Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
s-a dus dracu seductia lui bravo fata, acu toata lumea stie ca canada timpeste la creeri, de aia nu mai vin.
si marioara e orice, numai proasta nu.

Acuma serios, cat de insecure trebuie sa fii ca sa iti dai valoare ca esti Canadian? Plm, in anii 70s daca ma duceam in Romania eram cu 10 capete mai sus decat amaratul ala care manca din punga de-un leu si se uita cu jind la kilometraje de masini straine. Acuma? In Romania nici macar unul care-si poate lua casa intr-un an nu mai este sigur ca e cu ceva mai avut decat vecinul care face naveta Ro-Irlanda. Auzi tu, status.
2
s-a dus dracu seductia lui bravo fata, acu toata lumea stie ca canada timpeste la creeri, de aia nu mai vin.
si marioara e orice, numai proasta nu.
3
Taclaua Québec.Ro / Re: Inventia lui Ioan Sidor , motorul cu apa
« Last post by corolla on Today at 18:32:01 »
4
Acum umbla dupa Dorel sa poa' sa vina in Canada .

Ai mai zis o data asta si tot prostie e cand o repeti. Pina in 2006 te-as fi crezut. Oricine din Romania vrea sa munceasca afara acuma poate s-o faca legal in EU. Tu ai vazut cifrele cu migratia romana in Canada? De la 5, 6 mii pe an cati erau in 2000 acuma abia mai vezi o mie, dintre care 800 sunt 'refugiati'. Deci nu.

Pai nu-i mai bine dement si pasnic decit normal si agresiv?

Da' Partidul Oamenilor Pozitivi ce are? Un partid de insi care nu vin aici sa se certe ci sa schimbe info, sa se laude cu concediile, sa mai afle ceva noutati ce afecteaza diaspora ... poate de pe wiki, poate de pe Google ... stii, e ciudata acuza asta cu Google in 2018, e ca si cum reprosai cuiva in 1970 ca se uita in Enciclopedie sa confirme ceva ce stie ... pai normal ca o sa caut pe Internet in 2018 ... ce aiureala

Ca si-n societate, un grup mic dar vocal si cu clone multe da tonul la cantec pentru toata comunitatea asta mica si pricajita.
5
Taclaua Québec.Ro / Re: Bravo Simona.
« Last post by Liliac on Today at 17:45:47 »
Spre sfarsitul celui de-al doilea set am avut deja presimtzirea ca va pierde, era sleita de puteri. A avut 2 saptamani foarte grele.  :(
6
 Ma voi nu aveti duminica seara , timp in care se odihneste omu` putin , apoi iese iar la un gratar , o tabla , un sah , un remii sau cu amanta la cules de mure , in cele mai dese tufisuri . A ! era sa uit , voi traiti pe apa sau pe ghetari , nu aveti tufisuri.

Zise Santiago din tufis !
7
Pai nu-i mai bine dement si pasnic decit normal si agresiv?
 Convinge-ma  contrariul si poate ader la partidul tau .
 Mere sa schimbi oricind si principiile si naravul daca interesul o cere .
Te mulezi dupa cum bate vintul.
 Marioara o fost data afara de catre servicii pentru ca nu i-a iesit nimic.
Acum umbla dupa Dorel sa poa' sa vina in Canada .Si-o dat foc la trecut si zimbeste in viitor
8
Tu ce mai vrei, ma? Cred ca Partida Dementilor de pe Forum (pe scurt PDF) a mai adaugat un membru cotizant.

Sunt asa putini useri ramasi ca in curand dementii ii vor depasi numeric pe aia cu care poti lega 2 vorbe fara sa-ti vina sa updatezi recordul de sprint pe judet.
9
Taclaua Québec.Ro / Re: Despre parale ....
« Last post by Mărioara on Today at 16:25:25 »
 :laugh:

Eu am dedus că nu e din zona, de fapt.

I-am și pus niste ? despre un traseu în zona aceea și habar n-avea.
10
Taclaua Québec.Ro / Re: Despre parale ....
« Last post by Agno on Today at 16:01:57 »
Da, poate sa scrie serios și la obiect, nu e deloc prostutz& simplutz cum il încondeia Nico.

Asta-i clar. Dar e greu a dracului, sa ai un potential si sa scrii in majoritatea timpului cu motorul turat la 30% sa nu iesi din caracter.

O singura data l-am vazut pe dorel realmente pe avarie, atunci cand ai zis c-ai trecut prin sat pe la ai lui in vizita. Am crezut ca ascunde femei in beci cu anii, asa s-a panicat. Interesant caracter.
Pages: [1] 2 3 ... 10