Author Topic: Acarul Paun a fost rosu  (Read 922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online santiago

• Hero Member
Acarul Paun a fost rosu
« on: Tuesday 15 July 2008, 12:02:15 »
 Cine nu stie povestea acarului Paun,mai pe scurt poate sa inteleaga ca a fost un tip,caruia i se atribuiau toate nenorocirile.Pt orce crima, orce ofensa,orce nenorocire petrecuta in sat,devina era doar acarul paun.

Dupa ce mafia actuala a destabilizat o tara ,unde daca pui 20 de milioane de romani pe talerul balantei si mafiotii care probabil nu sunt 200 de mi pe celalalt taler, balanta inclina cu greutate pe partea mafiotilor,iar de vina sunt tot comunistii.

Comunistii sunt de vina pt cele cateva sute de mi de ingineri au emigrat,comunistii sunt de vina pt ca mor femeile gravide inainte de a ajunge la maternitate,comunistii sunt de vina pt ca medicii sunt injunghiati de pacienti,comunistii sunt de vina pt ca de 19 ani,cele mai mari dosare de crima din istoria post decembrista stau nemiscate in sertarele unora.In concluzie, acarul paun a fost comunist.

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/812381/Ceausescu-primul-blatist-al-tarii/

Fuck you Columbus and your curiosity

Offline Mircea Constantinescu

• Hero Member
  • hOW do I WEED If I high tOO MUCHH smoke??? !!!!
Rãspuns: Acarul Paun a fost rosu
« Reply #1 on: Tuesday 15 July 2008, 12:15:47 »
Pai....

Inainte de comunisti era (relativ) bine. Vezi prin carti din anii '30 comparatii cu tari sarace, gen Grecia, Turcia sau Portugalia.

Acu' se duc fetele noastre la produs in tarile respective.

Pai cine e de vina?
Raspuns 1: Romanii

Da' de ce-s de vina romanii? De ce s-au schimbat?
Aici e mai complicat. Romanii au fost educati mai intai de sistemul comunist, adus de tancurile rusesti. Dupa aia, ne-am descurcat singuri, tragandu-ne reciproc suturi in kur.
Baetiii de cartier nu vorbejte niciodata cu greseli de ortografe.

Offline sogndal

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: Tuesday 15 July 2008, 12:19:11 »
  As vrea sa adaug ceva la cele spuse de Santi. Merge cineva la concertul Judas Priest de pe 12 august (la Centre Bell) ?
Gasiti bilete aici:
http://www.admission.com/html/evinfo.htmI?CNTX=4380540&l=FR&C=

Offline maestro

• Hero Member
  • Am o teava mititica...
« Reply #3 on: Tuesday 15 July 2008, 12:52:07 »
Acarul Paun-A existat intr-adevar si ar fi ramas anonim daca o grava ciocnire de trenuri intamplata acum patru decenii pe linia Ploiesti-Buzau nu i-ar fi adus o trista celebritate. Ancheta asupra catastrofei scotand basma curata pe adevaratii vinovati –oameni cu trecere-, a gasit ca singur vinovat pe acarul din statie, pe nume Ion Paun.

Amuzant este ca si rusii au un soi de Paun, tot acar (strelnik - nu-s sigur de ortografie) pe nume Gavrilov.
Duritatea untului este proportionala cu prospetimea piinii!

Offline Marius Ştiucă

• Full Member
  • Senior Troll:Te-am prins, te-am ars !
« Reply #4 on: Tuesday 15 July 2008, 14:10:37 »

Amuzant este ca si rusii au un soi de Paun, tot acar (strelnik - nu-s sigur de ortografie) pe nume Gavrilov.

Strelniku Gavrilov era var primar cu Stahanov!

Formidabil!
Nu beau, nu fumez, doar seduc si-abandonez.

Online santiago

• Hero Member
« Reply #5 on: Thursday 17 July 2008, 11:00:12 »
Pai....

Inainte de comunisti era (relativ) bine. Vezi prin carti din anii '30 comparatii cu tari sarace, gen Grecia, Turcia sau Portugalia.

Acu' se duc fetele noastre la produs in tarile respective.

Pai cine e de vina?
Raspuns 1: Romanii

Da' de ce-s de vina romanii? De ce s-au schimbat?
Aici e mai complicat. Romanii au fost educati mai intai de sistemul comunist, adus de tancurile rusesti. Dupa aia, ne-am descurcat singuri, tragandu-ne reciproc suturi in kur.

Ne-am obisnuit sa dam vina pe comunisti. Tot ce e rau in tara asta,a fost inventat de comunisti si de securisti.Pana la comunisti, Romania a fost gradina lui eden,dar comunistii si securistii au taiat copacii si ne-am trezit cu un desert in starea sociala a romanului.Daca si inceputul erei post comuniste, ar fi fot ca inceputul erei comuniste cand pt fiecare mie de lei delapidata/furata faceai un an de puscarie,oare cum ar fi aratat romania acum?

Offline ioannes

• Sr. Member
« Reply #6 on: Thursday 17 July 2008, 11:18:25 »
Ne-am obisnuit sa dam vina pe comunisti. Tot ce e rau in tara asta,a fost inventat de comunisti si de securisti.Pana la comunisti, Romania a fost gradina lui eden,dar comunistii si securistii au taiat copacii si ne-am trezit cu un desert in starea sociala a romanului.Daca si inceputul erei post comuniste, ar fi fot ca inceputul erei comuniste cand pt fiecare mie de lei delapidata/furata faceai un an de puscarie,oare cum ar fi aratat romania acum?

bah santi... om batran si fara minte... iar te stergi la gura cu hartie igenica...
I'll be there!

I Translate it

Online santiago

• Hero Member
« Reply #7 on: Thursday 17 July 2008, 11:27:00 »
bah santi... om batran si fara minte... iar te stergi la gura cu hartie igenica...

Si tu deti o bratara Dacica ?!