Author Topic: Cu arma sau fara?  (Read 9172 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
Re: Cu arma sau fara?
« Reply #120 on: Wednesday 06 June 2018, 21:03:25 »
Te cred, da-s semiautomate. Adica apesi pe tragaci, pleaca un glont, mai apesi odata, mai pleaca unul. Afara ca-s bump stock-uri after market pentru AK, n-am idee.

Una automata, cum aveam noi in armata iti goleste un incarcator in 3 secunde dar nu e legala. Legea ii federala, nu tine de stat. Ii zice  Firearm Owners Protection Act 1986.

ba avea 2 pozitii , automat si foc cu foc

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #121 on: Wednesday 06 June 2018, 22:45:48 »
Bre, la Canadian tire nu gasesti decat arme cu aer comprimat en bas de 450 fps. Asta prin Canada de p'acilea.

gasesti arme si-n CA dar nu la CT, un Glock 17 e sub $1000 iar daca vrei precizie Beretta 87 sub $1500, ambele pistoale rapide cu magazii de 10

cu permis si membership in club de tir, desigur. Daca te simti amenintat tragi si acasa si apoi astepti sa vezi ce zice un judecator, noh
"Aquilla non capit muscas"

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #122 on: Wednesday 06 June 2018, 22:47:23 »
ba avea 2 pozitii , automat si foc cu foc

Stiu. Eu vorbeam evident de pozitia automat. Care pozitie nu poate exista in AK47-urile vandute in US nemodificate. Numai cea foc cu foc (semi-automata).

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #123 on: Wednesday 06 June 2018, 22:52:47 »
gasesti arme si-n CA dar nu la CT

Tot imi zic cand ajung prin State sa ajung pe la un shooting range sa-mi fac mana pe cateva calibre ... de la .22 la .50 :D am amintiri misto din armata de la trageri ... aveam o arma noua si inca n-apucase sa i se indoaie teava ... la mine veneau ofiterii sa-mi ia puscociul sa traga la poligon, cred ca era singura din companie fara bataie ... daca nu respirai cand trageai lovea de fiecare data ... numai la tragerile pe timp de noapte o sfecleam ca rahaturile alea de fosfor care se prindeau de catare nu stateau niciodata centrate pe mijloc ...

Cred ca si soarecilor le-ar place ...

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #124 on: Thursday 07 June 2018, 06:43:55 »
da avem range uri si n canada, bani sa ai.
am mai zis ce de cacat am ajuns, daca pun ochelarii de distanta sa vaz tinta nu mai vaz catarea, cu aia de aproape nu mai vaz tinta.
trag mai mult pe pipaitelea.
I am in perfect shape for my weight.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #125 on: Thursday 07 June 2018, 07:14:20 »
e un tip trecut de 60 de ani ochelarist ca tine, Jerry Miculek, pe YT are un clip in care loveste tinta la 400m cu un pistol (!), il ajuta sa tinteasca un Vortex Red Dot montat pe arma

e doar putin mai antrenat ca tine ca asta-i campion mondial la fast shooting (intr-un alt clip trage 8+8 cartuse cu reload in 4 sec), armele-s viata lui, probabil ca ai fi putut fi si tu ca el daca nu ti-ar fi placut electronica, ofof

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #126 on: Thursday 07 June 2018, 07:44:00 »
Ghinion de neșansă....

I Translate it

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #127 on: Thursday 07 June 2018, 07:46:17 »
Am un scorpion cu scope,  da nu mi place pistolul,  cheap cum sint ma gindeam sa pun scopu la  pusca.

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #128 on: Thursday 07 June 2018, 15:12:42 »
da avem range uri si n canada, bani sa ai.

N-avem. Avem niste sali mici, intunecoase, pentru tras cu pistolul, dupa ce faci nu's cate ore de curs si devii membru in nu-s ce asociatie locala de tir. N-am timp.

In State (in AZ unde am intrebat, banuiesc ca nu e mare diferenta elsewhere) e de-ajuns sa parchezi si sa intri. Range-ul e pe vreo 3 hectare cu padure in spate. Sta unul tot timpul dupa tine daca esti neinstruit si-ti baga glont pe teava numai la aliniament. Plus ca poti trage cu orice, de la arme usoare, gen AK-47 pina la .50 care trage ca tunul. Vazut (si auzit) personal.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #129 on: Monday 15 April 2019, 07:44:33 »
voi ce-o sa faceti cand o sa vina la voi acasa "militantii" pt egalitate?  :whistle:

HOUSTON, Texas (KTRK) -- A son shot and killed one of the home invasion suspects who terrorized his family in southwest Houston overnight, police say.

Authorities told ABC13 it all started when his father returned to their home on Quail Meadow Drive, where the three suspects hid in the bushes waiting for him to get back.

That's when they pistol-whipped him and forced him to open the door

https://abc13.com/son-shoots-to-death-suspect-who-terrorized-family-police-/5241425/

Offline libra

• Full Member
  • What happens after you get offended?....Nothing.
    • THRLS
« Reply #130 on: Monday 15 April 2019, 10:05:12 »
Cum adica ce faci? Le spui frumos ca ala e safe spece-ul tau si ei nu au voie acolo. Ei o sa se sperie si o sa plece imediat. Dupa care bagi hashtags pe Twitter. Si iti schimbi si poza de profil de pe Facebook.
"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #131 on: Wednesday 17 April 2019, 07:16:53 »
Canada, the wonderful land of gun control!

Four people were shot dead in Penticton, British Columbia, on Monday and a suspect is in custody, the Royal Canadian Mounted Police (RCMP) said in a statement.

"Police have determined four people are deceased at three locations within a 5 km (3.1 mile) radius," the statement said

https://www.msn.com/en-us/news/world/four-dead-after-canada-shootings-man-in-custody-police/ar-BBVYbNJ