Author Topic: Cedez chirie apartament (casa de oras ) in Montreal  (Read 1299 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Danionel79

• Newbie
  • [Scrie un text beton aici]
Cedez chirie apartament (casa de oras ) in Montreal
« on: Monday 03 December 2018, 08:03:48 »
Buna ziua. Eu sunt mai nou pe acest forum si nu stiu daca un topic pe acest subiect a fost deja deschis asa ca imi cer scuze in avans. Locuiesc la o casa de oras in montreal vest, zona foarte linistita si selecta, preponderent anglofona si doresc sa predau contractul de inchiriere incepand cu 1 ianuarie 2019 pana la 30 aprilie 2019. Noii locatari pot continua contractul la acelasi pret de acum dupa 1 mai daca doresc. Momentan acest apartament se inchiriaza pentru 1150$ lunar dar contractul meu fiind facut acum 3 ani costa 1080$ pe luna. Pentru cei care nu stiu o casa de oras e un apartament intr-un complex, are 3 nivele (2 dormitoare si baie la nivelul superior , living , baie bucatarie si terasa la nivelul solului, basement si garaj la subsol ). Camerele sunt spatioase, dormitorul principal este prevazut cu o anticamera pentru machiaj si garderoba walk-in, piscina exterioara, 2 locuri de parcare, zona este foarte linistita situata la bulevard si la 5 minute de autostrada, foarte multe scoli, gradinite complexe comerciale , etc. Este ideal pentru o familie cu 1-2 copii mai ales pentru noii veniti in Canada. Noi am cumparat o casa si o sa ne mutam de aici in luna Decembrie. Pentru cei interesati pot sa le asigur si ceva electrocasnice la preturi modice. Plita electrica, frigider, paturi, saltele si ceva mobilier. Eventual pot sa ajut si la venirea in montreal daca nu aveti pe cineva sa va astepte la aeroport. Pentru mai multe detalii ma puteti contacta la dan_ionel79@yahoo.com. Multumesc