Author Topic: Camera de supraveghere  (Read 4537 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline janine

• Hero Member
Re: Camera de supraveghere
« Reply #100 on: Tuesday 05 December 2017, 10:05:00 »
bec nu merge ca nu e in driveway lumina, e langa usa... si vide de la chinezi gata spart. eu cumpar numai prime de la amazon.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #101 on: Wednesday 06 December 2017, 23:40:32 »
Deci am luat chestia aia desprpe care toata lumea mi-a spus aici ca e porcarie si nu merge prin geam. Azi am comandat, maine ajunge.

Si, daca tot am comandat-o, hai sa sun o pretina ca sotul ei instaleaza chestii de astea de lumini si sunete, alarme si alte chestii. Omu, politicos, o spus ca e bine sa o tremet napoi. Si sa iau una adevarata de pus afara ca el stie sa o ascunda in copac (dar cum dreq merge cablul de curent pana la copac?)

deci... aia e cu tehnica...

Offline grupalu

• Sr. Member
« Reply #102 on: Wednesday 06 December 2017, 23:53:06 »
... adica o camera wildlife, pentru salbaticiunile lui Corolla, care merge cu baterii; este piesa aceea pe care ai comandat-o si apoi ai anulat-o.

Si acest dispozitiv are nevoie de ceva extra, o scara sau o masa ceva - sa te uiti cum se suie omul la camera si sa intrebi cum citesti memoria - care trebuie scoasa din aparat si introdusa in calculator. Adica o sa-ti spuna el oricum.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
  • [Scrie un text beton aici]
« Reply #103 on: Thursday 07 December 2017, 00:55:58 »
deci cu cablu merge din brad si fara cablu nu ???? wooooow

Offline janine

• Hero Member
« Reply #104 on: Thursday 07 December 2017, 08:02:16 »
Hai, bai, lasa-ma ca-s necajita. Am citit reviewuri de am ametit, unele camere pe care le salvasem nu mai erau... Afara nu pot pun ca asa cum e facut acoperisul in fata e mai jos inca decat e nivelul tavanului in casa, singura solutie sa pun chestia in geam, serios... O sa vad cum merge... inainte sa o bat in cuie.

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #105 on: Thursday 07 December 2017, 08:50:28 »

daca asta e ceea ce ai comandat pune-o in brad ,ar trebui sa fie usor de fixat; in afara de vlad nu cred ca o sa scotoceasca cineva noaptea prin tufe dupa camere :D si banuiesc ca ai mai multe decat se vede in poza ... dupa "instalare" faci o proba sa nu fie crengi in fata detectorului ,obiectivului sau led-urilor ... un dans la miezul noptii ar fi perfect ... dupa care postezi rezultatele aici sa verificam ca e bine instalata  :evil:
« Last Edit: Thursday 07 December 2017, 08:52:08 by crsv »

Offline janine

• Hero Member
« Reply #106 on: Thursday 07 December 2017, 11:41:22 »
nua asta am luat, bre, ca an numa un copac si e stejar (oare?) alb, se vede pe el camunflaju ala; alt copac e plin de frunze vara si o sa se vada bunica..

monitoru l-am luat, las ca vad ce face, ca o pretina zice ca are asa la fereastra si e ok daca  ferastra are perdea neagra; creca e bine sa acopar fereastra seara oricum.

I Translate it

Offline Agno

• Hero Member
« Reply #107 on: Sunday 17 December 2017, 22:12:36 »
Plange un vecin ca i se fura camerele video (sta la bungalow).

Offline janine

• Hero Member
« Reply #108 on: Monday 18 December 2017, 12:52:22 »
Pai de aia trebuie sa fie in casa, la geam... nu ca as iesi eu cu facaletul cand imi bipaie telefonu' ca o facut o poza camera video...

Dar macar il vad pe nenea de la amazon cand apare, pe copchilu' cu ziarele...

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #109 on: Monday 18 December 2017, 14:47:14 »
din ce dată era vorba că se ridică vizele?
"Aquilla non capit muscas"

Offline corolla

• Hero Member
« Reply #110 on: Monday 18 December 2017, 15:06:45 »
Cit de sus le ridica,  ai nevoie de scara sa ajungi la ele sau e destul sa te ridici pe virfuri?
I am in perfect shape for my weight.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #111 on: Monday 18 December 2017, 16:29:22 »
Ia la corola, cu tupeu pe topicu meu unde cer sfaturi despre chestia asta...

Bre, la casa mea ajunge unu' la camera si fara sa se ridice pe varfuri; si faza e ca nu am unde sa instalez camera aia decat in geam, ca acolo e vizibilitatea si in driveway si in gradinita aia din fata casei. ca se invarte oleaca camera... tre numa sa tin geamu curat  :laugh: ; nu ca ar fi nevoie de power washer ca ne descurcam  :grin:

Offline crsv

• Jr. Member
  • **
« Reply #112 on: Monday 18 December 2017, 19:47:35 »
pai daca nu iesi iar politia nu e prea interesata de inregistrari din experienta mea , mai bine te-ai orienta spre ceva care sa faca zgomot
sau pui vreo 3 facalete langa usa ,le arunci rapid in caz de ceva si inchizi usa (dupa tine lol) , da practica un pic inainte sa nu nimeresti masina  :laugh:
si  :no: , nu ma ofer voluntar pt practica   :yes: lol

Offline vali irlanda

• Jr. Member
  • **
« Reply #113 on: Tuesday 19 December 2017, 05:33:35 »
Buna faza .pleci din tara si in noua ta tara in transformi domiciliul in fortareata, camere video, senzori de miscare etc, va transformati casele in Guantanamo,sindromul american al securitatii va afectat profund. Pe hoti ii doare la basca de sistemele video.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #114 on: Tuesday 19 December 2017, 06:22:57 »
important e sa suni la 911 cand camera te avertizeaza ca e ceva in neregula, politia vine daca anunti ca e ceva in-progress dar daca anunti ca s-a intamplat ceva in urma cu cateva ore nu-i prea intereseaza si te trimit sa te descurci cu asigurarile

deci chiar daca iti fura camera important e sa fii avertizat cateva secunde, sa poti suna la 911 ca e vorba de o spargere chiar in momentul respectiv
"Aquilla non capit muscas"

Offline janine

• Hero Member
« Reply #115 on: Tuesday 19 December 2017, 08:06:21 »
Asta e faza, Rufi! Sa fii pe faza. Ca vine politia cam in doua minute sa prinda actiunea. Vezi faza, o pretina venea ea naoptea de la gym si unu o ia pe capota in viteza; un martor a scris numberu, suna ei la politie... cica sa sune la non-emerg, ca e past tense deja... suna ea, nervozata si speriata, ii zice tanti ca de acu omu e dus, nu poate potera sa se duca dupa "allegations", dar sa bage plangere online si daca mai face, atunci...

Massther Clinic - Massage therapy

Offline vali irlanda

• Jr. Member
  • **
« Reply #116 on: Tuesday 19 December 2017, 08:34:44 »
Pina vine politia, sau pina raspunde politia la apel sau alarma, hotii iti fura si casa pina la fundatie, de parca ai avea aur de 18+ carate, cash sau bonduri la purtator, ce dracu va imbatati cu apa rece.

Offline janine

• Hero Member
« Reply #117 on: Tuesday 19 December 2017, 09:04:13 »
Bre, ar trebui sa te ignor ca scoti numai balacareli... te bagi in seama asa, fara sa stii.

la 911 politia vine imediat; camera video nu e numai pentru hoti, ca doar nu or veni hotii sa ma cate de aur sau sa imi ia televizoarele; dar ia aminte: si asigurarea la casa si masina cere acum sa ai macar camera video (e mai ieftina cu cam 20 de parai pe luna asigurarea), si e bine si pentru mine sa vad cine bate la usa inainte sa deschid. Ca vin diversi, unii mai agresivi ca altii; unii vor sa verifice furneza ca cica i-o trimis guvernu, unii sa vanda nush ce filtru de apa, ia si martorii lu iehova... daca ai microfon - camera asta are, le spui frumos "go fuck a rabbit".  Daca mai ai si copchil care ramane singur acasa e bine sa vada pe telefon cine e la usa, decat sa deschida.

Are logica?

lasa, nu raspunde ca nju intelegi oricum.

Offline vali irlanda

• Jr. Member
  • **
« Reply #118 on: Tuesday 19 December 2017, 10:02:22 »
Ignora commentul, si eu trebuie sa mi reinoiesc asigurarea de casa pina pe 12 luna viitoare , mi a venit cota, dar incerc sa mai renegociez ca platesc cash si in full, dar dupa 12 ani fara claim , totusi mi a urcat doar cu 27 si ceva de euro , nu esta rau dar sint bani pierduti aiurea.Apropo de vreo 4 ani nu mai inchui masina in driveway din cauza ca intr o noapte a inghetat si nu am mai putut sa o deschid, am reusit dupa ceva timp si de atunci nu o mai inchid. Aici cam toate cartierele au community watch la intrarea in cartier de pe stard estepe lamppost camera primariei si practic nu are nimeni sistem cu circuit inchis.In Irlanda in general cartierele micute ci mai putin de 40-50 case sint ok,sint cartiere famate in orasele mari unde au permanent patrula de politie.

Offline vali irlanda

• Jr. Member
  • **
« Reply #119 on: Tuesday 19 December 2017, 10:09:32 »
Acum 25-30 de ani in urma orasul in care locuiesc, era teroarea Irlandei toata lumea fugea de aici, travellersi lor (tiganii lor) terorizau zona , dar au intervenit Garda si impartit prin Uk,majoritatea in Manchester.Liverpool si Londra,acum in ultimii 15 ani s au construit cartiere noi si au venit immigranti plus ai lor de afara si sa revigorat orasul, in ultimi ani 2-3 pretul caselor au crescut cu40%, numai anul asta circa 27%, special acum de cind au deschis autostrada si centura in jurul orasului.Acum sintem al 2 lea oras ca populatie in county Galway.