Author Topic: Cum sa opriti spamul!  (Read 2281 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mariusiancu

• Full Member
  • ... driven by God
Cum sa opriti spamul!
« on: Wednesday 08 June 2005, 14:46:35 »
Aplicati rules! Cine nu stie cum se face sa dea PM.
Mi se pare o marlanie trimiterea de reclame.

Pentru admini: Daca forumul nu merge, nu merge. Si ca sa va dau o idee: faceti un site cu oferte de servicii pentru romanii. Am vazut ca fitzuicile astea gratuite sunt pline. Sunt sigur ca o sa va iasa un banutz pentru hosting si beri pentru racoreala. Chiar ar fi interesant! Inteleg ca trebuie sa faceti si niste banutzi dar daca vreti sa-i faceti din forum... gresit!
Disclaimer: Long live Canada!, in Romania nu curge lapte si miere, Loganul e o rabla.

enicolas

• Guest
­
« Reply #1 on: Wednesday 08 June 2005, 15:21:04 »
­
« Last Edit: Thursday 15 September 2005, 14:03:39 by enicolas »

Offline admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • quebec.ro
Re: Cum sa opriti spamul!
« Reply #2 on: Wednesday 08 June 2005, 22:31:20 »
Ceea ce facem noi nu cred ca este spam. Trimitem din cind in cind cite un mesaj in care va informam asupra unui post ce ni se pare mai interesant. Vrei sa vezi link-ul te uiti, nu vrei il stergi.
Asta intr-o prima idee, in cea de-a doua, suntem un site ce isi ofera gratuit serviciile. Nu percepem nici o taxa de inscriere si atita timp cit nu va trimitem reclame ale tertilor (pentru noi incasam bani) in contul vostru de mail nu cred ca poate fi considerat un spam.
Iar despre "nu va merge site-ul" nu-ti face griji, merge chiar mai bine decit te astepti. :)
Exista mai multe metode de a nu mai primi aceste mesaje (ceea ce doveste cam cit de mult "iti pasa"): pune adresa in filtrul de spam; schimba-ti contul de mai din profilul personal; dezactiveaza-ti contul de pe forumul quebec.ro
Mai vrei metode? Iti mai dau una: iti pot dezactiva/anula eu contul de aici, daca ti se pare atit de deranjant sa mai fi si informat din cind in cind.
The hardest part of my job is being nice to stupid people.