Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Taclaua Québec.Ro / Re: Tiganiada in Canada (2)
« Last post by Mărioara on Today at 02:45:09 »
Că s-a pomenit de SC dincolo.
Shukar țigan!
Exemplu pentru romanasi.

https://youtu.be/7hNOZp4XT_I

https://youtu.be/QRPAGR5XKRg
2
Taclaua Québec.Ro / Re: Fapturici
« Last post by Mărioara on Today at 02:36:37 »
V
3
Taclaua Québec.Ro / Re: Fapturici
« Last post by Mărioara on Today at 02:35:50 »
Sal! Nu pui poza? Aici e pe poze.

Sal, Ana!
Mie îmi place să înnebunesc pungile.
Ție ce îți place să înnebunesti?

4
« Last post by Mărioara on Today at 02:33:23 »
.

Ha, ha!

Un sado-maso, de ce mai sta cu ea?
5
« Last post by nasti on Today at 00:41:33 »
ce mort esti dupa scandal, intre tine si janine mizez oricand pe sinceritatea ei.
btw cand imi tot dai replici imi ingreunezi situatia. Parerea mea despre tine ii cu mult mai proasta decat a ta despre mine. Ii atat de proasta incat tre sa imi reamintesc constant ca: umanitate, umanitate, gabi incearca sa intelegi aceasta faptura umana. Gabi, rezista tentatiei sa ii intorci oglinda, ca nu are absolut niciun sens. Ii o fiinta umana. Rinse and repeat. Si asa o sa ramana. Colaboreaza ca sa fie loc pentru toti pe forum. Asa procedez si eu.

Vei supravietui. Stiu ca e greu, stiu ca aceasta lupta seculara contra vicisitudinilor forumistice iti va absoarbe ultimele picaturi de vitalitate dar cumva, cumva vei razbi. Colegii de forum, ai aflat, dincolo de fetzele de oameni normali sunt reptilieni reci, cu dantura formata numai din canini, dar vei supravietui. Va trebui sa te compromiti in fatza propriei imagini, vei scuipa in oglinda, iti vei smulge parul din cap ca dupa o chemoterapie nereusita dar vei supravietui. Pentru ca tu, esti o supravietuitoare. Vei putea sa-ti scrii pe cenotaf 'I lived through quebec.ro and my middle finger is still up'. Vei supravietui. O sa vezi.

Daca ati sti cat de tare ma enervati amandoi...

De cand tot bat campii pe forumul asta, ma straduiesc sa spun ca una e cu tastatura in fata la tine acasa, unde, pe langa toate stresurile pe care le-ai acumulat peste zi, te mai si simti in zona ta de comfort, si uite-asa iti creste cheful de a arata ca TU ai aproape intotdeauna dreptate, si alta este sa fii face to face cu persoana respectiva, cand ii vezi ridurile de pe fata, (ridurile alea "de expresie" - se fac mai ales de la zambete, nu ma refeream la altceva), si cand ii mai vezi si licarirea aia misto din privire, uneori ironica, alteori cu urme clare de ceva bun in ea, in privire ma refer...

Va cunosc din live pe fiecare dintre voi si va jur, fraierilor ce sunteti, ca asa cum sunteti voi, luati fiecare in parte, fara sa faceti eforturi sa pareti mai buni de cat sunteti, deci fix asa cum va vine cel mai comod sa fiti, v-ati intelege de minune...

Si daca ati mai avea si un spritz in fata (din ala studentesc, de vara, cu multa apa minerala), cred ca pana kla urma ar putea iesi chiar si cu pupaturi, la final...

Fraierilor!...

Stiu, ma apuc sa dau lectii pe aici eu, nasti ala răul...
6
« Last post by E on Today at 00:41:10 »
.
7
Taclaua Québec.Ro / Re: vorbe-n vant
« Last post by Agno on Today at 00:26:00 »
Christiane (H is silent), o lectura buna cu The Trouble with Physics de Lee Smolin, 'canadian' de-al nostru nascut in America ... scrie despre problemele din fizica moderna in limbaj acessibil pentru moroni ca noi. Daca ai vreun device care stie epub da de stire, daca biblioteca ta locala nu-l are.

8
« Last post by Agno on Today at 00:01:30 »
Stau si ma intreb ce e in mintea adminului ... se enjoieste la flame-urile astea ? Ca trebuie sa aiba o motivatie sa continue sa cotizeze la plata hostingului, probabil 100...200 lunar, functie de trafic si CPU load pe server ... majoritatea celor care au facut experiente de astea au inchis localul cand s-au plictisit si le-a murit traficul ... de la toronto.ro pina la romaniana ... ce motivatie ticaloasa il impinge pe admin sa tina sandramaua in miscare cand scopul initial a fost sa informeze lumea cum sa emigreze in Quebec (au ramas doar gitanii loco care oricum vin pe alta filiera pentru care nu e scris nimic in sectiunea de emigrare) ... sau poate ii place sa vada secventele de final din filmele inspirate din fapte reale unde scroleaza ceva de gen "X a ajuns guvernator .... Y a ajuns la puscarie for reason ... Z s-a maritat si traieste linistita in Minnesota, mama a 2 copii'.

Intrebare retorica, normal.
9
Taclaua Québec.Ro / Re: Tiganiada in Canada
« Last post by janine on Yesterday at 23:50:06 »
Image may contain: 4 people, text
10
Taclaua Québec.Ro / Tiganiada in Canada (2)
« Last post by sinaloa on Yesterday at 23:43:33 »
Fufa esuata din Ontario s-a intalnit cu Balena esuata din Quebec.
Ambele au partner de viata un pisic.
Saracul pet, daca ar avea de ales .... era demult plecat.
Pages: [1] 2 3 ... 10