Author Topic: Coronavirus!  (Read 135737 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline crina-ca

• Sr. Member
Re: Coronavirus!
« Reply #4460 on: Friday 16 October 2020, 16:17:07 »
Some days you're the bug and some days you're the windshield

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #4461 on: Friday 16 October 2020, 16:21:07 »

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4462 on: Friday 16 October 2020, 16:24:52 »
...

taci dreaq bah putzoflendere, mesaju' nu era pt tine ci pt EL, sa inceapa sa transpire cand va citi, in asteptarea palosului dreptatii care se va abate necrutator asupra lui
"Aquilla non capit muscas"

Offline janine

• Hero Member
« Reply #4463 on: Friday 16 October 2020, 16:57:06 »
Ok, si acum pot sa mcpmdr? Adica daca nu aparea EA (ca o boare proaspata) si n-o citai tu  (ca o boare proaspata) nu stia nimeni ca trebuie sa se spele pe maini. Nici ca covidu' trece cu mancare sanatoasa, de ce nu le-o fi zis mai devreme la aia 217,000 de mortzi, c***a egoista care esteTM.

O vaca oxidata este, printre altele, o vaca care nu mai are nici macar simtzul ridicolului.

Adica daca tu nu intelegi ca fata asta, crina, zice "poate macar acum, ca zice PRIMA DOAMNA, o sa ne trezim la realitate si o sa invatam regulile simple sa traim sanatosi", deci daca tu nu intelegi ce vrea sa zica ea, o iei asa la invective si injurii de parca ai vorbi cu maica-ta.

Serios, tu dai tonul la invective si va balacariti ca sa distrugeti forumul asta de tot.

Parca erai prieten cu Rufus, acu at devenit dusmani?

Serios, ai idei bune dar exprimate mai rau ca LA TREI RAHAT (crasma de sub Podul Nicolina care a devenit restaurant de lux intre timp)

Si da, o fi fost whatever Melania, dar acum e Prima Doamna, ca vrei tu sau nu.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4464 on: Friday 16 October 2020, 16:57:58 »
abandoneze e prea mult spus. ca si cum as fi atasat in vreun fel.
in mlastina mai intri, mai dai la peste, mai faci o cura de namol.
dar la un moment dat there`s no more fun.
te plictisesti sa te contrazici cu prostii si cu toate ismele lor.

bravo, meriti o medalie si sa fii evidentiat la Panoul de Onoare!  :yes:

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #4465 on: Friday 16 October 2020, 17:06:14 »

Adica daca tu nu intelegi ca fata asta, crina, zice "poate macar acum, ca zice PRIMA DOAMNA, o sa ne trezim la realitate si o sa invatam regulile simple sa traim sanatosi", deci daca tu nu intelegi ce vrea sa zica ea, o iei asa la invective si injurii de parca ai vorbi cu maica-ta.

Serios, tu dai tonul la invective si va balacariti ca sa distrugeti forumul asta de tot.

Parca erai prieten cu Rufus, acu at devenit dusmani?

Serios, ai idei bune dar exprimate mai rau ca LA TREI RAHAT (crasma de sub Podul Nicolina care a devenit restaurant de lux intre timp)

Si da, o fi fost whatever Melania, dar acum e Prima Doamna, ca vrei tu sau nu.
Janino ai baut? Esti bine? Eu prieten cu Mufus :laugh: :laugh: :laugh: .
Sa stii ca trece daca te culci :laugh: .

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #4466 on: Friday 16 October 2020, 17:07:08 »
taci dreaq bah putzoflendere, mesaju' nu era pt tine ci pt EL, sa inceapa sa transpire cand va citi, in asteptarea palosului dreptatii care se va abate necrutator asupra lui

Ba pe-a ma-tii, golane.

I Translate it

Offline janine

• Hero Member
« Reply #4467 on: Friday 16 October 2020, 17:14:42 »
Janino ai baut? Esti bine? Eu prieten cu Mufus :laugh: :laugh: :laugh: .
Sa stii ca trece daca te culci :laugh: .

Mai am ceva de lucru si apoi poate ies cu fetele sa beau ceva. Spre deosebire de tine care esti vesnic beat, ca altfel nu ai fi asa de

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #4468 on: Friday 16 October 2020, 17:21:24 »
"Lumea" va incearca intotdeauna sa "ajute". A incercat si cu Reagan, si cu Clinton, si cu Bush, si cu Obama. Toti au avut decenta sa inghita ce era de inghitit (chiar si pe nedrept, cateodata) si sa arate prin fapte ca "Lumea" n-are dreptate. A vazut cineva o lista coerenta cu ce vrea portocaliul sa faca in mandatul doi, in afara de KAGA? Parerea mea e ca nici macar nu s-a gandit (el sau altcineva) tot ce incearca in campania asta este sa-si motiveze ciracii sa iasa la vot, nu sa atraga noi simpatizanti (catzi indecisi or mai fi ramas dupa 4 ani de minciuni nesimtzite, rasism, xenofobie, etc...).

Si de ce ar trebui ma rog sa se adapteze cineva la stilul lui? Dupa cate stiu presedintele e pus acolo ca sa se adapteze la "lume", nu invers. Daca nu poate, pleaca.

Eu vad o problema cand nu te poti adapta diplomatic la orice situatie, cand is implicate marile puteri. N-au vrut, l-au luat de mascarici de la inceput, apoi le-a fost frica (dupa ce au vazut ca nu-i de glumit) sa nu plateasca un pret politic fiind asa de impopular. Singurul care a stiut cum sa-l ia a fost Putin si se caca amadoi pe ei de ras ras ca s-au manipulat  reciproc (in mintea lor), ca si cu imbecilul nord corean de altfel.

Offline Marmeladov

• new users
« Reply #4469 on: Friday 16 October 2020, 18:02:29 »
Singurul care a stiut cum sa-l ia a fost Putin si se caca amadoi pe ei de ras ras ca s-au manipulat  reciproc (in mintea lor), ca si cu imbecilul nord corean de altfel.
nu cred ca reciproc. rusia are exact ce vrea acum, o america divizata, republicani si democrati care isi dau la cap unul altuia, un clovn pe post de presedinte, nul in afaceri externe, nici pe departe lider de opinie peste tarile occidentale, un tip care nu stie decat de interesul propriu, fara idee de interesul national si care chiar ii invita sa-l ajute cu voturile. of course ca putin se caca pe el de ras, dar impreuna politburo-ul sau, cand vede ca ii curge faina la moara fara ca el sa miste vreun deget. trump din prostie si hameseala ii livreaza totul pe tava.  :)
« Last Edit: Friday 16 October 2020, 18:15:03 by Marmeladov »
Walter, I love you, but sooner or later, you're going to have to realize the fact that you're a god damn moron.

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #4470 on: Friday 16 October 2020, 18:10:53 »
Divizare, democratzie care arata ca un circ ieftin, izolationism si o politica externa bazata pe tranzactii, nu pe principii, este tot ce si-ar fi putut dori Putin de la America.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #4471 on: Friday 16 October 2020, 19:38:30 »
asa e, dar nu doar Trump este vinovat. Tot sistemul politic imo poarta aceeasi vina. De 4 ani asta se intimpla, se sapa la santuri non stop.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #4472 on: Friday 16 October 2020, 19:41:21 »
Trump e cum e, deal with the fucking guy. Dar ei I-au pus doar bete in roate doar din interes politic they don't give a damn about all of us, exploateaza orice politic. iar daca nu aparea COvid-ul Trump castiga alegerile, atit snt de intelligenti aia de la establishment. Ii o oroare.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #4473 on: Friday 16 October 2020, 20:58:45 »
rusia are exact ce vrea acum, o america divizata, republicani si democrati care isi dau la cap unul altuia

yep, pretty much  :yes:

http://www.quebec.ro/forum/muzica/that's-me/msg1328655/#msg1328655

« Last Edit: Friday 16 October 2020, 21:14:44 by Rufus »

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #4474 on: Friday 16 October 2020, 21:09:05 »
asa e, dar nu doar Trump este vinovat. Tot sistemul politic imo poarta aceeasi vina. De 4 ani asta se intimpla, se sapa la santuri non stop.

Cine m-a urmarit de ani de zile stie cat l-am injurat pe Obama, ca e un ingamfat pe care il doare in cur de America, pe el il interesa doar cum o sa-l vada istoria. Tot eu sunt ala care am zis ca Clintoaia a pierdut alegerile din 2016 din cauza (in ordine) a) ei si tampeniilor pe care le-a facut inainte si in timpul campaniei 2) lui Obama pe care l-a durut undeva de ce urmeaza dupa el si c) lui Sanders, care n-a putut trece peste orgolii si nu si-a mobilizat electoratul.

Tot mostenirea inexistenta a lui Obama si a Clintoaiei a dus la singura solutzie viabila in 2020 - mos Biden. Alti presedintzi s-au ingrijit de ce urmeaza dupa ei, Reagan l-a crescut pe Bush Sr., Clinton pe Gore (bine ca n-a iesit), Bush Jr. a incercat cu McCain (pacat ca n-a fost sa fie), Trump il pregateste pe Eric pentru 2024 (uita-te pe pagina lui de facebook sa vezi ce profil are, parca ar fi deja POTUS) Obama, nimic, nu l-a interesat.

E adavarat ca polarizarea extrema din US are si alte cauze decat Trump, cauze vechi si noi. Cine a trait in US stie foarte bine ca exista un nucleu puternic care este pur si simplu rasist, pentru care Obama a fost ca un pumn in nas, orice ar fi facut. Exista alt nucleu de taranoi gen Teleorman, care n-au auzit in viatza lor de health care, ei isi traiesc viatza intre tractoare si Medicaid (care nu te lasa sa mori) si se taraie pana la 65 cand intra pe Medicare, si carora li se are ca orice beneficiu ar da guvernul (inclusiv pensiile sociale!) e pomana data puturosilor. Exista al grup de lumpen proletari care traiesc in rasele monoindustriale, afectatzi de globalizarea care le-a distrus slujbele si traditiile de breasla, si care nu mai pot prinde din urma trenul schimbarii, si care in consecintza urasc tot ce misca in politica, o atitudine Morometziana daca vrei, iar asemanarea cu Euglena noastra nu e intamplatoare. Exista un grup de tineret, care confruntatzi cu dificultatzile inceputului de viatza s-au hotarit ca "sistemul e de vina" si in consecintza au votat cu Trump asa cum au votat in Romania in 2000 cu Vadim.

E adevarat ca lumea s-a schimbat in ultimii 20 de ani, enorm, si nu neaparat in bine, de fapt e tot mai greu pentru indivizi sa-si croiasca drum. Am mai zis eu aici, in anii '60 ca sa-ti ratezi viatza trebuia sa planifici foarte atent pasii: flower power, droguri, drifter, renegat familia, etc... In ziua de azi premiza de start este esecul, si trebuie uneori eforturi disperate ca sa iesi la suprafatza.

Toate astea au dat pe afara in 2016, si rezultatul a fost monstruozitatea asta care se cheama Trump. Intr-un fel e bine ca a aparut, lumea se va lamuri, mai mult sau mai putzin constient, ca revolta oarba impotriva sistemului nu foloseste la nimic. Eu sper ca o revenire la o oarecare normalitate cu un presedinte efemer ca Biden va prilejui un moment de reflectie individuala si colectiva, din care sa iasa cumva o cale de urmat in anii care vin.

Ajunge, am scris destul pe ziua de azi. Acum e timpul sa vina Mumoninii sa-si exercite imbecilitatea partizana si glumitzele de santier.
« Last Edit: Friday 16 October 2020, 21:10:57 by Mihai Vasile »

Offline Iugin2

• new users
« Reply #4475 on: Friday 16 October 2020, 23:09:20 »
Toate astea au dat pe afara in 2016, si rezultatul a fost monstruozitatea asta care se cheama Trump. Intr-un fel e bine ca a aparut, lumea se va lamuri, mai mult sau mai putzin constient, ca revolta oarba impotriva sistemului nu foloseste la nimic. Eu sper ca o revenire la o oarecare normalitate cu un presedinte efemer ca Biden va prilejui un moment de reflectie individuala si colectiva, din care sa iasa cumva o cale de urmat in anii care vin.
Esti bolnav la cap mestere. Ti-am rezervat un loc VIP in campul de exterminare aprobat de trudeau. Adio
« Last Edit: Friday 16 October 2020, 23:27:26 by Iugin2 »

Massther Clinic - Massage therapy

Offline janine

• Hero Member
« Reply #4476 on: Saturday 17 October 2020, 00:57:40 »
Esti bolnav la cap mestere. Ti-am rezervat un loc VIP in campul de exterminare aprobat de trudeau. Adio

Ia ca ai aparut si tu cu diagnostice, ca tot rom@ul de la carciuma.

Pariez ca si tu esti diagnosticat de  ineva, deasemenea.

E forum de discutii? Da.

E forum de genii ? Nu.

Pashli na turbinca, ciurtai!

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #4477 on: Saturday 17 October 2020, 09:58:25 »
Eu zic ca-i bine ca a aparut un individ ca si Trump, nu se mai putea cu jegul gros si putrid in care se balacesc ca porcii politicienii "de cariera". Totul este dominat de interesul de partid care este un mozaic de interese personale ale establieshmentului (specific ficarei tari) si idea stupida de-a "da bine".

IAr dupa 4 ani de porcareala continua tu il impingi la lupta decisiva cu 'balaurul" Trump pe mosuletul usor senil, care de multe ori uita fraza pe care a inceput-o si cu totii vedem ca are o problema medicala. How stupid is that? Ii mindblowing si jetant in acelasi timp. Si ca sa contracareze si sa-i puna ceva extraweight in manusi, incep cu fearmongering la extrem, BLM si alte cacaturi. care au desigur un backlash.
Nu exista win aici, mergi cu raul mai mic. O fi Biden ala? Time will tell.

Offline vlad69

• Hero Member
« Reply #4478 on: Saturday 17 October 2020, 10:16:07 »
Oricum dialogul asta pe forum este cel a surzilor, fiecare asculta doar ce-i intareste convingerea. 

Offline libra

• Full Member
  • The LINE - You Are The Revolution
    • The LINE
« Reply #4479 on: Saturday 17 October 2020, 10:36:20 »
Eu zic ca-i bine ca a aparut un individ ca si Trump, nu se mai putea cu jegul gros si putrid in care se balacesc ca porcii politicienii "de cariera". Totul este dominat de interesul de partid care este un mozaic de interese personale ale establieshmentului (specific ficarei tari) si idea stupida de-a "da bine".

IAr dupa 4 ani de porcareala continua tu il impingi la lupta decisiva cu 'balaurul" Trump pe mosuletul usor senil, care de multe ori uita fraza pe care a inceput-o si cu totii vedem ca are o problema medicala. How stupid is that? Ii mindblowing si jetant in acelasi timp. Si ca sa contracareze si sa-i puna ceva extraweight in manusi, incep cu fearmongering la extrem, BLM si alte cacaturi. care au desigur un backlash.
Nu exista win aici, mergi cu raul mai mic. O fi Biden ala? Time will tell.

Este trist sa constatam ca din pacate multi nu au aflat pana acum ca win-ul s-a produs in noiembrie 2016, moment in care toata media a inceput atacul pentru a se crea imaginea de "orange man bad", in care unii inca mai cred si astazi. Care de fapt nu a fost bad at all, statisticile spun totul, trendul a fost in crestere la majoritatea indicatorilor din 2016 pana la momentul virusului chinezesc, politicile adoptate au fost pentru protejarea intereselor americane (in fond si la urma urmei "orange man bad" e presedintele USA). Cifrele se gasesc usor pe internet, nu o sa-mi pierd timpul sa le pun aici, daca e cineva care nu le gaseste, nu are rost sa continue discutia.
Chiar si demonrats au ajuns la concluzia ca nu au cum sa castige anul asta in fata lui Trump si de aia l-au sacrificat pe mosh Biden care e oricum terminat. Isi pastreaza resursele pentru 2024 cand o sa iasa la inaintere cu echipa OO (Michelle "Big Mike" Obama + Oprah). Asta in cazul in care nu le reuseste planul de la alegerile de acum, sa fure ei mai mult decat voteaza altii pe bune.

"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul