ai fost simpatic. Pe bune. Ti-am luat apararea. Te-am sustinut in minimaratonul tau cotidian. Apoi, au aparut replicile controversate. Stii tu foarte bine ce ai zis. Iar daca nu stii, n-ai decat sa te recitesti.
Inteleg ca ai avut intentii bune. Dar daca intentia ta buna e, in fapt, sa ma inviti «intr-o vizita scurta», nu m-ai nimerit. Nu doar ca nu m-ai nimerit, dar insasi gandul ca ti-a venit ideea imi provoaca disconfortul. Sunt convinsa ca tu te vezi ca un tip super OK. Poate ca si esti, n-am de unde sa stiu. Cert este insa ca modalitatea in care te exprimi nu-ti slujeste cum trebuie, fiindca genereaza tensiuni. Imi exprim doar o parere. N-am pretentia sa ma iei in calcul. 

Offline shugharitza

• Hero Member
« Reply #393 on: Thursday 24 May 2018, 00:11:19 »
pe scurt, borsu e zeama aia acra rezulrata din fermentarea taritzelor and shit.
borsul se foloseste la acritul ciorbelor, ca supele de ex nu sint acre.
in baraganul meu natal, deoarece ciorba implica borsh, i se mai zice direct borsh, deci cind zic ca am mincat un borsh de perisoare, inseamba de fapt o ciorba de perisoare acrita cu borsh.
sper ca am clarificat o problema primordiala.

Hihihi, primordiala rezolvata suficient nu este. Caci se isca urmatoarea intrebare: cum faci borsul? Stiu ca Agno ii da cu Magic, dar pe mine m-ar interesa la nivel de Canada hors Ontario cum se poate face bors. Please.

Offline qwerti

• Full Member
« Reply #394 on: Thursday 24 May 2018, 00:31:19 »
Hihihi, primordiala rezolvata suficient nu este. Caci se isca urmatoarea intrebare: cum faci borsul? Stiu ca Agno ii da cu Magic, dar pe mine m-ar interesa la nivel de Canada hors Ontario cum se poate face bors. Please.

shu, eu n-am facut bors, de fapt cred ca am facut o singura data, dar nu-mi amintesc cum se face. In schimb garantez reteta asta, rejuvelac. E tot un fel de bors, dar e mai simplu de facut, fara hoaste, sau cum s-or numi, fara piine si malai. Iti trebuie doar griu sau alte cereale.

http://rawmazing.com/recipe/rejuvelac/

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #395 on: Thursday 24 May 2018, 03:35:36 »
Când intalînesti unu d-asta care îți pune nervii pe bigudiuri, că e în viața sau in forum, îl lași dracului si fugi mâncând pământul.
Patologic.
Pur și simplu specia asta îți suge ani din viata.
Și f multi sunt in cuplu, nu ca amaratul asta.

Ce zodii, ce dădăceala?
La medic, taica!

Iar astilalti cat de cat funcționali, valea!

Bucurati-va!

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #396 on: Thursday 24 May 2018, 03:39:35 »
Iar s-a micit, in pana mea!

Cu sare lămâie e horror că cică e cancerigena.
Cu oțet iar e naspa, că e acid ca naiba.

Bors ori moarea de varza, sănătatea ciorbei.

Borșul îl faci din tarate grau, problema e sa găsești netratate, ca sa asigure fermentația.

Sunt multe rețete pe net, caută una simplă pt inceput, merita din plin!
Bucurati-va!

Offline E

• new users
« Reply #397 on: Thursday 24 May 2018, 04:25:44 »

Orice test de gen mai scurt de 4 ore si 600 de intrebari e vrajeala.

Atunci cum au masurat IQ-ul alora din Africa? Ma indoiesc ca cineva s-a dus acolo sa-i puna pe negrii aia la teste de 4 ore. In Gabon e 64.

Offline Mărioara

• Hero Member
« Reply #398 on: Thursday 24 May 2018, 04:58:24 »
Bucurati-va!

Offline moodoid

• new users
« Reply #399 on: Thursday 24 May 2018, 05:08:51 »
hai dispari javro.
Totul ca totul dar daca nu-ti vezi de lungul nasului te iau la shuturi cu toti securistii ma-tii.
Ai inteles?
Circula....valea