Author Topic: Cu ce va laudati din ultimii 10 ani  (Read 4838 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crenguta

• Full Member
Re: Cu ce va laudati din ultimii 10 ani
« Reply #220 on: Saturday 27 March 2021, 19:44:19 »
Iar cu analiza ta "psihologica" nu mergi departe fiindcă fiecare om are o alta poveste. pentru un om obișnuit 10k ii o avere și are aceleași emoții ca și un milionare aka "virinel" la 1 milion.
Nu e vorba de ce zici si nici nu e cazul sa o iei personal. Din contra era vorba de a evolua prudent in zona safe.
Daca vrei sa o iei personal ar fi ca si cum ai investi, imprumuta de la banca, juca, etc, cateva milioane pentru care gerezi cu tot ce ai si ce nu ai, casa, masini, saratzele factory, banii de scoala ai copiilor, reer-uri, bineinteles cu credinta ca vei face o afacere sigura. Sa vezi atunci senzatii.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #221 on: Saturday 27 March 2021, 20:15:23 »
@ fender cercurile de artisti asa sunt, stau unii pe la altii, se iubesc, creeaza, se inspira unul pe altul, unii ajung celebri, iar altii nu. asa era si-n NYC in anii 80, iar Larry Gagosian care-o zis ce-ai scris tu ii un art dealer foarte smecher si are tot interesul sa povesteasca de relatia lui Basquiat cu Madonna, pentru ca asa ajunge un artist sa coste de la 3 milioane la 40 in 20 de ani. Nu stiu dac-ai auzit, este un documentar Blurred lines despre ce se vinde si cum ajunge arta moderna sa coste atata, si Gagosian cu altii sunt autorii la procesul asta de alchimisti in care numa' ei si dracu stiu de ce arta lu' x ajunge sa se vanda pe sume fabuloase si a lu' y nu.
am vazut documentarul ala cu neamtul ala care a pictat toata viata lui numai falsuri. De mic copil a inceput sa faca copy la opere de arta, alaturi de taica-su. A inventat apoi povestea aia cu evreul ala de la New York care a mostenit on intreaga galerie dupa razboi cu picturi disparute dar aparute brusc la vanzare....lol
Era atat de bun ca facea expertize si le declara autentice, dar erau facute de el. Culori, canvas, panze , lemnul de la rame erau period correct dar falsuri.
A vandut in prostie, multe celebritati s-au pacalit, dar the end of the story is funny :  chiar daca sunt falsuri, au inceput sa coste mai mult decat originalul la auction....imi amintesc un interview cu Richard Gere care era mandru ca avea o pictura de aia si cica era cea mai valoroasa din colectia lui...lol
Oamenii cu bani sunt un pic dusi cu capul, ori vor sa spele din venituri. Un pic din amandoua.
« Last Edit: Saturday 27 March 2021, 20:17:16 by fenderguitars »
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #222 on: Saturday 27 March 2021, 20:18:14 »
Nu e vorba de ce zici si nici nu e cazul sa o iei personal. Din contra era vorba de a evolua prudent in zona safe.
Daca vrei sa o iei personal ar fi ca si cum ai investi, imprumuta de la banca, juca, etc, cateva milioane pentru care gerezi cu tot ce ai si ce nu ai, casa, masini, saratzele factory, banii de scoala ai copiilor, reer-uri, bineinteles cu credinta ca vei face o afacere sigura. Sa vezi atunci senzatii.

ok. M-am linistit.

Offline santiago

• Hero Member
« Reply #223 on: Sunday 28 March 2021, 09:27:24 »
am vazut documentarul ala cu neamtul ala care a pictat toata viata lui numai falsuri. De mic copil a inceput sa faca copy la opere de arta, alaturi de taica-su. A inventat apoi povestea aia cu evreul ala de la New York care a mostenit on intreaga galerie dupa razboi cu picturi disparute dar aparute brusc la vanzare....lol
Era atat de bun ca facea expertize si le declara autentice, dar erau facute de el. Culori, canvas, panze , lemnul de la rame erau period correct dar falsuri.
A vandut in prostie, multe celebritati s-au pacalit, dar the end of the story is funny :  chiar daca sunt falsuri, au inceput sa coste mai mult decat originalul la auction....imi amintesc un interview cu Richard Gere care era mandru ca avea o pictura de aia si cica era cea mai valoroasa din colectia lui...lol
Oamenii cu bani sunt un pic dusi cu capul, ori vor sa spele din venituri. Un pic din amandoua.

Mandria lui era un fals ca si tablorile cumparate de el . Doar nascocind un fals spera sa vanda din ele la un pret bun .
Fuck you Columbus and your curiosity