Author Topic: Experienta negativa demenajare  (Read 2625 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline garlic

• Sr. Member
  • keizoku wa chikara nari
Experienta negativa demenajare
« on: Thursday 20 October 2016, 12:03:39 »
Pe scurt, am angajat firma de mutat, nu inainte de a furniza o lista completa cu lucrurile ce urmau mutate, distanta geografica. Mi s-a raspuns un rezonabil 6 ore + 1 incarcata din start pentru plata transportului. Ma rog, am luat pe acesti oamei, mutatul s-a intins nepermis de mult, efectiv au fost foarte multe trageri de timp, am lucrat cu ei pentru a accelera miscarea . In loc de 6 ore am ajuns la 11 ore, cu o ora de lunch pentru "baieti" platita tot de mine si cu intrebarea cu tupeu la sfirsitul unei zile ce au prelungit cu nonsalanta, unde e bacsisul nostru? Le-am dat si d[ala dar se pare ca suma nu i-a satisfacut si au plecat intr-un fel de mormaila nesatisfacuta.

Deci asta e istoria mea, o experienta de cacat cu compania de movers ce tot isi face reclama pe aici ca este ieftina.
 Teapa luata de la moversii nostri frumosi si ieftini. Rezonabil , nu? Asa ca si anuntul lor .
« Last Edit: Thursday 20 October 2016, 12:07:03 by garlic »
Dar daca tu ma imblanzesti, vom avea nevoie unul de altul. Tu vei fi, pentru mine, fara seaman pe lume. Eu voi fi, pentru tine, fara seaman pe lume …