Author Topic: Bravo Simona.  (Read 69716 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bugs bunny

• Full Member
Re: Bravo Simona.
« Reply #400 on: Friday 17 August 2018, 22:15:33 »
este in semifinale
a fost condusa cu 1-4 si 0-40 si nu a mai pierdut nimic pana la sfarsitul setului pe care l-a castigat cu 6-4.

Noroc ca m-am nascut nebun altfel o luam razna.

Offline Liliac

• Sr. Member
  • God doesn't believe people exist
« Reply #401 on: Saturday 18 August 2018, 15:08:33 »
Noa, si Kvitova a plecat la Petra... :gum:
* Fighting for peace is like f*cking for virginity.

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #402 on: Sunday 19 August 2018, 10:33:21 »
in 4 ore, FINALA.
bravo Simona pentru effort si spectacol. Sabalenca aia s-a ofticat de numa numa, abia a dat mana cu simona la sfarsitul meciului, urat din partea bielorusei, dar e bine : atata timp cat nu sti sa pierzi e greu sa incepi sa intelegi cum sa castigi. Periculoasa rau malaca, seaman cu un barbat.

In sfarsit, sa-i dea Doamne Doamne inspiratie Simonei si azi.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Giuchici

• new users
« Reply #403 on: Sunday 19 August 2018, 11:24:39 »
Ii incredibil ce a realizat Simona pina in momentul de fata la inaltimea ei care o avantajeaza mai mult printre jucatorii de sah.
 Sabalenka e o forta a naturii  ,credeam ca va cistiga lejer meciul cu Simona .
 Are doar 20 de ani,  o sa devina un adversar greu de invins pentru oricine din circuit

Offline Liliac

• Sr. Member
« Reply #404 on: Sunday 19 August 2018, 17:45:47 »
Spre sfarsitul celui de-al doilea set am avut deja presimtzirea ca va pierde, era sleita de puteri. A avut 2 saptamani foarte grele.  :(

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #405 on: Sunday 19 August 2018, 20:17:14 »
si eu la fel, cred ca s-a resemnat la sfarsitul setului 2. Nu-I nimic, si-a facut punctele si a luat banutzu.
Mergem mai departe, nu cred ca vine la n. haven, e mult prea obosita si o sa vrea sa faca jocuri bune la us open.
bravo pentru motivare si effort.
I will never forget the anger of the adults in the room when I said this, they wanted to believe so badly they were willing to forgot all sense of rational and critical thinking.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #406 on: Monday 20 August 2018, 06:41:15 »
nu m-am uitat la meci dar m-a secat evolutia scorului, tot dadeam refresh pe telefon si nu-mi venea sa cred. Dupa primul set meciul parea doar o formalitate. Apoi in setul 2 la tie-break Simona avea 2-0 apoi olandeza aia face la 5-2 pt ca in final sa castige setul cu 8-6

face bine cate un dus rece dar macar sa piarda la ceva nume de top 10, noh
"Aquilla non capit muscas"

I Translate it

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #407 on: Thursday 23 August 2018, 08:21:29 »
citim din presa vremii :
"Simona Halep, numărul 1 mondial, s-a retras recent de la turneul de la New Haven, dar și-a găsit timp pentru a poza într-o publicație celebră. "
nu pot sa cred ca astia de la evenimentul sunt atat de cretini. Pai ce sa deduce, ca Simona a abandonat New Haven din lipsa de timp ?
omg, ce retardati.

Offline Liliac

• Sr. Member
« Reply #408 on: Thursday 23 August 2018, 09:23:03 »
Mamica mea avea o vorba: "Noa, ce sa-i faci? Bunul Dumnezeuu a umplut lumea cu ce a putut..."  :educated:

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #409 on: Thursday 23 August 2018, 09:26:24 »
încă n-ai înțeles menirea presei în ziua de azi: speculație, scandal și formări de opinii de kkt

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #410 on: Thursday 23 August 2018, 09:31:22 »
sunt plecat de atat timp dar limba romana inca imi face sens. Sa bagi asa o prostie, inseamna fie ca ziaristii sunt pe copca si implora pentru orice click, ori o fac inadins si chiar sunt prosti. Ei si sefii lor.
In sfarsit, sa nu patam topical asta cu cacaturi romanesti.
Bafta Simonei la US Open, sper ca tendonul s-a refacut.

Offline Liliac

• Sr. Member
« Reply #411 on: Thursday 23 August 2018, 17:43:08 »
sunt plecat de atat timp dar limba romana inca imi face sens. Sa bagi asa o prostie, inseamna fie ca ziaristii sunt pe copca si implora pentru orice click, ori o fac inadins si chiar sunt prosti. Ei si sefii lor.
In sfarsit, sa nu patam topical asta cu cacaturi romanesti.

Da!  :yes:

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #412 on: Monday 27 August 2018, 10:11:01 »
Ii incredibil ce a realizat Simona pina in momentul de fata la inaltimea ei care o avantajeaza mai mult printre jucatorii de sah.
 Sabalenka e o forta a naturii  ,credeam ca va cistiga lejer meciul cu Simona .
 Are doar 20 de ani,  o sa devina un adversar greu de invins pentru oricine din circuit

E incredibil ce mult s-a schimbat un sport in ultimii 10-15 ani doar pentru ca multi parinti si antrenori au vazut un mare avantaj in statura si forta fizica. Asa au aparut jucatoare precum Pliskova, Giorgi, Keys, Ostapenko si nu in ultimul rand aceasta Arina Sabalenka. Marea majoritate a acestor jucatoare insa, devin jucatoare de pluton, maxim top 30, in zilele cand nu nimeresc terenul. Exact asa se explica inconstanta lor, prin faptul ca nu-s capabile sa mentina un nivel ridicat timp indelungat. Pe termen scurt, e adevarat pot face minuni, ( a se vedea RG 2017, cand Ostapenko, venita de niciunde, a castigat turneul). Insa, in istoria tenisului, atat la feminin cat si la masculin, big hitters au avut traiectorii meteorice si cam atat.
...de-o fi una,de-o fi alta...ca romani suntem si noi...

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #413 on: Monday 27 August 2018, 11:54:03 »
.......

mi-e ca USO de anul asta se termina inainte de a incepe..... et 6-2 si 2-0 pt Kanepi, o bubuitoare de genul celor amintite mai sus. greu tare, pentru cele care construiesc punctele si picteaza tusele cand le intra trasoarele astora. in fine, si ele sunt jucatoare de tenis. :)

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #414 on: Friday 31 August 2018, 07:54:06 »
toti vorbesc despre eliminarea simonei ca fiind una mascata...hehehe, m-am gandit eu  din prima dar am crezut ca aberez, numai ca am cam avut dreptate. In conditiile in care tragerile la sorti au fost facute undeva ferrite de ochii lumii, simona le-a tras teapa. Vreti sa iasa iar o americanca ? go ahead, I am out.

in alta ordine de idei, interesanta aceasta Sabalenka.
Vom vedea ce fac AMERICANCELE. Azi joaca SURORILE. mcpmdr, business-ul a luat-o de mult inaintea sportului.

Offline Rufus

• Hero Member
« Reply #415 on: Friday 31 August 2018, 10:31:08 »
adversitatea e bună, ar fi fost o chestie dacă le-o trăgea americancelor la ele acasă

să abandoneze poate oricine

Massther Clinic - Massage therapy

Offline fenderguitars

• Hero Member
  • Use It.
« Reply #416 on: Friday 31 August 2018, 10:56:08 »
ohoo, cate n-ar vrea sa abandoneze, insa n-au ajuns pana acolo...
oricum, simona le-a tras-o, adica bagati-va turneul in cur. Am altele de castigat.
hehe.

Offline Liliac

• Sr. Member
« Reply #417 on: Saturday 01 September 2018, 11:21:00 »
Am fost sa vad finala turneului Rogers (barbatzi) intre Nadal si Tsitsipas. Au impartzit la intrare o brosura in care prezentau finalistii. Erau scrise 5 curiozitatzi despre Nadal. Cea care m-a uimit, spunea ca de fapt Nadal NU este stangaci! Tenis joaca folosind mana stanga, dar in rest foloseste mana dreapta.

Facetzi pariuri pe subiectul asta, easy money!  :evil: ;)

Offline James Hetfield

• Hero Member
    • http://www.metallica.com/index.asp
« Reply #418 on: Saturday 01 September 2018, 12:24:42 »
io n-am fost la meci, l-am vazut la televizor
mi-a placut operatorul tv care prindea tot felul de prim planuri interesante, din care imi amintesc de una in care Nadal servea din zona aia in care scria TORONTO pe teren, el insa a facut in asa fel incat sa se vada doar TORO si Nadal :)
daca femeile ar sti cît costa un autobuz, nu s-ar mai uita dupa barbatii cu Porsche

sint un om important: am functie de conducere

Offline radu catalin

• Full Member
« Reply #419 on: Tuesday 04 September 2018, 10:27:15 »
Am fost sa vad finala turneului Rogers (barbatzi) intre Nadal si Tsitsipas. Au impartzit la intrare o brosura in care prezentau finalistii. Erau scrise 5 curiozitatzi despre Nadal. Cea care m-a uimit, spunea ca de fapt Nadal NU este stangaci! Tenis joaca folosind mana stanga, dar in rest foloseste mana dreapta.

Facetzi pariuri pe subiectul asta, easy money!  :evil: ;)

Nadal este un fel de ambidextru. :) Banuiesc totusi ca dreapta predomina. La inceputurile sale folosea amandoua mainile si pentru lovitura de dreapta si pentru rever. Tio Toni, unchiul si antrenorul sau din acea vreme,  i-a zis sa-si foloseasca pt rever, dreapta ca sa impinga si stanga ca sa dea directie loviturii. fapt care a decis in fond care e lovitura de rever a lui Nadal. asa a ramas ca lovitura cu mana stanga este de fapt forehandul lui Nadal. Dar ar fi putut la fel de bine sa fie si mana dreapta.