Author Topic: Cum slabim?  (Read 13114 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline christianT

• Hero Member
Re: Cum slabim?
« Reply #360 on: Wednesday 23 May 2018, 20:58:23 »
fendere,

Dar cum iti explici faptul ca acuma in Japonia este zi, in timp ce aici ne pregatim patul pentru culcare? Daca pamantul era plat, oare nu toti sesizam aceeasi miscare a soarelui pe cer in acelasi timp, indiferent de locatia de pe glob? Singura explicatie logica, si nu ai nevoie de nici un fel de aparat de masura, este ca pamantul e rotund.
“Plus je connais les hommes, plus j’admire les chiens.”

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #361 on: Wednesday 23 May 2018, 21:00:25 »

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #362 on: Wednesday 23 May 2018, 21:00:46 »
fendere,

Dar cum iti explici faptul ca acuma in Japonia este zi, in timp ce aici ne pregatim patul pentru culcare? Daca pamantul era plat, oare nu toti sesizam aceeasi miscare a soarelui pe cer in acelasi timp, indiferent de locatia de pe glob? Singura explicatie logica, si nu ai nevoie de nici un fel de aparat de masura, este ca pamantul e rotund.

sunt simulari pe net, da un google

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #363 on: Wednesday 23 May 2018, 21:02:20 »
imi place ideea ca de fapt noi acceleram catre bere.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #364 on: Wednesday 23 May 2018, 21:03:12 »
e careva normal la cap pe forumul asta?

eu am venit pe forumul asta ca sa va ajut.
Am rupt din timpul meu ca sa vi-l donez voua.
Ce ati inteles voi e pur si simplu peste puterea mea de intelegere.

daca cineva s-a simtit jignit de mine, prin propria sa interpretarea a ce am facut sau zis:
IMI CER SCUZE

Marioara e o securista proasta ca toti securistii din RO.
De fapt aia nici macar securisti nu sint ci amanta lui X sau Y care are o functie inalta si-si trage rubedeniile dupa el.

prin propria mea interpretare, iti accept scuzele in numele tuturor femeilor. Chiar si dupa o varsta, daca ai tampenia asta sa le compari cu automobilelel, ele raman tot fine cars. Poate ca frumusetea lor se mai estompeaza cu anii, dar ce se pierde la estetic, trece la intellect. Materialiceste este ca o balanta vesnica, la femei nu se risipeste nimic.
Asa sa stii si mersi ca ai venit pe forum ca sa ajuti dar sincer n-am priceput prea bine ajutorul. Si nici nu inteleg de ce iti rupi din timpul tau pretios cu niste prosti ca noi.

P.S. stii bine serviciul securitatii ? stii care sunt standardele acolo, ce stii despre respectiva institutie ?
« Last Edit: Wednesday 23 May 2018, 21:07:16 by fenderguitars »
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #365 on: Wednesday 23 May 2018, 21:04:43 »
fendere,

nu , nu e singura explicatie logica si mi-e lene sa povestesc acum. Daca ai chef, cauta, daca nu, lasa-i pe-aia in Japonia sa se scoale sa se duca la munca, eu am chef sa dorm.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #366 on: Wednesday 23 May 2018, 21:06:20 »
https://wiki.tfes.org/Universal_Acceleration
vlade nu mai citi pe dementii aia. Cand ceva incepe sa devina big, te apuci sa creezi ceva cu care sa desumfli. Flat earth society e o aberatie.

I Translate it

Offline moodoid

• new users
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #367 on: Wednesday 23 May 2018, 21:08:09 »
fendere, no offence, dar tu esti greu de cap?
Cu cite femei parasite ai vorbit?
Ce stii tu despre fenomenul asta?
Eu nu vorbesc daca nu stiu despre ce vorbesc.

Nu-mi vine sa cred.
Acum voi dezbateti daca pamintul e sau nu plat.

fratele meu....pai daca voi aveti semne de intrebare la nivelul asta NORMAL ca nu intelegeti nimic din ce zic eu.
LOL

OK...deci prin fender mi-ati acceptat scuzele.

Dar tot va las...sint un tip ocupat, si chiar n-am timp de chestiile astea...am ruginit si eu, ce sa-i faci.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #368 on: Wednesday 23 May 2018, 21:13:33 »
Ce stii tu despre fenomenul asta?
Eu nu vorbesc daca nu stiu despre ce vorbesc.

Nu-mi vine sa cred.
Acum voi dezbateti daca pamintul e sau nu plat.

fratele meu....pai daca voi aveti semne de intrebare la nivelul asta NORMAL ca nu intelegeti nimic din ce zic eu.
LOL

OK...deci prin fender mi-ati acceptat scuzele.

Dar tot va las...sint un tip ocupat, si chiar n-am timp de chestiile astea...am ruginit si eu, ce sa-i faci.
aaaa, sorry ca te-am retinut. Noi nu suntem ocupati, numai pretindem. Ne chinuim sa aflam de ce cade Berea pe pamant, iar in spatiu face guguloaie de poti sa joci ping pong cu iea.

Offline andram

• Sr. Member
« Reply #369 on: Wednesday 23 May 2018, 21:15:51 »
Dar nu ne lasa, ca sa poata primi fetele alea scuzele live
NORMALULE CARE ESTI !  :laugh:

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #370 on: Wednesday 23 May 2018, 21:20:29 »
pentru mine istoria cu moolidul ii un bun casse-tête de rezolvat pentru aia care se cred inteligenti social
here we have someone ca moolidul care sare peste tot cu conceptele ca un greiere in iarba. cu cat se zbate mai mult cu atata situatia incepe sa arate mai trist a liliac care-o intrat undeva si se bate de toti peretii, vrei sa-l prinzi, it becomes a messy affair, etc.

io ma gandeam asa. moolidul ii balanta si am mai vazut cativa barbati balanta atinsi in aripa de un perfectionism in legatura cu candidata ideala, dar perfectionism din ala de genul ocd-spalat-de-cinzeci-de-ori-pe-maini care are defapt putina legatura cu perfectionismul. in fine, aceste lucruri sunt prea complicate de atins, asa ca lucram cu materialul clientului: eroarea moolidule ii ca le cauti online, acolo ii eroarea. defapt ti-ai gasi daca ai incepe activitati de balanta: sa te duci la cursuri de dans. acolo o a cunosti. io stiu ca pare ridicol but I'm dead serious pentru ca acolo o sa faci o activitate care te influenteaza pozitiv, iti scoate partea buna in valoare, uiti de amareala, injuri femeile mai putin si tot facand tot dansand cunosti pe una "serioasa". vezi sa n-o jignesti. din moment ce ti s-o zis din toate partile si ii clar ca nu intelegi conceptul de a jigni pe cineva, I suggest you stick to the standard definition of it. si nu, nu testa pe tine, ca nu tu decizi daca cineva tre sa se jigneasca sau ba.
also fyi, nu stiu daca ai baut, sau esti incoerent, sau daca ai observat ca imediat dupa ce te-ai scuzat ai jignit-o din nou pe Marioara.

my 2 cents, solutia se gaseste la multiplele cursuri de dans ce se exista prin Toronto.
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #371 on: Wednesday 23 May 2018, 21:21:10 »

cu o mie.
https://www.youtube.com/watch?v=SZQ_NqOR1Is

Offline moodoid

• new users
« Reply #372 on: Wednesday 23 May 2018, 21:34:58 »
pentru mine istoria cu moolidul ii un bun casse-tête de rezolvat pentru aia care se cred inteligenti social
diferenta e ca eu nu ma cred, eu chiar sint.
Dar, "cine o are mai lunga" a apus de mult si nu vreau s-o resuscitez eu aici.
Iti fac eu sinteza moodoidului.
Tip bine spre foarte bine, educatie buna(super buna in comparatie cu majoritatea),lucrat la firme superbengoase, care cauta o femeie simpla si normala la cap.Vazut lumea...calatorit mult.

Simpla si normala la cap, care in mod cert nu se gaseste aici si nici prea des in lumea de afara.
Punct.
Asta e....daca vrei sa continui analiza pe cont propriu...be my guest, dar trust me...asta e esenta.
tu fiind married, nu-ti folosesc la nimic concluziile...oricum ai mereu dreptate asa ca nu vad ce satisfactie ai mai putea avea.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #373 on: Wednesday 23 May 2018, 21:43:05 »
Tip bine spre foarte bine, educatie buna(super buna in comparatie cu majoritatea),lucrat la firme superbengoase, care cauta o femeie simpla si normala la cap.Vazut lumea...calatorit mult.
daca tipul e din liga superioara, de ce ar vrea o femeie simpla ? Normala la cap inteleg, fiindca el nu e ...dar de ce simpla ? Treaba e stramba drept de la inceput.
Sau...poate...isi lasa loc de intoarcere. In caz ca femeia il simte ca e netot, el o sa-i zica : vezi, tu esti simpla de aia nu ma intelegi, pe mine, un desavarsit.
Asta la mine la Ploiesti se numeste perversitate. La sate se zicea curvasarie umana.

Offline moodoid

• new users
« Reply #374 on: Wednesday 23 May 2018, 21:44:04 »
daca tipul e din liga superioara, de ce ar vrea o femeie simpla ? Normala la cap inteleg, fiindca el nu e ...dar de ce simpla ? Treaba e stramba drept de la inceput.
Sau...poate...isi lasa loc de intoarcere. In caz ca femeia il simte ca e netot, el o sa-i zica : vezi, tu esti simpla de aia nu ma intelegi, pe mine, un desavarsit.
Asta la mine la Ploiesti se numeste perversitate. La sate se zicea curvasarie umana.

nu e treaba ta fendere.

Offline moodoid

• new users
« Reply #375 on: Wednesday 23 May 2018, 21:45:29 »
si in pana mea...tu chiar nu intelegi chestii elementare.

Simpla si normala poate fi regina Angliei sau vinzatoarea de la colt.
Nu stiu ce ai tu in cap sau cum clasezi tu treburile astea....dar, chiar nu conteaza.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #376 on: Wednesday 23 May 2018, 21:47:46 »

nu e treaba ta fendere.
dar nici a ta. Prea esti departe.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #377 on: Wednesday 23 May 2018, 22:03:55 »

mm sorry, dar un tip cu educatie buna nu se exprima asa despre femei. educatie buna in comparatie cu ce, cu Romania lui Ceausescu sau cu tarile sarace unde femeile-s tratate rau eventual? dupa cat de obtuz esti in legatura cu subiectul femei ..ai calatorit, dar din pacate orizonturile nu s-au deschis. nu inteleg ce sens are afirmatia "lucrat la firme superbengoase". adica inteleg, dar ii penibila.

nu am vazut anuntate calitati ca bunatatea, cinstea, harnicia, toleranta, intelegerea, resilience, etc, adica ce conteaza in mod real intr-un parteneriat de lunga durata.

reflecteaza la activitatile de tip balanta, care-ti pun armonia in miscare, du-te la dans ca-ti f creierul de pomana.
si vezi ca toata debalansarea asta, cat si exercitiul de balansare a balantei sunt extrem de obositoare pentru ceilalti. sa fii partener unei balante inseamna sa ai un obraz foarte, foarte gros, sa fii umpic nesimtit in sensul bun, sa nu te afecteze multe, ca balantele-s dragalase cu anturajul, dar extrem de procustieni si intoleranti cu familia.  asta daca credeai ca cineva iti datoreaza la max intr-o relatie.

p.s. o femeie taur de exemplu, ar fi ffaina pentru tine. sunt si frumoase, si semn fix, te si pun la punct cu voiosie, etc.
p.s.2 don't forget the dance classes.
It is only the man who has lost everything who understands that he is not what he has lost but something much greater.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #378 on: Wednesday 23 May 2018, 22:06:52 »
chiar si un barbat taur will work.

Offline gabi200

• Hero Member
« Reply #379 on: Wednesday 23 May 2018, 22:10:33 »
also, foarte important. desi siturile de match par a world of opportunities, nu cred ca iti fac bine, pentru ca te expun la posibilitati multiple, dar nereale. si te desensibilizeaza, probabil ai ani de zile la activ pe genul asta de situri, de asta si ai ajuns in halu asta de nevrozat, si de asta ar fi util sa lasi conexiunile false si aparente de pe situri si sa privilegiezi oportunitatile din real. soarta are asa un talent ca iti poate scoate in cale o partenera la un asemenea curs, asa cum spui ii plin de fete interesate. de ce sa te preocupe tipele parasite? oricum toti am fost parasiti de cineva, how is that relevant, are we damaged goods? no. we're human beings, and failure is part of learning; ugly and old are part of life nu tre sa iti fie asa o frica maladiva de ele. geeez!
ok am zis tot noapte buna tutulol