Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
2
Taclaua Québec.Ro / Re: Legumele
« Last post by Mărioara on Today at 03:46:00 »
Cantitățile din rețeta nu sunt ok.
Vad și din video unde are mult mai putin. 300 Gr tarate grau+ 150 Gr malai la 3 l apa e prea mult. As zice 6 l apa. Am făcut cu 4,5l apa prima mana, la a doua schimb borcanul și pun 6 l.
Pt că masa de conținut solid ocupa 1/2 din borcan, ar fi normal 1/4.

Asta e file din jurnal de bors  :)
3
"Dunăre, Dunăre" e remarcabilă, unica!
Mi-a rămas în minte&inima de copil, cred că textul&melodia sunt atât de bine impreuna.
O perla.
Chiar mi-am amintit-o zilele astea.

Remarcabil e însă ce om bun și curat a fost aceasta doamna.
4
Taclaua Québec.Ro / o informatie va rog
« Last post by sflorin on Today at 02:43:47 »
imi poate spune cineva daca deschid o afacere intr-un spatiu din Montreal cum procedez , ma refer la avize(autorizatii functionare), sunt obligat sa infiintez o companie si/sau autonom ???? pana la o anumita cifra de afaceri pot fi ramane ca independent ??
5
Anunţuri comerciale / o informatie va rog
« Last post by sflorin on Today at 02:41:32 »
imi poate spune cineva daca deschid o afacere intr-un spatiu din Montreal cum procedez , ma refer la avize(autorizatii functionare), sunt obligat sa infiintez o companie si/sau autonom ???? pana la o anumita cifra de afaceri pot fi ramane ca independent ??
8
Putinica la trup  și fără vedere, dar cu vocea atât de bine păstrată-88

https://m.youtube.com/watch?v=JEsHEj1ULAk

'sa mă dau mare la apa mica?'

https://m.youtube.com/watch?v=cLOOeivwNFA
9
Tehnica o problema? Exista o explicatie. / Re: IPTV
« Last post by John Galt on Yesterday at 23:49:03 »
Am luat un 3 luni de probă. Îmi place că au chiar un app funcțional f similar cu d-alde Bell &Videotron, nu vrajeli cu stb emulator
10
Ca sa nu rada lumea, ce ma creiereste expresia asta si la ai mei ramasi in tara
Nu ma amuza dar o gasesc energivora si de multe ori ma scarpin in cap si casc cu sunet  :embarrass:

Stau la telefon cu orele si o tot aud, e la fel de vitala si senseless ca numarul 1 sau 2
E motorul care dicteaza agoniseala, ca si cum satisfactia altora primeaza in fata satisfactiei proprii
Da ce-o sa zica lumea daca eu nu am aia? Pai tie nu-ti pasa ca esti departe, dar eu sunt aici, intre ei.
Ca si cum ai fi in fata judecatii si esti in pielea goala, privirile te ard, soaptele te sfichiuie, datul din cap a paguba te face mic cat un paduche. Esti hors la norme si tratat ca un hors la loi pana intri in randul lumii cum se zice.
Cred ca  n-am avut varsta potrivita ca sa apuc sa zic in tara si eu asa, dar azi m-a pocnit in plina fata: pai a trecut vremea si moda si n-am avut niciodata blugi desirati noi, in afara de aia pe care i-am scurtat eu cu foarfecile. Si mi s-a pus pata azi, dupa munca si m-am dus tinta si i-am luat, ca sa le arat la ai mei ca am si io blugi rupti de fitze.

Sorry pt off topic, bafta mare garlic, esti norocos ca inca ii ai, eu i-as cumpara daca as putea.

Pages: [1] 2 3 ... 10