Author Topic: Coronavirus!  (Read 116894 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline corolla

• Hero Member
Re: Coronavirus!
« Reply #3520 on: Saturday 01 August 2020, 18:01:19 »
am zis dirty cheap now, sau am uitat sa zic?
edit
ma intind cit imi permit, altfel nu-l luam, cum ziceai si matale warehausu plateste peanuts
banuiesc ca ironia mustind pe la toate colturile din postul meu ti-a scapat, meh, mai e si maine o zi
« Last Edit: Saturday 01 August 2020, 18:04:12 by corolla »
I am in perfect shape for my weight.

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #3521 on: Saturday 01 August 2020, 18:17:40 »
am zis dirty cheap now, sau am uitat sa zic?
edit
ma intind cit imi permit, altfel nu-l luam, cum ziceai si matale warehausu plateste peanuts
banuiesc ca ironia mustind pe la toate colturile din postul meu ti-a scapat, meh, mai e si maine o zi

La tine granitza intre ironie si ridicol e infinitezimala, nici macar tu nu stii unde e.

Offline libra

• Full Member
  • The LINE - You Are The Revolution
    • The LINE Canada
« Reply #3522 on: Saturday 01 August 2020, 19:07:26 »
Intre timp virusul sufera mutatii ...

"Proști, dar mulți" - Alexandru Lăpușneanul

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #3523 on: Saturday 01 August 2020, 19:11:58 »
Vasile, nu stiu de ce aveam o parere mai buna despre tine, dar recent imi demonstrezi ca esti plain stupid, te repezi sa contrezi orice post venind de la favoritzii tai, adica cam tot forumul, fara a incerca sa le digerezi intai.
Fie ca tine, zeul gramatical si al bunului simtz de pe forum, care in timpul liber biciuiesti bizonii de si o iau in cap pe pasunile forumistice.
I am in perfect shape for my weight.

Offline libra

• Full Member
    • The LINE Canada
« Reply #3524 on: Saturday 01 August 2020, 19:15:03 »
Azi am intrat (pentru a doua oara saptamana asta) in Canadian Tire fara masca si nu m-a intrebat nimeni nimic, business as usual.
Tot azi, prima incercare in LCBO, si la fel, nicio problema.
Ce-i drept, in ambele locuri au fost vizite relativ scurte, luat produsul de pe raft, stat la coada si platit la casa, iesit afara.
Eram singurul din magazin fara masca.
Voi purtati tot timpul masca la shopping? Ati incercat vreodata sa intrati fara masca?

Offline Dorel

• Hero Member
« Reply #3525 on: Saturday 01 August 2020, 19:43:22 »
Nu am incercat, la Scarborough au security la intrare si la Canadian Tire si LCBO
ca la șvabi in șpais

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #3526 on: Saturday 01 August 2020, 21:21:20 »
O dedicatzie pentru tine, fenderu', soferu' de autobuz, mumoninii si totzi aia care o labaresc cu muzica de 'telectuali cu ifose de clasici in viatza. Degeaba va rupetzi in figuri, asa o sa ajungetzi acusica, oricat va dati cu cururile de pamant...
idiotule, nu se face misto de munca si serviciul cuiva, fie ca e pe autobuz, ca muncesc in shopuri sau salesmani. Nu mai e funny, daca erai in N America ar fi trebuit sa stii asta, dar se pare ca ai ramas tot un roman de cacat. Pana si aia, asa cum sunt au inceput sa nu mai rada de cineva care munceste onest.
P.S. Mi-ar placea enorm sa ajung asa batran si sa mai pot tine o chitara pe genunchi.
https://www.youtube.com/watch?v=JfnQn5YAF-M
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

I Translate it

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #3527 on: Saturday 01 August 2020, 22:24:11 »
idiotule, nu se face misto de munca si serviciul cuiva, fie ca e pe autobuz, ca muncesc in shopuri sau salesmani. Nu mai e funny, daca erai in N America ar fi trebuit sa stii asta, dar se pare ca ai ramas tot un roman de cacat. Pana si aia, asa cum sunt au inceput sa nu mai rada de cineva care munceste onest.
P.S. Mi-ar placea enorm sa ajung asa batran si sa mai pot tine o chitara pe genunchi.
https://www.youtube.com/watch?v=JfnQn5YAF-M

...si mai dute-n pustiu, salesman plat care estiTM , cu tot cu boxele tale "de muzica" luate cu $25 de la Salvation Army, sa le pastrezi pentru cand o sa fii cu chitara pe genunchi si sa te lauzi cu ele la colegii de azil. Si apropo, se face misto de orice cand ai de-a face cu niste pafaristiTM de provincie, cu scoala facuta pe puncte, si care de pe scaunul de sofer, din bocancii de la warehouse, si din viatza fututa intre avioane, inca se mira ca n-a cazut Canada in cur in fatza lor. Si ca sa vezi mostra de ipocrizie, ce zici tu este exact "political correctness", ala care va face sa-l lingeti in cur pe Trump, ca nu-l are. Si daca nu vrei sa fii aratat cu degetul si luat la misto, taci dracului din gura despre ce si cum lucrezi si-atunci n-o sa fie nimic de comentat si facut misto.

Iar tie Corollo, o sa ti-o spun tot asa prima oara cand s-o deschide Centrul Cultural Japonez, ca stiu ca esti abonat la toate susanelele romanesti de pe acolo. Acolo ne-am cunoscut acum niste ani, acolo o sa ne dezcunoastem. Acum tzinetzi parerea si te las sa-ti plagi a mortziu de mila si sa injuri tara asta care ti-a dat basement amenajat, lada de scule de 500 para si o magazie plina de provizii LCBO si Magnotta. Recunosc ca n-am crezut ca o sa ajungi in halul asta de paradit la minte si la suflet, sa te complaci in jegul asta forumistic, si sa mai si spui ca "mori cu el de gat si nu te lasi".

Stupidu' de serviciu, aka H0rus cel Groaznic, aka maritimul, aka #labalabalene, aka Sile Sugiuc.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #3528 on: Saturday 01 August 2020, 22:31:26 »
nu sunt salesman, nu vand nimic.
Iar una din perechle de boxe care le am si le tin pentru oameni care stiu muzica, m-au costat 1300 de parai. Atata am considerat ca merita sa cheltuiesc.
Tu, care ai lovele multe o sa razi de mine dar stii ca nu dau doi bani.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #3529 on: Saturday 01 August 2020, 22:40:23 »
Iar una din perechle de boxe care le am si le tin pentru oameni care stiu muzica, m-au costat 1300 de parai. Atata am considerat ca merita sa cheltuiesc.

Stiu, te trimite firma sa te plimbi sa vezi lumea ca le esti simpatic. Iar ala care ti-a vandut boxele alea a facut afacerea vietzii. Da cu Google sa vezi cum se vand, sau arunca un ochi pe www.canuckaudiomart.com sa vezi ce se poate cumpara de banii astia.

Iar pentru cei pe care ii cheama Dabija, declar ca n-am bani, sunt sarac lipit si dator vandut la banci, i-am cheltuit pe totzi pe #labalabalene, in loc sa fut si eu o maseuza tailandeza asa cum face lumea buna de pe forum.
« Last Edit: Saturday 01 August 2020, 23:47:17 by Mihai Vasile »

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #3530 on: Sunday 02 August 2020, 10:57:54 »
Voi purtati tot timpul masca la shopping? Ati incercat vreodata sa intrati fara masca?

am intrat ieri la SAQ (LCBO-ul nostru) sa-mi iau niste cocartz, fara masca, si a venit la mine o angajata care mi-a intins o masca
am luat-o si am pus-o pe bot, n-avea rost sa fac valuri aiurea
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline John Galt

• Sr. Member
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #3531 on: Sunday 02 August 2020, 12:15:42 »
am intrat ieri la SAQ (LCBO-ul nostru) sa-mi iau niste cocartz, fara masca, si a venit la mine o angajata care mi-a intins o masca
am luat-o si am pus-o pe bot, n-avea rost sa fac valuri aiurea

Ce ai fost și ce ai ajuns... De la "m**e Iliescu" la pus masca pe față că așa cer stăpânii

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #3532 on: Sunday 02 August 2020, 13:14:15 »
eu pun masca pe fata pt ca asa considera proprietarul magazinului/restaurantului ca trebuie facut, nu ca ar avea un impact asupra sanatatii cuiva

pe baza principiului ca fiecare are dreptul sa faca legea pe proprietatea lui, pur si simplu
"Aquilla non capit muscas"

Offline libra

• Full Member
    • The LINE Canada
« Reply #3533 on: Sunday 02 August 2020, 16:15:27 »
eu pun masca pe fata pt ca asa considera proprietarul magazinului/restaurantului ca trebuie facut, nu ca ar avea un impact asupra sanatatii cuiva

pe baza principiului ca fiecare are dreptul sa faca legea pe proprietatea lui, pur si simplu

Masca pe care o porti are impact numai asupra sanatatii tale. Negativ din pacate. Impactul, care este.

Offline libra

• Full Member
    • The LINE Canada
« Reply #3534 on: Sunday 02 August 2020, 16:38:59 »
Incercat Beer Store astazi fara masca.
M-a oprit o angajata la intrare ca cica trebuie masca. Am spus ca sunt exempt, ea a intrebat ce conditie am, i-am spus zambind ca nu sunt obligat sa-i spun si ca e ilegal sa ma intrebe.
A schimbat placa, spunandu-mi ca trebuie sa completez un formular, am zis OK, adu-l. Prima intrebare a fost ce varsta am, la care i-am spus ca nu e relevant pentru ca orcum se vede pe mine ca am peste 21 de ani, apoi mi-a cerut ID. Am refuzat foarte politicos, ea m-a amenintat cu managerul, i-am zis OK, adu-l aici. A venit managerul, a inceput sa-mi spuna ca "it's the law", i-am raspuns ca portul mastii e doar recomandare a ministerului sanatatii si nu e obligatoriu, a sucit-o ca de fapt e local bylaw si are aceeasi putere ca si law, l-am contrazis politicos si cu zambetul pe buze ca nu sunt acelasi lucru. Am continuat acest dialog in contradictoriu pentru inca vreo 20-30 de secunde, dupa care a spus ca nu ma poate ori sa intru in magazin daca sunt exempt. Am intrat, am dat goalele, mi-am luat cateva beri si m-am pus la rand la casa, unde acum era doamna care m-a oprit la intrare (am uitat sa ma uit cine pazea intrarea acum). Cand m-a vazut la rand sa platesc, l-a chemat din nou pe manager care i-a luat locul la casa, ea disparand undeva in spate in depozit. Am platit (cash) si am iesit afara.
Nu mai trebuie sa va spun ca toata lumea din plaza respective purta masca, pentru ca stiti deja.
Trist.

PS. aici sunt regulile de la mine din sat: https://www.york.ca/wps/portal/yorkhome/health/yr/covid-19/mandatoryuseoffacemasksandcoverings

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #3535 on: Sunday 02 August 2020, 17:40:56 »
Incercat Beer Store astazi fara masca.
M-a oprit o angajata la intrare ca cica trebuie masca. Am spus ca sunt exempt, ea a intrebat ce conditie am, i-am spus zambind ca nu sunt obligat sa-i spun si ca e ilegal sa ma intrebe.
A schimbat placa, spunandu-mi ca trebuie sa completez un formular, am zis OK, adu-l. Prima intrebare a fost ce varsta am, la care i-am spus ca nu e relevant pentru ca orcum se vede pe mine ca am peste 21 de ani, apoi mi-a cerut ID. Am refuzat foarte politicos, ea m-a amenintat cu managerul, i-am zis OK, adu-l aici. A venit managerul, a inceput sa-mi spuna ca "it's the law", i-am raspuns ca portul mastii e doar recomandare a ministerului sanatatii si nu e obligatoriu, a sucit-o ca de fapt e local bylaw si are aceeasi putere ca si law, l-am contrazis politicos si cu zambetul pe buze ca nu sunt acelasi lucru. Am continuat acest dialog in contradictoriu pentru inca vreo 20-30 de secunde, dupa care a spus ca nu ma poate ori sa intru in magazin daca sunt exempt. Am intrat, am dat goalele, mi-am luat cateva beri si m-am pus la rand la casa, unde acum era doamna care m-a oprit la intrare (am uitat sa ma uit cine pazea intrarea acum). Cand m-a vazut la rand sa platesc, l-a chemat din nou pe manager care i-a luat locul la casa, ea disparand undeva in spate in depozit. Am platit (cash) si am iesit afara.
Nu mai trebuie sa va spun ca toata lumea din plaza respective purta masca, pentru ca stiti deja.
Trist.

PS. aici sunt regulile de la mine din sat: https://www.york.ca/wps/portal/yorkhome/health/yr/covid-19/mandatoryuseoffacemasksandcoverings

Esti un adevarat erou al luptei anti masca. Ar trebui sa ti se ridice un monument in fata la LCBO, si sa se depuna coroane de flori in fiecare weekend.

Altminteri, intr-adevar e foarte trist. Trist ca exista imbecili care refuza regulile de bun simt, sunt agresivi cu aia care le respecta, si se mai si lauda cu imbecilitatea lor. Probabil ca astepti felicitari pentru curajul de a te lua in piept cu dusmanii libertatii tale, casieritza si manageru de la un LCBO, din partea mea doar un salut din cimitir si sper din tot sufletul sa vezi lumea pe fereastra spitalului, si sa scapi cu viatza ca sa povestesti cum a fost pe-a colo si daca a meritat "eroismul" de doi lei.

Massther Clinic - Massage therapy

Offline Iugin2

• new users
« Reply #3536 on: Sunday 02 August 2020, 18:30:07 »
Imi pare rau Vasile , esti imbecil incorigibil

Offline Mihai Vasile

• Sr. Member
  • Un text beton
« Reply #3537 on: Sunday 02 August 2020, 18:37:57 »

Vai tu, multzumesc draga, si tzie la fel.

Offline Iugin2

• new users
« Reply #3538 on: Sunday 02 August 2020, 19:19:51 »
..., si tzie la fel.

Pai dragut din partea ta , my imbecil

Offline libra

• Full Member
    • The LINE Canada
« Reply #3539 on: Sunday 02 August 2020, 21:56:01 »

Lasa-l in pace, nu e vina lui, mama-natura nu a fost prea darnica in cazul lui, iar educatia nu a ajutat mai deloc.