Author Topic: Coronavirus!  (Read 156625 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline janine

• Hero Member
Re: Coronavirus!
« Reply #4840 on: Friday 20 November 2020, 15:41:16 »
Vaccinarea are sa fie obligatorie, mandat de siguranta nationala, nu este nici un secret.

aia e. eu era sa crap de la un vaccin de sezon, am fost bolnava ca un caine 3 luni... daca o fi obligatorie vaccinarea eu zic sayonara si gata, ca nu mai vreau.

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #4841 on: Friday 20 November 2020, 19:34:06 »
De luni si pana pe cel putzin 21 Decembrie, Toronto si Peel Region in lockdown. York region, red alert deocamdata.

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #4842 on: Friday 20 November 2020, 19:48:59 »
Vor falimenta businessurile din retail
ca la șvabi in șpais

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #4843 on: Friday 20 November 2020, 19:51:49 »
E bine macar ca am schimbat adzi cauciucurile pe iarna  ...
ca la șvabi in șpais

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #4844 on: Friday 20 November 2020, 20:51:08 »
Regulile Covid19 grecești? Cât de rău este în Grecia dupa regulile de interzicere din cauza Covid-19? În primul rând, chiar acum ... pe timp de noapte este pusa în funcțiune regula de necirculatie de la 21:00 la 5:00. Acest lucru se va schimba la 30 noiembrie, cu un timp de acoperire de 24 de ore pe zi. Ce se întâmplă pe timpul  aceastei restrctii ? Practic, toate drumurile în afara casei sunt interzise sau ștampilate pentru a fi evitate .... cu excepția muncii (munca esențială) și a unui număr mic de excepții (servicii publice, servicii bancare, ajutorarea persoanelor care nu se simt  bine etc, programări medicale, transportul unui soț-tzie la muncă, ducând copiii la școală, înmormântări, căsătorii etc.). Dincolo de aceste motive? Trebuie să trimita un text -SMS autorităților regionale pentru motivul pentru care iese din casă. Șansele ca un individ de la  guvernamen să monitorizeze  aceste mesaje text? Ei bine .... băieții din partea de sus cred că va exista un număr de persoane care vor sta și vor citi aceste mesaje text. Eu am  îndoielile mele (am fost în Grecia de câteva ori în viața mea .... Pot garanta că niciun guvern nu funcționează așa cum este publicat .... vreodată). Oamenii cooperează cu situația de curfew ... carantina... Din nou, după ce am fost acolo și am văzut cum funcționează lucrurile ..... aș crede că marea majoritatea grecilor vor continua pur și simplu, sa se rada râda de un oficial  guvernamental care le-ar ordona să respecte legile
ca la șvabi in șpais

Offline Dorel

• Hero Member
ca la șvabi in șpais

Offline Marmeladov

• new users
« Reply #4846 on: Saturday 21 November 2020, 11:14:47 »
da, cica odrasla lui trump si cea a lui giuliani au racit. gurile rele spun c-ar fi covid. ignoranti!
Walter, I love you, but sooner or later, you're going to have to realize the fact that you're a god damn moron.

I Translate it

Offline bugs bunny

• Full Member
« Reply #4847 on: Sunday 22 November 2020, 21:58:57 »
E bine macar ca am schimbat adzi cauciucurile pe iarna  ...

le-ai tatuat o flocirica daia cu fulgul sau ai vreun switch de comutare vara- iarna.
ievolutie mare da zi si mie cum se face
Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4848 on: Sunday 22 November 2020, 22:43:37 »
starea natiunii in US, versiunea de stanga

radicala, asta se subantelege  :whistle:

https://www.facebook.com/961065217242674/videos/1077934452646401
"Aquilla non capit muscas"

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #4849 on: Monday 23 November 2020, 09:09:21 »
Au inceput deja Australienii de la Qantas sa ceara sa ai vaccinul de Covid ca sa te poti imbarca ! Probabil ca toate liniile arriene vor cere asta curand !

Qantas plans to insist that passengers on international flights have been vaccinated against Covid-19 before boarding its planes once any jab is rolled out.
Alan Joyce, the Australian airline’s chief executive, said he thought a vaccine would become “a necessity” for international travel.
“We are looking at changing our terms and conditions to say for international travellers, we will ask people to have a vaccination before they can get on the aircraft,” Mr Joyce told Channel 9 in Australia.
« Last Edit: Monday 23 November 2020, 09:10:49 by Dorel »
ca la șvabi in șpais

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Location: The only freedom you truly have is in your mind, so use it
  • Coffee lover
« Reply #4850 on: Monday 23 November 2020, 09:16:05 »
Au inceput deja Australienii de la Qantas sa ceara sa ai vaccinul de Covid ca sa te poti imbarca ! Probabil ca toate liniile arriene vor cere asta curand !

Qantas plans to insist that passengers on international flights have been vaccinated against Covid-19 before boarding its planes once any jab is rolled out.
Alan Joyce, the Australian airline’s chief executive, said he thought a vaccine would become “a necessity” for international travel.
“We are looking at changing our terms and conditions to say for international travellers, we will ask people to have a vaccination before they can get on the aircraft,” Mr Joyce told Channel 9 in Australia.

Exact cum am prezis. Urmeaza obligativitatea vaccinului daca vrei la job, magazin, etc.
Trebuie un plan B si C!
We must respect the other fellow's religion, but only in the sense and to the extent that we respect his theory that his wife is beautiful and his children smart

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4851 on: Monday 23 November 2020, 11:40:19 »
Tare as fi curios sa aud si eu niste versiuni de planuri be si ce, ca pe mine nu ma duce capul.
Daca se poate si nu va suparati
I am in perfect shape for my weight.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4852 on: Monday 23 November 2020, 11:57:29 »
google "living off the grid", noh

daca n-ai plan de pensionare anticipata (aka $$$) e cam najpa cu planurile alternative, totusi

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #4853 on: Monday 23 November 2020, 12:37:26 »
Tare as fi curios sa aud si eu niste versiuni de planuri be si ce, ca pe mine nu ma duce capul.

Variante:

1. Converteste-ti Pensia/RRSP-ul platit de angajator (dace exista) in divident paying stocks (fara sa platesti management fee)
2. Maxeaza-ti TFSA-ul cu divident paying stocks (fara sa platesti management fee)
2. Rental income
3. Etc.

Daca astepti si te bazezi pe pensia oferita de guvern...succese marete!!!
We must respect the other fellow's religion, but only in the sense and to the extent that we respect his theory that his wife is beautiful and his children smart

Offline crenguta

• Full Member
« Reply #4854 on: Monday 23 November 2020, 12:41:28 »
Pai ca sa traiesti off grid nu iti trebuie $$$.
Canada e mare, imensa chiar, rauri si lacuri multe pline de peste, vanat la tot pasul, padurea cade pe tine, lemne gratis. Te duci mai la nord si traiesti in liniste si pace, cu ursu si cu indienii.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4855 on: Monday 23 November 2020, 12:56:44 »
Variante:

1. Converteste-ti Pensia/RRSP-ul platit de angajator (dace exista) in divident paying stocks (fara sa platesti management fee)
2. Maxeaza-ti TFSA-ul cu divident paying stocks (fara sa platesti management fee)

pt dividende care sa-ti permita sa traiesti ar trebui un capital investit de cel putin 500K

si suma asta nu se face prea repede in RRSP-uri si TFSA-uri. Plus ca daca blochezi banii in planuri registered esti ineligibil pt pomenile guvernului din OAS si GIS (cam 800/luna...) ca esti obligat sa-ti retragi un minim pe an si depasesti limita de venit, s-a mai discutat

Massther Clinic - Massage therapy

Offline crina-ca

• Sr. Member
« Reply #4856 on: Monday 23 November 2020, 14:12:31 »

ATENTIE: Ninge cu covid
« Last Edit: Monday 23 November 2020, 14:33:05 by crina-ca »
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #4857 on: Monday 23 November 2020, 14:24:43 »

FA mici joburi electrice. Monkey business pe kijiji, intr-un domeniu e care-l stii. mereu am reusit sa flipez chestii pentru 20-50$ in plus.

Offline Mumus

• Sr. Member
  • Coffee lover
« Reply #4858 on: Monday 23 November 2020, 14:47:47 »
pt dividende care sa-ti permita sa traiesti ar trebui un capital investit de cel putin 500K

si suma asta nu se face prea repede in RRSP-uri si TFSA-uri. Plus ca daca blochezi banii in planuri registered esti ineligibil pt pomenile guvernului din OAS si GIS (cam 800/luna...) ca esti obligat sa-ti retragi un minim pe an si depasesti limita de venit, s-a mai discutat

Nu m-ai inteles. Nimeni nu te obliga sa retragi un minim pe an din investitiile tinute in "Non-Registered Cash Investment accounts".
La orice banca canadeza poti deschide din asta.
Poti deschide TFSA, RRSP, LIRA, etc. accounturi.
Doar cu LIRA esti obligat sa-l convertesti in altceva cand ajungi la varsta de pensionare.

Educati-va!

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #4859 on: Monday 23 November 2020, 15:14:52 »
Mersi pt idei, dar eu credeam ca e vorba de planuri be si ce la vaccinarea obligatorie anticovid, daca vrei job, acces la magazine, calatorii etc
I am in perfect shape for my weight.