Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Taclaua Québec.Ro / Re: Iaca nu or mai sunat telefoanele
« Last post by janine on Today at 11:52:19 »

Daca in fata ta era taxiul minivan cautat de politie ? Nu mai fiti egocentristi :P

O spus ca nu e treaba lui data trecuta. Aia e, cine are copchii, sa se agite, cine nu...
2
« Last post by janine on Today at 11:51:02 »
Mai rau ca Alexa, care cica nu te asculta ce vorbesti (parol!), dar iti raspunde cand o strigi.

iti spun eu ca e posibil! Exact asa face si fie-mea!
3
« Last post by crina-ca on Today at 10:39:13 »
A sunat si la mine janino, crezi ca am scapat?
Daca-i musai cu placere. Eram in masina in drum spre casa si ce crezi ca am facut? M-am abatut din drum si m-am dus fuga-fugutza sa caut taxiul ala minivan cu copchilu' rapit. Nu l-am gasit ca mi-au luat-o altii inainte. Poate data viitoare.

Daca in fata ta era taxiul minivan cautat de politie ? Nu mai fiti egocentristi :P
4
Taclaua Québec.Ro / Re: Bravo Bianca
« Last post by santiago on Today at 10:38:12 »
.
pliiz, nu-i mai arunca capcane din astea, ca fute si topicul asta cu tot felul de pilde si cacaturi off-topic

Spalatul de crier , periatul si/sau lingusitul sunt metode de a atrage de partea ta pe cineva . Unii o "musca" unii nu , ramane de vazut .
5
« Last post by radu catalin on Today at 10:31:36 »

nu inteleg ce vrei sa spui, ori esti prea subtil pentru mine ori....
.
pliiz, nu-i mai arunca capcane din astea, ca fute si topicul asta cu tot felul de pilde si cacaturi off-topic
7
« Last post by santiago on Today at 08:18:08 »
nu inteleg ce vrei sa spui, ori esti prea subtil pentru mine ori....

Iti dau o explicatie dar cand stiu cum gandesc unii , imi vine lehamite de acuma.

Sportul si politica sunt extrem de asemanatoare . Asa cum in politica se folosesc tot felul de minciuni ca politicienii sa fie votati sau sa puna pe functii inalte rudele si/sau amantele , la fel si in sport se fac aranjamente , chiar si pe plan international.

Tiriac a fost la inceput"mentorul" simonei halep . El sa folosit de 4 factori ca halep sa ajunga la nivelul care a ajuns.
1) Talentul ei
2) Tricurile profesionale cunoscute de Tiriac
3) Mass-media , publicatii exagerate despre halep care au o influenta mare asupra psihicului jucatorului cat si al poblicului
4) Aranjamente in cluburile adversarilor , concesii si oferte .

Apoi , sa nu uitati un lucru:
 Macedonenii nu se arunca intr-o afacere ca proasta `n p**a . Ei isi "netezesc" toate cararile de la ei si pana la persoana ce ii poate favoriza. Nu prea ( deci mai sunt si din astia)ai sa vezi machidon , armean , evreu sau grec care sa se arunce in "lupta" pentru patrie. Or Bianca Andreescu e olteanca/munteanca (din parinti ) .Astia sunt exact oamenii care gandesc si fac invers decat un machidon .
8
Taclaua Québec.Ro / Re: Bravo Romania, tu fata!
« Last post by santiago on Today at 08:01:54 »
Da m-am uitat aicea conducem toti Tesla model S ! Pe strada mea au doi Tesla ... cred ca lucra la guvern ... ca altfel nu stiu cine isi permite asemenea jucarii

Ganduri mari si minte scurta !

Am convingerea ca salariatii de guvern de pe strada ta nu sunt parlamentari sunt probabil angajati prin primarii. Poate 5% din angajatii primariilor isi permit sa dea 200 de mii pe o masina . Daca ar fi asa , cum nu numai Tesla produce masini asa scumpe , fabricantii astia erau faliti de mult.

Minte de egoist si invidios !
9
Taclaua Québec.Ro / Re: Bravo Romania, tu fata!
« Last post by crsv on Yesterday at 21:54:44 »
10
Taclaua Québec.Ro / Re: Sa ne radem, azi iar US...
« Last post by Rufus on Yesterday at 21:29:49 »
Articolul e in Wall Street Journal, o gazeta conservatoare.

curat conservatori, coane Fanica

cu democratia au ei ce au  :laugh:

autorii sunt nume destul de mari pt cine nu-i cunoaste:
Mounk preda scipo la Harvard, unde si-a luat PhD-ul coautorul articolului, Foa

am incurcat fituicile in graba de dimineata, ata ete
Pages: [1] 2 3 ... 10