Author Topic: Camera de supraveghere  (Read 1708 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline janine

• Hero Member
Re: Camera de supraveghere
« Reply #100 on: Tuesday 05 December 2017, 10:05:00 »
bec nu merge ca nu e in driveway lumina, e langa usa... si vide de la chinezi gata spart. eu cumpar numai prime de la amazon.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #101 on: Wednesday 06 December 2017, 23:40:32 »
Deci am luat chestia aia desprpe care toata lumea mi-a spus aici ca e porcarie si nu merge prin geam. Azi am comandat, maine ajunge.

Si, daca tot am comandat-o, hai sa sun o pretina ca sotul ei instaleaza chestii de astea de lumini si sunete, alarme si alte chestii. Omu, politicos, o spus ca e bine sa o tremet napoi. Si sa iau una adevarata de pus afara ca el stie sa o ascunda in copac (dar cum dreq merge cablul de curent pana la copac?)

deci... aia e cu tehnica...

Offline grupalu

• Sr. Member
  • Canadian Security Intelligence Service
« Reply #102 on: Wednesday 06 December 2017, 23:53:06 »
... adica o camera wildlife, pentru salbaticiunile lui Corolla, care merge cu baterii; este piesa aceea pe care ai comandat-o si apoi ai anulat-o.

Si acest dispozitiv are nevoie de ceva extra, o scara sau o masa ceva - sa te uiti cum se suie omul la camera si sa intrebi cum citesti memoria - care trebuie scoasa din aparat si introdusa in calculator. Adica o sa-ti spuna el oricum.

† Angrignon   
† Jean Drapeau
† Fenderguitars

Online crsv

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #103 on: Thursday 07 December 2017, 00:55:58 »
deci cu cablu merge din brad si fara cablu nu ???? wooooow

Offline janine

• Hero Member
« Reply #104 on: Thursday 07 December 2017, 08:02:16 »
Hai, bai, lasa-ma ca-s necajita. Am citit reviewuri de am ametit, unele camere pe care le salvasem nu mai erau... Afara nu pot pun ca asa cum e facut acoperisul in fata e mai jos inca decat e nivelul tavanului in casa, singura solutie sa pun chestia in geam, serios... O sa vad cum merge... inainte sa o bat in cuie.

Online crsv

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #105 on: Thursday 07 December 2017, 08:50:28 »

daca asta e ceea ce ai comandat pune-o in brad ,ar trebui sa fie usor de fixat; in afara de vlad nu cred ca o sa scotoceasca cineva noaptea prin tufe dupa camere :D si banuiesc ca ai mai multe decat se vede in poza ... dupa "instalare" faci o proba sa nu fie crengi in fata detectorului ,obiectivului sau led-urilor ... un dans la miezul noptii ar fi perfect ... dupa care postezi rezultatele aici sa verificam ca e bine instalata  :evil:
« Last Edit: Thursday 07 December 2017, 08:52:08 by crsv »

Offline janine

• Hero Member
« Reply #106 on: Thursday 07 December 2017, 11:41:22 »
nua asta am luat, bre, ca an numa un copac si e stejar (oare?) alb, se vede pe el camunflaju ala; alt copac e plin de frunze vara si o sa se vada bunica..

monitoru l-am luat, las ca vad ce face, ca o pretina zice ca are asa la fereastra si e ok daca  ferastra are perdea neagra; creca e bine sa acopar fereastra seara oricum.

I Translate it